zadrapane oko psa

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

annorl
Posty:8
Rejestracja:22 sierpnia 2007, 13:41

22 listopada 2007, 13:11

Witam. Mam problem, mojego psa dwa dni temu w oko podrapał kot. Oko jest odrapane od strony zewnętrznej bardzo blisko gałki ocznej. Dzisiaj zauważyłam że bardzo mu się zaczerwieniło w tym miejscu i zaczyna mu ropieć. Tzn. ropa na szczęście nie zastyga tylko wypływa i zbiera się w miejscu gdzie normalnie są śpiochy. Daleko mam do weterynarza bo prawie 40 km. dlatego korzystam z tego rodzaju porady, może może mi jakoś Pan pomóc. Nie wiem, może to oko czymś przemyć. Pozdrawiam.
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

22 listopada 2007, 17:26

Z oczami nie ma żartów, dlatego ja wybrałabym się jednak do weta - 40 km to nie jest wcale daleko. Można spróbować sulfacetamidu, ale może okazać się za słaby i konieczna będzie maść z antybiotykiem, przepisana przez weta. "Kocie" zadrapania i ugryzienia bywają niebezpieczne dlatego ja bym tego nie bagatelizowała :roll:
annorl
Posty:8
Rejestracja:22 sierpnia 2007, 13:41

22 listopada 2007, 18:54

Dziękuję za radę. na pewno się skontaktuję z lekarzem w najbliższym czasie.
tesia
Posty:103
Rejestracja:12 marca 2007, 20:12
Lokalizacja:kraków
Kontakt:

23 listopada 2007, 17:13

mój pies kiedyś też miał uszkodzone oko (erozja gałki ocznej - uszkodzenie rogówki) przemywałam mu oko solą fizjologiczną i dawałam corneregel. Ale jeśli mu kot podrapał oko ,to raczej nie zwlekaj (nie patrz że masz 40 km do lecznicy) tylko pojedź jak najszybciej do weta. Jak napisała ci ATA urazy spowodowane przez koty są niebezpieczne.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

24 listopada 2007, 12:06

Dokładnie. My do dzisiaj się borykamy z pozostałościami kociego drapnięcia w okolice oka. Najpierw kotek drapnął, pózniej psa swędziało to się drapał, uszkodziła sobie rogówke- dośc potęznie bo 1/4 była uszkodzona. Tez dostawała maśc z antybiotykiem- Gentamecynę i Cornergel, i oczywiście przemywanie solą fizjologiczną.
annorl
Posty:8
Rejestracja:22 sierpnia 2007, 13:41

25 listopada 2007, 17:08

dziękuję wszystkim za odpowiedź.byłam już u weterynarza i mój psiaczek dostał dwa zastrzyki na zapolenie plus jednorazowo krople do oka.wszystko już jest w porządku :)
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

25 listopada 2007, 19:39

Cieszę się, że wszystko dobrze się skończyło :D Duuużo zdrówka dla piesia i niech w przyszłości unika kociastych, jeśli to oczywiście możliwe :wink:
Iki

18 lutego 2014, 14:14

Witam,
Odkopuję temat, ale mam podobny problem. Wczoraj mój psiak został zaatakowany przez drugiego psa, który kłem lub pazurem rozciął mu dolna powiekę i jak okazało się dzisiaj u weterynarza, również doszło do uszkodzenia rogówki. Zostało mu zalecone podawanie Gentamycyny, Naclof i Corneregel - 2 razy dziennie. Na ulotce wszędzie jest zalecane podawanie 4 razy dziennie.
Czy przy takim rzadszym stosowaniu niż zalecane w ulotce, działanie wszystkich leków będzie wystarczające?
Bardzo proszę o odpowiedź, lekarza weterynarii lub osoby z podobnymi doświadczaniami w stosowaniu powyższych leków.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

18 lutego 2014, 22:29

jeśli uraz rogwki jest niewielki wzstarcyz 2 x , jeśli jest rozległy krop częściej
KrakVet.pl
Posty:551
Rejestracja:16 grudnia 2020, 13:31

22 kwietnia 2022, 20:47

Witaj!
Takie sytuacje są powodem, dla którego należy koniecznie udać się do lekarza weterynarii żeby ten opatrzył ranę i zabezpieczył okolice oka przed niepożądanymi reakcjami. Musisz jednak zdać sobie sprawę z tego, że psy mogą źle znosić takie wizyty.
Warto wtedy przeciwdziałać stresowi, który może w takich chwilach się pojawić. Zajrzyj koniecznie na naszego bloga i sprawdź, co możesz zrobić w takich sytuacjach.
https://www.krakvet.pl/artykuly/pupil-u ... w-i-kotow/

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości