Jak poradzić sobie z sikającym psem

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Ulenka0803
Posty:1
Rejestracja:17 kwietnia 2013, 23:38

17 kwietnia 2013, 23:45

Mam małego pieska, mieszańca yorka z jakimś nieokreślonym tatusiem :) piesek ma już 4 lata ale ostatnio pojawił się problem - sika w domu. Nie jest to problem spowodowany tym, że nie jest wypuszczany z domu czy nie zabierany często na spacery. Najczęściej zdarza się to właśnie po powrocie ze spaceru lub biegania po podwórku. Na pewno nie jest to zaznaczanie terenu.
Jak mam oduczyć pieska, nie mam zamiaru go bić czy jak niektórzy mówią wsadzać mu pyszczka w siki. Czym może to być spowodowane? Pies jest zdrowy, przebadany, wszystko z jego układem moczowym w porządku. Czy to złośliwość czy nadmiar wrażeń na podwórku gdzie pies nie znajduje czasu na sikanie??
Snedronningen
Posty:1279
Rejestracja:26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja:Stavanger

18 kwietnia 2013, 07:50

Usuwam wpis merytoryczny.
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2014, 10:07 przez Snedronningen, łącznie zmieniany 1 raz.
Onyks
Posty:2
Rejestracja:22 grudnia 2012, 19:18

19 kwietnia 2013, 21:24

moja suńka, zdrzy się, że sika ze szczęścia gdy wócę z pracy
Lidan
Posty:167
Rejestracja:17 grudnia 2006, 23:13
Lokalizacja:Kraków

20 kwietnia 2013, 12:39

Może jednak spacery są za krótkie? Widuje mnóstwo yorków których "spacer" polega na obejściu bloku dookoła i powrót do domu. Moje suki wprawdzie nie załatwiają się w domu ale gdy z jakiegoś powodu (w nocy lub w czasie deszczu albo z powodu mojej lub ich choroby) wychodzą tylko na podwórko to zajmują się głównie tropieniem wrogów i na załatwianie swoich potrzeb nie mają już czasu. Zupełnie inaczej rzecz się ma gdy idziemy dalej. Wtedy nie mają problemu ze znalezieniem czasu na siku.
A nie zmieniło się coś w domu? Nowy zwierzak, dziecko czy coś w tym stylu? Niedawno ktoś ze znajomych żalił się, że od urodzenia dziecka ich pies zaczął sikać w domu gdy zostaje sam czego wcześniej nigdy nie robił.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości