Zapalenie pęcherza.

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Fangusta
Posty:2
Rejestracja:13 czerwca 2017, 20:24

13 czerwca 2017, 20:58

Witam. Jakiś miesiąc temu u mojej 4 miesięcznej bulterierki pojawił się skrzep w moczu. Weterynarz stwierdziła, że jeśli na drugi dzień sytuacja się powtórzy , to trzeba podać Furaginę (zrobiła USG i tam nic nie wyszło). Zapytałam się czy to nie nerki, ale pani doktor powiedziała, że w przypadku nerek krew w moczu wygląda inaczej. Za jakieś dwa tygodnie sytuacja się powtórzyła, udało mi się złapać popołudniowy mocz i udałam się do innego weterynarza. Ponownie USG, które wykazałao zapalenie pęcherza i cewki. Pani doktor powiedziała, że przyniesiony mocz raczej sie nie nadaje do analizy (lepszy poranny), ale zbadał PH , które wykazało stan zapalny. Zapisała antybiotyk Amoksiklav (250mg+125mg) dwa razy dziennie po pół tabletki + 2 razy dziennie vit C 500 mg.. Moje pytanie jest takie, czy to nie ma jednak coś wspólnego z nerkami ? Szczeniak w porównaniu ze starszym psem więcej pije i częściej sika. Dodatkowo od jakiś dwóch miesięcy gubi włos (linieje, nie ma łysych miejsc). Jedna pani weterynarz mówi, że to za wcześnie, druga, że to jest moment pozbywania się szczenięcej sierści i do tego jeszcze przyplatało się zapalenie uszu, które od paru dni jest leczone Oridermylem). Poza tym sunia jest radosna i mam mega apetyt.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

16 czerwca 2017, 10:25

porządna diagnostyka analiza moczu i badanie krwi dadzą odpowiedź 100 % a nie gdybania i pytania , na które też trzeba gdybać.
sonxx

04 lipca 2017, 17:10

Witam, mój kotek ma problem z kamieniami w pęcherzu moczowym. Nie może się w pełni wysikać chodzi co chwilę do kuwety i zostawia małe plamy z moczu. Wczoraj dostał od weterynarza karmę Purina pro plan veterinary diets urinary, kapsułki urino vet. Mam pytanie czy to wystarczy, żeby mu pomóc, bo nie mogę patrzeć jak biedak się męczy :(
Wyniki z moczu to:
LEU +2 125Cel/ul
KET-
NIT-
URO normal
BIL- 0umol/L
PRO +3
Glu - 0mmol/L
SG 1.025
BLD +3 2000cell/ul
PH 6,0
VC +1 1.4mmol/L
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

10 lipca 2017, 08:41

porządne badanie moczu , bez tego ani rusz . Piszesz tylko wyniki z maszyny nie ma osadu.
Fangusta
Posty:2
Rejestracja:13 czerwca 2017, 20:24

11 lipca 2017, 13:52

Jarek pisze:porządna diagnostyka analiza moczu i badanie krwi dadzą odpowiedź 100 % a nie gdybania i pytania , na które też trzeba gdybać.
Dolegliwości moczowe u mojej bulinki zelżały, ale nie do końca. Mocz co prawda nie jest już tak nieprzyjemny w zapachu, ale mała posikuje na spacerze kilka razy w ciągu godziny. Przeprowadzono jednak badanie moczu i zrobiony został antybiogaram. wyszło, ze u psa stwierdzono staphylococcus intermedius- group (high count) i Entrococcus sp (low group). Przepraszam, za j. angielski, ale badanie jest przeprowadzone własnie w tym języku. Antybiogram wykazał, ze mogą być zastosowane :
Nitrofurantion, chloramphenicol i vancomycin.
Moja weterynarz mówi, ze najlepiej było by zastosować u tak młodej psiny lek ze składnikiem nitrofurantion. Problem jest taki, że takie leki są w Polsce niedostępne. Po rozmowie z farmaceutą ustaliliśmy póki co leczenie furaginą 1 tab trzy razy dziennie. Tak się zastanawiam, czy rzeczywiście nie ma innego rozwiązania ?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

12 lipca 2017, 09:50

napisz cały wynik badania moczu z osadem.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości