Witam

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Elżbieta 46
Posty:5
Rejestracja:30 stycznia 2010, 08:52

30 stycznia 2010, 09:08

Witam wszystkich "forumowiczów" nie wiem czy wybrałam dobry temat na mój problem jeśli nie to mam nadzieję że mi wybaczycie
6 października kupiłam szczenię 4 miesięczne rasy tosa inu od hodowcy który jest zarejestrowany w związku kynologicznym sunia ma tatuaż w uszku i mam umowę kupna sprzedaży i tu zaczęły się schody metrykę miałam otrzymać góra za dwa tygodnie a tu mija 4 miesiąc i nie mogę się doprosić o papiery czy mógłby mi ktoś doradzić co robić ?
pozdrawiam Elżbieta
mg
Posty:519
Rejestracja:20 października 2008, 18:11
Lokalizacja:Katowice

30 stycznia 2010, 13:19

A gdybyś tak zwróciła się bezpośrednio do ZK?
Metryczka to przecież druk ścisłego zarachowania, można sprawdzić, czy został wydany dla Twojej suczki i ewentualnie zgłosić u nich problem z hodowcą. Nie wiem, jakie obowiązują procedury - ale skoro nie da się dogadać z tym człowiekiem, to chyba trzeba ruszyć nieco wyżej, czyli do tego oddziału ZK, w którym miot był zarejestrowany.
Tak sobie głośno myślę...
Awatar użytkownika
jolantat
Posty:132
Rejestracja:03 lipca 2008, 11:31
Lokalizacja:Będzin

30 stycznia 2010, 14:43

Metrykę otrzymuje sie zazwyczaj razem ze szczeniakiem, ale czasem zdarza się ze trochę później. W tym wypadku wygląda to trochę podejrzanie, uczciwy hodowca nikogo nie zwodzi, dlatego zrobiłabym tak jak radzi przedmówca.
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

30 stycznia 2010, 14:48

Dokladnie tak, zwroc sie do oddzialu zwiazku w ktorym jest zarejestrowana suka czyli matka szczeniecia - oddzial terenowy. Dobrze ze masz umowe kupna sprzedazy, zabierz ze soba na rozmowe wszystko co masz a co dotyczy psa, nawet psa jezeli jest to mozliwe, lub zrob wyrazne zdjecie tatuazu. Oni powinni pomoc.
Elżbieta 46
Posty:5
Rejestracja:30 stycznia 2010, 08:52

01 lutego 2010, 12:02

Bardzo dzięki za podpowiedż i tak zrobię mam nadzieję że nie zostałam nabita w przysłowiową butelkę to miałbyć pierwszy nasz pies z wyboru dotychczas były psy niechciane które przygarniałam
pozdrawiam Elżbieta
Natalisia123

02 kwietnia 2010, 21:10

mg pisze:A gdybyś tak zwróciła się bezpośrednio do ZK?
Metryczka to przecież druk ścisłego zarachowania, można sprawdzić, czy został wydany dla Twojej suczki i ewentualnie zgłosić u nich problem z hodowcą. Nie wiem, jakie obowiązują procedury - ale skoro nie da się dogadać z tym człowiekiem, to chyba trzeba ruszyć nieco wyżej, czyli do tego oddziału ZK, w którym miot był zarejestrowany.
Tak sobie głośno myślę...
\
Ona ma rację zwróć się do ZK bo metryczka to przecież druk ścisłego zarachowania, można sprawdzić, czy został wydany dla Twojej suczki i ewentualnie zgłosić u nich problem z hodowcą.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości