suczka jak samiec

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

zdziwiona

01 października 2006, 20:48

Witam. Mamy roczna suczkę, przybłędę i osttanio przygarnęliśmy drugą, 4-miesięczną. Do tej pory bawiły się, podgryzały, walczyły o nasze względy itp. Ale ostatnio ta starsza zaczęła zachowywać się jak pies i usiłuje "dosiąść" tą młodszą. Poprzedni właściciele starszej wysterylizowali ja dośc wcześnie, weterynarze i my twierdzą, że za wcześnie. Czy to może mieć wpływ? To jakieś problemy z hormonami, czy jak? Trochę to żenująco wygląda ;-)
Awatar użytkownika
gasparo
Posty:256
Rejestracja:27 czerwca 2006, 14:40
Lokalizacja:Kraków

01 października 2006, 21:49

Ja miałam niedawno podobne zdarzenie na spacerze. Moja sunia bawiła się na spacerze z inną, i tamta po krótkiej zabawie bardzo "napaliła się" i zaczęła zachowywać się zupelnie jak pies i ciężko było ją odciągnąć.
Bardzo mnie to zdziwiło i jak narazie nie znalazłam odpowiedzi, czy takie zachowanie jest normalne, czy odbiega od normy. Ta suczka nie była sterylizowana, więc sterylizacja nie ma tu chyba znaczenia.

A nasza sunia też miała takie "odchyłki" przez pewien czas, ale w stosunku do kocyka, który zwijała w kulke i wyczyniała "tańce". Po usunięciu kocyka te zachowania wyciszyły się i juz o nich zapomnieliśmy.

Może tu jest ktoś, kto potrafi wyjaśnić, czy wszystkie suczki tak sie zachowują, czy to może jakieś zaburzenie. Bardzo jestem ciekawa.
Awatar użytkownika
magia
Posty:21
Rejestracja:17 sierpnia 2006, 14:01
Lokalizacja:Bielsko-Biała
Kontakt:

02 października 2006, 10:49

My mamy w domu suke i psa, suka jest sterylizowana i też jej czasem tak "porzyjdzie ochota", my już przytwykliśmy do tego, a jak psu to przeszkadza to skutecznie to okazuje.
pianistka
Posty:1120
Rejestracja:30 listopada 2005, 09:17

02 października 2006, 15:29

Jest to odruch zupełnie naturalny, wiąże się go z zachowaniem hierarchii w stadzie.
starr

05 października 2006, 21:57

Mojej suni, która też jest wysterylizowana czasami się zdarza, ale ostra i stanowcza reprymanda ( słowana ) załatwia sprawę. Zapraszam do oglądniecia mojej suni xxxx ( wklej zjęcie - ZAKAZ REKLAMY)Pozdrawaim !
Awatar użytkownika
staszko_i_aras
Posty:121
Rejestracja:11 czerwca 2006, 18:41
Lokalizacja:Tarnobrzeg
Kontakt:

30 stycznia 2007, 07:40

Z tego co słyszałem, jest to przejściowe zachowanie. Moja sunia (nie sterylizowna) miała taki okres we wczesnej młodości i "dosiadała" większe pluszowe zabawki (konkretnie misia), ale jej to przeszło (nie wiem czy pod wpływem wychowania - stanowczo nie pozwalałem jej na to, czy taka jest natura).
Gość

30 stycznia 2007, 08:52

Moim zdaniem rację ma pianistka. To zachowanie związane z zachowaniem hierarchi stada, w przypadku dwóch suk podkreślenie roli dominującej. Też miałem dwie suki zachowujące się w ten sposób. Żadna nie chciała uznać wyższości drugiej, od czasu do czasu obie naskakiwały na siebie wzajemnie wykonując ruchy kopulacyjne, po czym najczęściej kończyło się to ostrą awanturą.
Gość

12 lutego 2007, 18:25

Ja obserwuje takie zachowanie co jakiś czas u moich 3 szynszylek, chociaż wszystkie sa panienkami, to co jakiś czas ponownie ustalają hierarchie w stadku i "deptają" po sobie. Wiec u suczek to chyba to samo :)
motocomplex
Posty:9
Rejestracja:21 lutego 2007, 20:29
Lokalizacja:Jaktorów

21 lutego 2007, 22:52

witam. u mnie suka ye schroniska 3 letnia panna (wysterylizowana), robi takie rzeczy z mlodszym psem. sama jednak nie pozwala na siebie wsiasc. widac w zyciu codziennym ze ona zadzi.wiec widocznie tak ma. choc z moich obserwacji wynika iz suka pokazuje swa dominacje ale wysterylizowana pokazuje to czesciej.
Awatar użytkownika
Iwi_m
Posty:43
Rejestracja:31 października 2006, 14:05

26 lutego 2007, 16:04

Wiem , ze temat dosc stary. Ale mam uwazam , tak jak pianistka, ze jest to zwiazane z hierarchia w stadzie.Moja seterka, zaraz po tym , jak nas zaadoptowala :lol: , robila takie rzeczy ze mna. Do momentu, kiedy sie zdenerwowalam dosc konkretnie, i dalam jej do zrozumienia, ze samica dominujaca w tym stadzie :wink: jestem ja.
Nie widzialam jej juz w takim stanie do ponad roku.
tesia
Posty:103
Rejestracja:12 marca 2007, 20:12
Lokalizacja:kraków
Kontakt:

09 maja 2007, 17:42

to jest normalne w ten sposób twoja suka daje do zrozumienia młodszej że to ona jest alfa.Moja suka też co jakiś czas w ten sposob daje do zrozumienia mojemu drugiemu psu że jest od niego ważniejsza i jest wszystko w porządku. Hierarchia została ustalona i tamten nie próbuje jej zmieniać
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości