Takie tam różniaste sprawy

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

27 maja 2013, 10:05

SleepingSun pisze:wczoraj tylko ukradła spod lustra pluszową myszkę i przybiegła do mnie ucieszona. zostawiłam ją na minutę samą, nie było problemu, nawet nie stała pod drzwiami. w środę będzie sama 2 godziny...
ciesz się, moja zeżarła mi bieliznę. Teraz mam przymusowe zakupy bo nie mam w czym chodzić. :roll:
Jak przyniosłam znajdę to Shena weszła, zobaczyła, że to kot i szybko uciekła. Neya w pierwszej chwili chciała go zjeść, ale potem się uspokoiła (kot się nie ruszał) i to kot był wrogo nastawiony. :mrgreen: Trzymam kciuki by się zakumplowali. :mrgreen:
"jeszcze"- fakt ,masz wymagania. :wink: Ona jest w odpowiednich rękach więc wszystko będzie dobrze, wszelkie mankamenty będą znikać. :mrgreen:
Lidan
Posty:167
Rejestracja:17 grudnia 2006, 23:13
Lokalizacja:Kraków

27 maja 2013, 15:33

SleepingSun pisze:przedstawiam wam Myszę (jeszcze nie ma wybranego imienia, a mysza jest uniwersalna - każdy pies może być przecież myszą :D)

Obrazek

Mysza została zabrana z działki razem ze szczeniakami, jest chuda - całą miednicę jej widać :( póki co próbowała zjeść kota - ale już wie, że najpierw je kot a potem ona, w nagrodę. cały czas biega, ciągnie na smyczy jak parowóz, wszystkich kocha. wydaje się być fajna :)
Dzisiaj przed południem widziałam przez okno dwie osoby spacerujące z wesołą energiczną suczką na lince i od razu pomyślałam, że to może być SleepingSun z nowym psiakiem. Jeszcze wtedy nie wiedziałam, że adoptowałaś psa ;-) Gratuluję!!! Kola i Gapa znowu będą musiały się mieć na baczności bo Mysza większa od nich :D
89ola
Posty:745
Rejestracja:28 stycznia 2013, 14:27

27 maja 2013, 19:12

mi od razu wpadła do głowy myśl że to mieszaniec amstafa. kurczę czasem mam wrazenie że ze schronu wychodzą lepiej ułożone psy niż z "dobrych hodowli" :?

wiem co to za koszmar iść do schroniska i oglądać te wszystkie mordki, za każdym razem powtarzam "olka nie rycz" i tak w kółko, kiedy brałam gine zauważyłam ze psy wyły kiedy wchodziłam na teren schroniska ale kiedy wychodziłam z giną na rękach z boksu, szłam z siostrą podpisać dokumenty a potem do wyjścia żaden pies nie szczekał, nigdy z czymś takim się nie spotkałam, w całym schronie była grobowa cisza, to mnie przeraziło, zdruzgotało.

przeszłam też w swoim życiu oddawanie trzech psów do schroniska (tylko jeden był mój) to było z 8lat temu a do dziś nie potrafię o tym mówiC, do tej pory zdarza mi się przeryczeć noc.
miałam go tydzień i tyle wystarczyło aby przekonać się ze to idelany pies, bez żadnych wad, nie sprawiający żadnych problemów wychowawczych do tego piękny (taka miniatura owczarka niemieckiego-ok20kg), po dwóch dniach mogłam z nim chodzić bez smyczy tak się pilnował, nie poszedł by z nikim obcym, był jak mój cień.
nie byłam przy jego oddawaniu ale wiem że szarpał się całą drogę, wył....
No i masz znowu ryczę. :oops:
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

27 maja 2013, 19:55

Lidan, energiczna to ona jest aż za bardzo ;) ale kocha cały świat i nie ma (na dzień dzisiejszy) żadnego ale do psów :) psica jednak będzie zwała się Nuria (z mojego ukochanego ''Cienia wiatru'').

Ola, a czemu musieliście go oddać?:(
89ola
Posty:745
Rejestracja:28 stycznia 2013, 14:27

27 maja 2013, 20:12

był to ciąg nie fortunnych zdarzeń ze tak to ujmę, mama pozwoliłam mi wziąźć psa max pół rocznego, wróciłam z dwuletnim,
więc zaczęły się obawy ze stary pies plus małe dziecko w domu równa się tragedia, po dwóch tygodniach kiedy wychodziłam z netto pies stał pod drzwiami i przycięłam mu łapę (pies zostawał pod sklepem kiedy robiłam zakupy i tak codziennie przez dwa tygodnie). wieczorem dwu letni wtedy brat biegnąc w samych skarpetkach nadepnął akurat na tą łapę, pies w bólu złapał go zębami, ślad był nie wielki ale był krew nie leciała, dla mamy był to znak że pies ma mordercze skłonności, nast. dnia po powrocie ze szkoły (pierwsza gimnazjum) psa już nie było

gdybym ostrożniej otwierała drzwi w sklepie, gdyby brat nadepnął na zdrowa łape albo dzieciak miał by chociaż buty na nogach (nie został by wtedy ślad po zębach psa) to by się tak nie skończyło.

nigdy nie wybaczyłam tego mamie, ani sobie, wiem że zawiodłam psiaka zwłaszcza że był oddawany trzykrotnie (przez właściciela potem dwa razy przez rodzinę adopcyjną bo pies ponoć wiecznie uciekał do domu pierwszego opiekuna by ten później odprowadzał go do schroniska (a jednak odemnie nie uciekał)), wiem także że nigdy nie trafi mi się pies o tak doskonałym charakterze, posłuszy, wierny, oddany....
Lidan
Posty:167
Rejestracja:17 grudnia 2006, 23:13
Lokalizacja:Kraków

27 maja 2013, 20:39

SleepingSun pisze:Lidan, energiczna to ona jest aż za bardzo ;) ale kocha cały świat i nie ma (na dzień dzisiejszy) żadnego ale do psów :) psica jednak będzie zwała się Nuria (z mojego ukochanego ''Cienia wiatru'').

Ola, a czemu musieliście go oddać?:(
Śliczne imię dla pięknej psicy :-) Pojechałaś do schroniska po konkretnego wypatrzonego gdzieś psa czy szukałaś tego który wpadnie Ci w oko i podbije serce?
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

27 maja 2013, 20:50

miałam na oku szczeniora i po oglądnięciu chciałam go wziąć, ale zmanipulowano mnie (wie pani, on będzie taki wielki - z 60kg będzie ważył i tak dalej), wysłano mnie żebym zobaczyła rzekomą wielkość szczeniaka w przyszłości przez wszystkie boksy no i zobaczyłam ją :) urzekła mnie radością i miłością do świata. umiemy już siadać na komendę, wprowadzamy powoli odpowiedni system nagradzania. jest bardzo karna, póki co ;)
Lidan
Posty:167
Rejestracja:17 grudnia 2006, 23:13
Lokalizacja:Kraków

27 maja 2013, 20:57

Hi hi... Przynajmniej nie waży 60 kg ;-)
Oj, żeby taka cudna została na zawsze! Może wreszcie na łąkach Kola mogłaby pobawić się z energiczną sąsiadką a nie tylko z misowatym ciężkim berneńczykiem :-)
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

27 maja 2013, 21:02

Cynamon jest uroczy :D no zobaczymy jak się sprawa rozwinie, na razie jest cudowna, ale niczego nie biorę za pewnik. ja dołożę wszelkich starań żeby tak zostało :)
mme
Posty:159
Rejestracja:31 grudnia 2008, 19:12
Lokalizacja:kraków

28 maja 2013, 00:08

SleepingSun gratuluję, podziwiam i zazdroszczę.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

28 maja 2013, 06:32

Dziękuję mme. Kori na pewno z tego powodu się cieszy. Mam trochę wyrzuty sumienia, że już o niej cały czas nie myślę...
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

28 maja 2013, 08:55

SleepingSun pisze:umiemy już siadać na komendę,
Skoro tak, to ja poproszę te zdjęcia! :evil: Będę truć aż nam ją pokażesz w cudownej sesji.
Jeśli ona ma coś z TTB to będę się modlić, żeby została taka jaka jest.
Snedronningen
Posty:1279
Rejestracja:26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja:Stavanger

28 maja 2013, 09:22

Nie ma nic z TTB i przestańcie bo mnei zeźlicie do ko0ńca, a dzisiaj to nie jest dobry pomysł...
Wiele psów z wygladu ma jakieś tam cechy TTB ale to nie znaczy, że faktycznie mają ich geny.
Nuria będzie miłą, grzeczną sunią i proszę mnie tu nie siać zametu!
89ola
Posty:745
Rejestracja:28 stycznia 2013, 14:27

28 maja 2013, 09:28

Seiti pisze:
SleepingSun pisze:umiemy już siadać na komendę,
Skoro tak, to ja poproszę te zdjęcia! :evil: Będę truć aż nam ją pokażesz w cudownej sesji.
Jeśli ona ma coś z TTB to będę się modlić, żeby została taka jaka jest.

a ja nie wiem w czym problem, znam kilka suczek w typie takiej rasy, wszystkie mimo twardej szkoły życia są cudownymi, pełnymi radości, energii suniami. nie przejawiają żadnej agresji w stosunku do ludzi, dzieci czy psów. w prost przeciwnie nawet na widok obcej osoby całe się trzęsą z radości i chęci przywitania
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

28 maja 2013, 10:26

Nie możesz Sne być tego pewna na 100%, że nie ma ani że ma. Mówię "jeśli". Wierzę, że będzie grzeczną kochaną sunią jaką jest. Mamy tylko JEDNO zdjęcie, więc cieżko coś gdybać ;) Zresztą co by nie było Ewa sobie poradzi. :D
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości