Jak sobie poradzić po stracie psa.....

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

antoni50
Posty:116
Rejestracja:19 stycznia 2012, 18:08

28 lutego 2012, 21:03

Jest książka o Joy Division -Przejmujący z oddali .Czytałem małe fragmenty w przełożeniu Beksinskiego.Może uda sie ją kupic na allegro.Dla mnie ta muzyka ma w sobie cos ekscentrycznego.Jednak mnie nie nastraja optymistycznie,raczej odwrotnie.I taki był Ian Curtis,totalna deprecha,.No ale czy można byc innym zmagając sie z takimi chorobami psychicznymi
ania05

28 lutego 2012, 23:04

Antoni ja mam od 3 dni doła bo przeczytałam o transporcie koni do rzeżni ze Skaryszewa .Tak mną to wstrżasnęło że nie spałam 2 noce i myślałam że oszaleję ale przekułam w umyślę tą moją traumę na działanie .Będę zbierac podpisy na petycji zaprzestania tego sku.......ństwa .Bedę zbierać zamiast na kolejnego łacha -to do skarbony i na fundację która zajmuje się wykupywaniem koni od handlarzy /.......może to głupie ale taki wstrząs może pomóc nam zauważyć co jest ważne w życiu i zmobilizować do działania .
antoni50
Posty:116
Rejestracja:19 stycznia 2012, 18:08

28 lutego 2012, 23:37

Tak,ale na ten temat było już tyle programów i nic sie nie dzieje.Mieli zmieniac cos tam w ustawach,ale na gadaniu sie skonczyło.Ja rozumiem,człowiek chciałby coś zrobic,ale to tak jak walenie głową w mur.Przecież Towarzystwo Opieki nad Zwierzętamiteż pogejmowało ten temat i też nic.My ,jesli chodzi o traktowanie zwierząt to 100 lat za murzynami.W dalszym ciągu wiele osób postrzega zwierzęta jako rzecz..Ale faktycznie,oglądając te zdjęcia,człowiek sie zastanawia gdzie żyje,czy w cywilizowanym kraju czy w kraju dzikusów.
antoni50
Posty:116
Rejestracja:19 stycznia 2012, 18:08

28 lutego 2012, 23:49

Niedawno było też głośno o psach służących w policji,które gdy już sie nie nadają idą do uspienia.TYroche szumu zrobili na początku dziennikarze a teraz już cisza.To nie jest dla nich chodliwy temat,a dla poltyków mało ważny.
Tesia5
Posty:15
Rejestracja:07 lutego 2012, 10:44

29 lutego 2012, 14:09

Również ja bardzo przeżywam złe traktowanie zwierząt (obojętnie czy to są psy,koty,konie czy inne gospodarskie zwierzęta). Jak już pisałam w poprzednich postach na teraz nie możemy mieć w domu pieska za to postanowiliśmy z mężem przekazać 1% podatku na fundację psów bokserów(kochamy psy bokserki bo takiego mieliśmy w domu).
Jak nasza sytuacja nam pozwoli będziemy pomagać pieskom(różnym zwierzaczkom) na różne sposoby.
Pozdrawiam wszystkich.
antoni50
Posty:116
Rejestracja:19 stycznia 2012, 18:08

29 lutego 2012, 19:45

Ja już pieska żadnego .Kamusia ,to trzeci nasz piesek,była i pozostanie na zawsze najbardziej kochana z tych trzech.Do niej sie najbardziej przywiązalismy,i Kamusia do nas.Głównie ze względu na naszą kondycje fizyczną.Ale sądze że ,ale z kolei gdybym podołał fizycznie to nie dałbym rady psychicznie.Zawsze widział bym w tym psie Kame,ciągle miałbym przed oczami jej obraz.I nie był bym zdolny tak pokochac nowego psa jak Kamusie.Ja w tej chwili jestem w gorszym stanie psychicznym niż fizycznym.StAd ta ostatnia deska ratunku,psychiatra.Gdyby nie to forum to ja przez pierwsze dwa tygodnie nie wiem co bym zrobił.Te rozmowy w pierwszych dniach naprawde mnie ocaliły,człowiek poczuł że ten ból dotyka wielu osób,i wspólnota w tak tragicznym momencie jest niezbędna
antoni50
Posty:116
Rejestracja:19 stycznia 2012, 18:08

29 lutego 2012, 19:46

widze że pare wyrazów pozjadałem,przepraszam
ania05

29 lutego 2012, 20:20

Jesli ktoś zna link z którego można wydrukowac prtycję przeciw wywożeniu koni na rzeż proszę zamieśćcie i gdzie ją potem odesłać .Nie moge przestać myśleć o Skaryszewie .Jestem po prostu na prochach uspokajających ,Nic mnie tak nie rozwala jak takie rzeczy .Życie traci sens ......Antoni idz do lekarza na pewno coś zaradzi .Mnie tez to forum pomogło .Razem jest łatwiej .
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

29 lutego 2012, 20:26

A jakby stworzyć petycje choćby na petycjeonline czy jakiejś innej stronie z petycjami?
ania05

29 lutego 2012, 20:33

No tak ale do kogo potem zwrócić się żeby te podpisy zrobiły coś w tej sprawie ??????Może tutaj załozyć temat ,może doktor wie co i gdzie .Żeby to miało sens ,bo co z tego że zbierzemy podpisy jak potem nikt tego nie popchnie dalej ? :?
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

29 lutego 2012, 20:35

Nie wiem może na takich stronach jest co dalej zrobić?
W sumie to nie głupie żeby założyć temat.
antoni50
Posty:116
Rejestracja:19 stycznia 2012, 18:08

29 lutego 2012, 21:22

Ale ten temat był już podejmowany wielokrotnie.Wszyscy dokładnie wiedzą co sie tam dzieje.I Jaworowicz sie tym chyba zajmowała i było w Expresie Reporterów.Zrobią po takim nagłośnieniu ze dwie kontrole i sprawa ucicha.Przecież dopiero co została zmieniona ustawa o ocronie zwierząt domowych i gospodarskich,i co?nic.Bo to jest tylko papier.A kontrole to pieniądze,a pieniędzy ciągle im brakuje.U nas to jest walka z wiatrakami.To nie jest chwytliwy temat dla pismaków.Co ten polityk powiedział a co tamten na jednego i drugiego to jest temat do wałkowania.To ten czub Niesiołowski sie kiedys wypowiadał,no niewolno tak zwierzą traktowac,to chodziło o konie wywożone za granice,w jakich warunkach są transportowane,ale co my możemy zrobic,przecież nie da sie kontrolowac każdego transportu.Ale to w sumie jest prawda,bo co dadzą kontrole,nowe ustawy,jesli ci co tak traktują te konie mają zrypaną czache,a gdyby nawet sprawa trafiła do sądu,to ten nic nie robi ,bo znikoma szkodliwosc czynu.To musi sie zmienic swiadomosc człowieka w podejsciu do zwierząt,a do tego to u nas jeszcze daleko
antoni50
Posty:116
Rejestracja:19 stycznia 2012, 18:08

29 lutego 2012, 21:41

Skoro już sie biorą za hospicja,to zwierzętami sie będą zajmowac.W kwietniu sejm uchwalił ustawe,bez konsultacji społecznych,o działalnosci leczniczej.Przepisy weszły już w życie.Zgodnie z nimi kto swiadczy usługi zdrowotne prowadzi działalność gospodarczą.I teraz hospicja i inne tego typu stowarzyszenia które do tej pory prowadziły działalnosc medyczną non profit muszą sie zarejestrowac jako przedsiębiorcy.Prowadząc bowiem podmiot leczniczy,wykonują działalnosc leczniczą,a ta jest działalnoscią gospodarczą..A to będzie sie wiązało z dużym utrudnieniem w pozyskiwaniu srodków.I o czym my mówimy.Jak rządzący chcą ograniczyc srodki dla ludzi praktycznie umierających to już jest horror.
ania05

01 marca 2012, 10:53

Dzisiaj już ogłosili podpisywanie petycji na www.stop-skaryszew ,ludzie drukujcie i zbierajcie podpisy .!!!!!Trzeba to zmienić !!!!
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości