Fałszywa cieczka

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

kelata
Posty:1
Rejestracja:05 kwietnia 2010, 15:58

05 kwietnia 2010, 16:24

Może tutaj ktoś byłby w stanie pomóc mi rozwiązać pewien palący problem z moją suczką... Chodzi o to, że od tygodnia ona wydziela feromony, ale oprócz tego nie ma właściwie zadnych innych objawów. Jest młoda, przeżyła już 2 cieczki, ostatnią cieczkę miała w styczniu. Już miewała zaburzenia hormonalne, także przed pierwszą cieczką miała coś takiego przez 1 dzień, ale teraz to trwa już bardzo długo. Rzecz w tym, że ma dwóch braci, jeden jest w miarę opanowany, ale drugi, który jest nad nim wyżej w hierarchii, zachowuje się jak wariat, w dzień cały czas go odpędzam od młodej, ale w nocy ciągle mnie budzi i nie daje mi spać, a niedługo kończy mi się urlop (pracuję fizycznie). Aktualnie nie mam możliwości odizolowania ich w nocy, bo nie mieszkam u siebie. Podkreślam, że młoda nie ma powiększonego sromu ani nic z tych rzeczy, tylko wydziela feromony i czasami raz na jakis czas "wkręci" jej się coś i zaczyna flirtować z którymś z braci (zapewne kiedy skoczy jej poziom estradiolu), ale ogólnie przez większość czasu ich odgania. Pytanie moje jest takie: czy jest na to jakiś sposób poza czekaniem, aż samo przejdzie? Pracuję jako spawacz i nie mogę sobie pozwolić na niespanie w nocy. Z góry dziękuję za każda możliwą radę.

P.S. Uprzedzając tylko fakty od razu mówię, że w tym przypadku żadna kastracja nie wchodzi w grę, a mieszkanie nie-u-siebie jest tylko stanem przejściowym, więc nie proszę o radę kierujacą się w te rejony... Cenną informacją dla mnie będzie choćby to, jaki hormon tudzież inna substancja powoduje wydzielanie feromonów przez sukę, bo nie mogę nigdzie znaleźć tej informacji, a nie mam czasu szukać - i w ogóle jakie mechanizmy za to odpowiadają. Pozdrawiam, Agata
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

05 kwietnia 2010, 21:40

to moze byc problem z torbielami na jajnikach lub schorzeniami sluzowki macicy....zrob badania - usg narzadow rodnych
nie chcesz slyszec o kastracji ale pewnie bedzie trzeba wykastrowac suczke dla jej dobra
psy mozna przyhamowac suprelorinem - to implant podskorny podawany raz na pol roku. jest skuteczny - to akurat wiem bo mam psa z tym implantem
pianistka
Posty:1120
Rejestracja:30 listopada 2005, 09:17

06 kwietnia 2010, 08:55

Nie znam przyczyn dla których nie chcesz suki wysterylizować - mam nadzieję że nie są to tylko pobudki natury "uczłowieczenia" ponieważ przy zaburzeniach hormonalnych może dojść do gorszych problemów niż nie upilnowanie i niechciane szczeniaki z bratem.
Cieczka nie zawsze jest pełno objawowa (nie ma wycieku, zewnętrznego obrzmienia narządów) - ale suka może zajść bez problemu w ciążę o której właściciel nie ma pojęcia dopóki nie zobaczy brzucha lub wręcz szczeniaków.

Zalety sterylizacji sa duże - ryzyko kastracji w porównaniu z zagrożeniami jest małe, szczególnie u młodej suki.
I naprawdę jeżeli nie ma nadrzędnych przesłanek typu wybitna suka rasowa z pełnymi kwalifikacjami o znakomitym unikatowym pochodzeniu nie warto narażać jej na niebezpieczeństwa. Niestety nawet wtedy trzeba sobie zdać sprawę, że zaburzenia hormonalne są w liniach (predyspozycje idą genetycznie z pokolenia na pokolenie ) ....

Faszerowanie zaś psow hormonami ma o wiele gorsze następstwa jeżeli nie jest leczeniem b.dobrze dobranym (a tu potrzebne by były specjalistyczne badania i dobieranie leków i dawek do konkretnej rasy, wielkości ) - może zaburzać jeszcze gorzej gospodarkę hormonalną ....
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości