pies panicznie boi sie hałasu

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

tyr
Posty:1
Rejestracja:19 lipca 2009, 19:05

19 lipca 2009, 19:07

Witam,
Mam problem ze swoja suczka owczarka szkockiego. Od dawna panicznie bala sie huków i glosnych wybuchów. Najgorzej znosila noc sylwestrowa. Suczka juz nie jest mloda i z biegiem czasu jest coraz gorzej. Probuje wlazic za szafy zrzucajac z nich wszystkie przedmioty. Chowajac sie za zaslona zrywa je z karniszy. Wlazi pod stoly i biurka. Wchodzi na fotele i tapczany. A najgorsze ze wszystkiego jest to, ze nie panuje nad pecherzem. W skutek czego spora czesc mebli smierdzi. Przywiazywanie jej jest rozwiazaniem doraznym, czasami zdarza jej sie miec napady strachu kilka razy na dzien. Dodatkowo nie slucha wtedy zupelnie nikogo i ciezko ja niekiedy zlapac, a nawet wtedy zapiera sie i biorac pod uwage gabaryty psa ciezko ja zaciagnac do miejsca gdzie moglaby przeczekac burze czy uspokoic sie po hukach fajerwerkow.
Czy zna kto jakies rozwiazanie tego problemu albo czy mial ktos podobny problem ze swoim psem i jak sobie z tym radzil.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

25 lipca 2009, 12:01

musisz się zgłosić do dobrego tresera a najlepiej behawiorysty , który malymi kroczkami zwalczy te lęki. Jes to możliwe ale przy dosyć sporym wysiłku.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości