Jak wybrać odpowiednią rasę

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

anabelka87

06 marca 2013, 18:43

Zastanawiam się nad odpowiednią rasą dla Naszej rodziny i Naszego trybu życia.
Jedyne rasy jakie Nam nie odpowiadają to psy małe...lubię małe pieszczochy ale mamy energiczne dziecko i trochę się obawiam o takiego maluszka,więc zastanawiamy się nad psem nie mniejszym niż od kolana w górę.
Jak myślicie jaką rasę wybrać

Jest Nas 3 może kiedyś 4 :D mieszkamy w pobliżu dużego pola,trochę dalej mamy las :D
Mój mąż pracuje,ja zajmuję się narazie domem.
Syn ma 3 lata i 4 miesiące,jest delikatny dla zwierząt,nie męczy,nie dokucza,bo od początku uczyliśmy go szacunku do żywych istot :D

Nasze doświadczenie w rasach to rottweiler i pitbull
Cechy jakie by Nam odpowiadały to odwaga,łatwość w tresurze no i taki pies któego nie będzie aż tak energia rozpierać (by demolki nam nie zrobił podczas naszej nieobecności)

Co byście polecili,jakie psy macie ?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

06 marca 2013, 19:58

Napisałaś ,że Wasze doświadczenie to rottweiler i pitbull,dlatego śmiało polecam Filę Brasileiro "Wierny jak Fila "To ulubione powiedzenie Brazylijczyków :) pies do obrony i przytulenia(tylko domownicy),kocha dzieci.
Oczywiście kazdy właściciel innej rasy poleci swoja i dobrze będzie w czym wybierać :wink:
Snedronningen
Posty:1279
Rejestracja:26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja:Stavanger

06 marca 2013, 21:45

Usuwam wpis merytoryczny.
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2014, 09:33 przez Snedronningen, łącznie zmieniany 1 raz.
anabelka87

07 marca 2013, 12:03

Snedronningen pisze:Napisz jeszcze co rozumiesz pod pojęciem łatwość w tresurze. Wymieniłaś dwie rasy, które bardzo cenię i lubię i w porównaniu do nich większość jest "łatwa w tresurze".
rottweiler w tresurze był łatwy,był mądry,niezbyt uparty i chętny do wszelkiej współpracy
Moze bardziej mi chodzi i inteligencję,bo np. słyszałam ze chow chow czy shar pei są uparte więc zapewne trudniejsze w tresurze,choć to głównie zależy od konkretnego przypadku,bo każdy jest inny

faktycznie Fila bardzo podobny charakterem do psów jakie mieliśmy,zgadza się nawet z charakterem rotka jakiego mieliśmy,odważny,czyjny,dobrze sprawdzał się jako obrońca,ale i czuły,troskliwy i kochający swoich panów :D ale ciut przeraża mnie jego wielkość,czy aby nie jest za duży,ale póki co wpisuję go sobie na listę potencjalnych psów

Robert A. dziękuje za podpowiedź
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

07 marca 2013, 12:17

przy dzieciach warto mieć na uwadze : owczarek niemiecki - super stróż , łatwo się uczy, dba i szanuje domowników ; labrador - rewelacyjny do dzieci, uwielbai sie bawic i z dziećmi i dorosłymi, bardzo szanuje swój dom i domowników ,srtóż marny; sznaucer olbrzym, terier rozyjski - obie rasy uwielbiają ludzi , bardzo pilnuja dzieci, rewelacyjni stróże , ale wielcy fizycznie srtóze. Dla właściciela te psy zrobią wszystko.
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

07 marca 2013, 13:23

Uważam, że w rasie trzeba się zakochać. Kochać cechy rasy a jeszcze bardziej wady, liczyć się z tym, że ogólne cechy przyznawane rasie nie muszą dotyczyć każdego jej przedstawiciela. Wiedzieć jak być dobrym przewodnikiem a co za tym idzie solidnie się przygotować, zgłębić wiedzę o psach by zminimalizować mogące wystąpić problemy. Zastanowić się czy mam odpowiednio dużo czasu na psa, na zapewnienie mu szkolenia, zabaw, kontaktów z innymi, jaki sposób na psią nudę.
Odpowiedz sobie na pytanie jakie cechy Cie interesują?
Co zamierzasz z psem robić np czy chcesz brać udział w psich sportach?
Jakie szkolenie? Psie przedszkole?
Czy masz odpowiednie finanse (jedzenie weterynarz, nagłe wydatki)?
Co z wakacjami?

Mam dwa psy, dziecko i na razie nie pracuję. Jak podejmę prace to chyba będę jechać na energetykach by wszystko ogarnąć.
Nie zrozumcie mnie źle ale takie pytanie się jaką rasę JA mam konkretnie wybrać uważam za bezcelowe. Bo to co podoba się i urzeka jednych, nie musi akurat nam się spodobać. To nasza własna decyzja, która powinna być oparta na własnych przemyśleniach i analizie nas samych, tego czego oczekujemy po psie by posiadanie poleconego psa nas nie przerosło.
Życzę udanego wyboru. :)
anabelka87

09 marca 2013, 14:57

Seiti pisze:Uważam, że w rasie trzeba się zakochać. Kochać cechy rasy a jeszcze bardziej wady, liczyć się z tym, że ogólne cechy przyznawane rasie nie muszą dotyczyć każdego jej przedstawiciela. Wiedzieć jak być dobrym przewodnikiem a co za tym idzie solidnie się przygotować, zgłębić wiedzę o psach by zminimalizować mogące wystąpić problemy. Zastanowić się czy mam odpowiednio dużo czasu na psa, na zapewnienie mu szkolenia, zabaw, kontaktów z innymi, jaki sposób na psią nudę.
Odpowiedz sobie na pytanie jakie cechy Cie interesują?
Co zamierzasz z psem robić np czy chcesz brać udział w psich sportach?
Jakie szkolenie? Psie przedszkole?
Czy masz odpowiednie finanse (jedzenie weterynarz, nagłe wydatki)?
Co z wakacjami?

Mam dwa psy, dziecko i na razie nie pracuję. Jak podejmę prace to chyba będę jechać na energetykach by wszystko ogarnąć.
Nie zrozumcie mnie źle ale takie pytanie się jaką rasę JA mam konkretnie wybrać uważam za bezcelowe. Bo to co podoba się i urzeka jednych, nie musi akurat nam się spodobać. To nasza własna decyzja, która powinna być oparta na własnych przemyśleniach i analizie nas samych, tego czego oczekujemy po psie by posiadanie poleconego psa nas nie przerosło.
Życzę udanego wyboru. :)
dokładnie jest tak jak piszesz,nie wystarczy że pies Nam się będzie podobał z wyglądu,zanim wybierzemy jakieś rasy,zamierzamy poszukać kogoś z takim psem by zobaczyć jaki jest,może odwiedzimy jakieś szanowane hodowle by wypytać więcej.
Jest tak wiele ras że nie wiem którą rasę wybrać więc szukam podpowiedzi,finansowo się nie martwię,w wakacje na ogół jeździmy nad jezioro więc to nie problem :D
Jedynie nie mam zamiaru brać mieszańca lub psa z schroniska,bo nie znamy ich przeszłości,nie wiem też z jakich ras jest dany mieszaniec,nie wiadomo co z chorobami itd...wolontariusze widzą psa tylko zza krat lub na spacerze i ich informacje odnośnie charakteru nie są raczej przekonujące,bynajmniej dla mnie.

Na naszej liście mamy narazie File brasileiro,ogara polskiego,gończego polskiego ale dwa ostatnie różnią się od pierwszego charakterem,wolałabym psa czujniejszego.Mamy znajomych z gończym więc wiem jak może się taki pies zachowywać
Snedronningen
Posty:1279
Rejestracja:26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja:Stavanger

09 marca 2013, 16:30

Usuwam wpis merytoryczny.
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2014, 09:25 przez Snedronningen, łącznie zmieniany 1 raz.
ania05

09 marca 2013, 19:30

Najwierniejsze ,najbardziej posłuszne ,najwdzięczniejsze były w moim życiu psy wzięte ze schronu ..............te kupione były takie jakby im się wszystko należało w życiu za "darmo" a te wzięte były wpatrzone we mnie jak w święty obraz .Ale to tylko moje takie przemyślenia .
viki75
Posty:2
Rejestracja:19 marca 2013, 15:12

19 marca 2013, 15:28

Według upodobań. Należy odpowiedzieć sobie na wiele pytań. czy ma być duży czy mały? Krótka czy długa sierść? Obronny czy inny?Jest wiele pytań, które należy rozważyć przed wyborem psa.
viki75
Posty:2
Rejestracja:19 marca 2013, 15:12

19 marca 2013, 15:29

Polecam Goldena :)
Niwing
Posty:2
Rejestracja:19 marca 2013, 19:56

19 marca 2013, 20:05

Polecam psy takie jak bernardyny nowofundlandy itp. domu przypilnują są przyjazne dla właściciela a w dodatku bardzo się przywiązują do właściciela
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości