Takie tam różniaste sprawy

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Snedronningen
Posty:1279
Rejestracja:26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja:Stavanger

05 czerwca 2013, 09:37

Ale z drugiej strony możliwe, że w ten sposób suka nauczy się, że przy pańci jest bezpieczna bo jak coś to pańcia odgoni i ona sama nei będzie musiała a co za tym idzie nie wykształci się w niej postawa agresywna wobec psów.
Trzeba przypatrzeć się jak na Nurię wpływa to zachowanie.

A wracajac do "pochodzenia" suńki to na ostatnich zdjeciach zaczęła mi sie kojarzyć, z rasami myśliwskimi ale nei mogę sobie przypomnieć, z którą dokładnie.
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

05 czerwca 2013, 09:53

Też brałam to pod uwagę, ale odganianie nie wydaje mi sie dobrym pomysłem. Ewentualnie usadziłabym susie a psu zagrodziła drogę, no i poprosiła o zawołanie psa. Ewa użyła słowa odganianie a może to nie było odganianie. ;)
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

05 czerwca 2013, 10:19

Sytuacja była na tyle nie fajna, że tamten pies cały czas skakał wokół niej. ona mu CS, ucieka, odchodzi a on za nią. następnym krokiem byłoby użycie zębów ze strachu, a tego chciałam uniknąć. to było zachowanie na tu i teraz, normalnie nie wtrącam się w kontakty psio - psie. po prostu na razie będziemy unikać większych psów, bo z małymi jest spoko. co do rzucania się z gębą jak pies odchodzi to wydaje mi się, że jest to ''zobacz jaka teraz jestem dzielna''. to się dzieje, kiedy sytuacja jest z lekka napięta, ale wąchają się przejdą kawałek razem (z tym, że suka jest niepewna). potem pies odchodzi i Nuria go jeszcze pogania.

co do psa myśliwskiego to wczoraj sprawdzałam, jak reaguje na bażanty - zainteresowana, ale bez szału (na szczęście) :)
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

05 czerwca 2013, 10:39

Dlatego dostaje szału jak ktoś bez mojej zgody pozwala swojemu psu dochodzić do moich. Z tym, że moje się nie chowają za mną... i jak zaczynają to wtedy tamci zaczynają próby odwołania. Pomijam jak pięknie niszczą moją pracę.
Kochana Nuria csuje! Ja też tak chce! :cry:

Z odchodzeniem psów to wydaję mi się to stwarzanie pozorów odważności. Nie wiem jak to określić, jakby podbudowywała samą siebie... no wiem o co Ci chodzi SleepinSun.

Sne... myśliwskich? W pamięci przejechałam strony księgi psów i nie kojarzę żadnego nuriowatego. A tak po za tym przypomniałaś mi o DA...
Snedronningen
Posty:1279
Rejestracja:26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja:Stavanger

05 czerwca 2013, 11:16

Jak widze obcego nam psa to sadzam sukę przy nodzę i patrzę na reakcje tamtego psa. Jak leci jak przymuł to proszę o zabranie (Seiti, widziałaś jak ja "proszę" o zabranie). Jak idzie spokojnie i zaczyna używac mowy icala to pozwalam na podejście i zapoznanie.

Seiti, z wyglądu pyska mi się kojarzy.
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

05 czerwca 2013, 11:26

No właśnie nie wiem do jakiego myśliwskiego ta śliczna mordka Ci się kojarzy.

Swoją drogą... fajnie wyglądałaś z rozwrzeszczaną Sheną. :mrgreen:

Mnie niestety nic po tym, że pies csuje. No chyba, że mówimy o Shenie.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

05 czerwca 2013, 16:41

Wracam do domu a na biurku leży list. list z pięknie wykaligrafowanymi danymi. żółta, porządna koperta. otwieram, a tam własnoręcznie robiona kartka i wyrazy współczucia z powodu śmierci Kori. kartka od właścicieli Theriosa. miły gest.
89ola
Posty:745
Rejestracja:28 stycznia 2013, 14:27

05 czerwca 2013, 20:17

Snedronningen pisze:Spadek u mnie szybki nie był natomiast obżerajac sie jak śiwnia - żelki, prażynki, chipsy i pepsi w dwa lata przybrała na wadze, a jak, ale nawet nei połowę tego co zrzuciłam.
człowiek stara się "nauczyć" psa zdrowo się odżywiać a sam...no ale cóż co poradzę że jakiś idiota wymyślił cole, cipsy i słodycze, a waga rośnie :evil:, ostatnio się ważyłam, przez dwa lata przytyłam 14,5kg....masakra, nie wiem czy się śmiać czy płakać.

zmieniając temat... SleepingSun widać że się nie lenisz i praca z psem pruje szybkim tempem do przodu, szacun :D
a zdjęcie suni na skrawku słońca, smutne oczka i cienie pod nimi które wyglądają jak ślady po łzach...normalnie pies ma zadatki na zostanie twarzą jakiejś kampanii
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

05 czerwca 2013, 21:02

wyślę jej zdjęcie do jakiejś agencji :D
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

06 czerwca 2013, 19:09

uciekł mi dziś małpiszon! za to nawiązałyśmy bliższe relacje z labkiem, berneńczykiem i collie :D
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

07 czerwca 2013, 08:11

SleepingSun pisze:uciekł mi dziś małpiszon!
Rozwiń.
Wczoraj Neya pokazała jak bardzo nie lubi szczeniaków i młodych psów. :?
Snedronningen
Posty:1279
Rejestracja:26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja:Stavanger

07 czerwca 2013, 09:04

Super, kolejna osoba na forum z deficytem inteligencji zarejestrowana tylko po to aby zareklamować jakiś sklep :roll:
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

07 czerwca 2013, 09:30

Ten ktoś zaszalał, ma kilka postów. Wszelkie reklamy omijam, nie wchodzę... nie se reklamują, nic to nie da jak nikt tam nie zajrzy.
Świat mnie wkurza, ludzie mnie wkurzają... jak nie zacznę ignorować otaczającej mnie rzeczywistości to ktoś na tym ucierpi i to nie będę ja.
Gość

07 czerwca 2013, 10:07

Mexter ! a Ty szukaj rozumu !
Snedronningen
Posty:1279
Rejestracja:26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja:Stavanger

07 czerwca 2013, 10:14

Seiti pisze:Ten ktoś zaszalał, ma kilka postów. Wszelkie reklamy omijam, nie wchodzę... nie se reklamują, nic to nie da jak nikt tam nie zajrzy.
Świat mnie wkurza, ludzie mnie wkurzają... jak nie zacznę ignorować otaczającej mnie rzeczywistości to ktoś na tym ucierpi i to nie będę ja.
To mamy tak samo. Mozemy zakładac hodowlę, ale nie wiem czy nagle mój dom nie będzie stał na uboczu...
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości