Kocur zaczyna dobierać się do swoich młodych

Dyskusje związane z hodowlą kotów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

DonaOna
Posty:1
Rejestracja:01 maja 2024, 21:34

01 maja 2024, 21:55

Witam, nie znalazłam podobnego tematu więc uprzejmie proszę Was o pomoc.

Mam malutką, kameralną hodowlę domową, jedna para kotów rasy sphynx. Samica okociła się 5 tygodni temu, od tego czasu wraz z samcem przykładnie opiekują się młodymi. Dziś zauważyłam, że samiec zaczyna łapać młode za kark i chce odbywać z nimi stosunek. Na razie odganiam kocura za każdym razem, ale nie wiem co powinnam dalej z tym faktem zrobić. Kotka jeszcze karmi młode mlekiem, od czasu do czasu kocur dobiera się do niej ale ona wyraźnie daje mu znać że nie chce i jest spokój, nie męczy jej. Ale dziś, przez większość wieczoru, gdy młode są aktywne i się bawimy, on próbuje się do nich dobierać. Na razie nie jest to dla mnie problematyczne odganiać go od nich, jestem z nimi 24/7 ale czy jest jakaś nadzieja że on się uspokoi? Czy ktoś miał podobny przypadek? Nie chcę żeby je skrzywdził, czy powinnam rozdzielić je całkowicie i kocura na jakiś czas lub na stałe (aż młode będą miały nowe rodziny) odseparować? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Ewelina
Vet4u
Posty:757
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

04 maja 2024, 14:01

Dzień dobry,
Niestety są sytuację w których kocury potrafią wykazywać agresywne zachowania względem kociąt i mogą zrobić im krzywdę. W tej sytuacji najlepiej odizolować kocura (nie będzie dręczyć też kotki) i skontaktować się z kocim behawiorystą.

Pozdrawiam,
Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości