zaginął piesek

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Dardamell
Posty:1137
Rejestracja:20 września 2011, 19:04

21 stycznia 2013, 13:29

.
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2013, 21:50 przez Dardamell, łącznie zmieniany 2 razy.
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

21 stycznia 2013, 13:43

Dardamell mylnie interpretujesz zdanie "zakłócanie spokoju" przez psa,na pewno nie dotyczy to psów przywiązanych przed sklepem na krótko,bo one są już do tego nauczone i spokojnie czekają na właściciela. A nawet jak któryś szczeknie to w sklepach z reguły jest głośno,że trudno usłyszeć cokolwiek na ulicy,czasami bywa nawet tak że się nie słyszy alarmu kradzionego właśnie swojego samochodu.Chyba słyszałaś jak często właśnie w tych miejscach złodzieje działają! Jeżeli pies szczeka zakłócając ciszę nocną,skacze na chodzących po ulicy ludziach,niespodziewanie potrąca ich,obwąchuje itp. to właśnie nazywa się zakłócaniem spokoju!
Awatar użytkownika
Dardamell
Posty:1137
Rejestracja:20 września 2011, 19:04

21 stycznia 2013, 13:54

.
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2013, 21:51 przez Dardamell, łącznie zmieniany 1 raz.
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

21 stycznia 2013, 16:35

1.Sklep to nie przystanek i nie widzę potrzeby żeby ludzie przed nim stali,czasy kolejek aż wychodzących ze sklepu już szczęśliwie minęły,
2.Psa nie przywiązuje się przy samym wejściu i wyjściu, tylko w takim bezpiecznym miejscu gdzie nie ma możliwości ani nikogo dotknąć nosem,ani tym bardziej na kogoś skoczyć,
3.Nikt mający trochę oleju w głowie nie podchodzi do obcego psa,aby go pogłaskać, a poza tym przywiązany pies powinien mieć nałożony kaganiec i jak już ktoś się uprze żeby podejść,to na pewno pies nie ma możliwości go ugryźć,
4. Ja uważam,że jak ktoś będąc na spacerze z psem przypomni sobie ( a każdemu z nas może się to zdarzyć),że nie kupił czegoś z pożywienia niezbędnego np.do ugotowania obiadu czy zrobienia kolacji to przywiązanie, podkreślam w bezpiecznym dla klientów miejscu i na krótko, jest najbardziej optymalnym sposobem aby zrobić drobny zakup, wchodzenie do sklepu z psem jest niedozwolone (no chyba że jest to pies przewodnik np.niewidomego) i może zakończyć się mandatem,
5.Co do nieszczęsnej kradzieży labradorka mojej koleżance,to ona weszła na chwilę kupić masło nie stosowała metody pod tytułem "biorę psa i idę na zakupy". Tak nawiasem mówiąc jeżeli ktoś upatrzy sobie psa żeby go ukraść to na prawdę znajdzie na to sposób nie musi to być z przed sklepu. Nie wiem czy miałaś kiedyś psa tej rasy, ale wierz mi one są bardzo ufne do ludzi i wystarczy że będąc na spacerze np.w parku czy w lesie i puszczając go wolno bez smyczy żeby się wybiegał,bo labki bardzo tego potrzebują dla prawidłowego rozwoju,może się zdarzyć że pies zapadnie się jak pod ziemię bo ktoś "sobie go pożyczył".
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

21 stycznia 2013, 16:43

Dardamell chociażbyś napisała milion argumentów za niezostawianiem psów są ludzie do których to nie dotrze.

Znajoma zostawiła tak swoją amstafkę, cudem uniknęła kradzieży. Wyszła w momencie kiedy gościu odwiązywał smycz, a pies się cieszył. Skoro fakt możliwości kradzieży nie przemawia czy zerwania się i pognania w siną dal czy możliwość mandatu (jak u mnie w mieście) nie docierają to już nic nie dotrze.
Awatar użytkownika
Dardamell
Posty:1137
Rejestracja:20 września 2011, 19:04

21 stycznia 2013, 16:51

.
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2013, 21:51 przez Dardamell, łącznie zmieniany 2 razy.
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

21 stycznia 2013, 16:52

Miła Seiti mnie bardzo mało interesują przepisy jakie obowiązują w twoim mieście,ja się stosuję do tych które obowiązują w moim,dociera to do ciebie? Jeżeli nie to trudno,sprawa beznadziejna widocznie konkrety do ciebie nie docierają!
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

21 stycznia 2013, 16:58

I tak na dobrą sprawę pewnie ktoś bardzo zawzięty znalazłby sposób na ukaranie osoby zostawiającej psy w Twoim mieście.
Nie potrafię pojąć jak można nie rozumieć, że zostawianie psa przywiązanego naraża go na możliwość kradzieży a ludzi na utratę ukochanego psa. Zrozum, że ludzie są różni...
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

21 stycznia 2013, 17:06

Dardamell skąd u Ciebie tyle nietolerancji i pomysłów na "co by było gdyby".Spójrz chociaż przez chwilę na świat przez różowe okulary, a nie mnóż problemów. Jeżeli u mnie w mieście wolno zostawiać psy przywiązane przy sklepie to każdy ma prawo to robić chociaż nie musi,chyba to sobie wyjaśniłyśmy i wiesz że nie miałaś racji i chyba czas zakończyć tą głupawą dyskusję,bo ty nawet jak nie masz racji to i tak próbujesz postawić na swoim i mieć ostatnie słowo.Zachowujesz się jak małe,uparte dziecko,nawet próbujesz podważać datę i numer jaką ma Uchwała obowiązująca w Katowicach,wszystkie inne były tylko nowelizacjami (jeżeli wiesz co to znaczy) i to akurat z innymi datami niż podajesz,ale to jest pikuś żaden problem!
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

21 stycznia 2013, 17:09

Seiti nikt nawet bardzo zawzięty nie może łamać obowiązujących przepisów! I skończmy już ok?
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

21 stycznia 2013, 17:12

Bo odpowiedzialny właściciel przewiduje "co by było gdyby".
Nie życzę nikomu by ktoś mu zwinął psa bo go zostawił samego, a los psa nieznany... może służyć do masowej produkcji psów, może skończyć jako worek treningowy... możliwości wiele.

Mam nadzieję, że osoby to czytające przeanalizują podane argumenty i wysnują wnioski najlepsze dla swoich psów.

Barbarasz49 nie zrozumiałaś co miałam na myśli.
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

21 stycznia 2013, 17:14

A tak swoją drogą ja potępiam tylko dwa rodzaje przywiązania psa:
- do budy na łańcuchu,
- do drzewa w lesie.
Hawk,zakończyłam temat definitywnie!
Awatar użytkownika
Dardamell
Posty:1137
Rejestracja:20 września 2011, 19:04

21 stycznia 2013, 17:21

.
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2013, 21:51 przez Dardamell, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dardamell
Posty:1137
Rejestracja:20 września 2011, 19:04

21 stycznia 2013, 18:24

.
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2013, 21:51 przez Dardamell, łącznie zmieniany 1 raz.
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

21 stycznia 2013, 19:09

barbarasz49 pisze:Dardamell skąd u Ciebie tyle nietolerancji i pomysłów na "co by było gdyby".Spójrz chociaż przez chwilę na świat przez różowe okulary, a nie mnóż problemów. Jeżeli u mnie w mieście wolno zostawiać psy przywiązane przy sklepie to każdy ma prawo to robić chociaż nie musi,chyba to sobie wyjaśniłyśmy i wiesz że nie miałaś racji i chyba czas zakończyć tą głupawą dyskusję,bo ty nawet jak nie masz racji to i tak próbujesz postawić na swoim i mieć ostatnie słowo.Zachowujesz się jak małe,uparte dziecko,nawet próbujesz podważać datę i numer jaką ma Uchwała obowiązująca w Katowicach,wszystkie inne były tylko nowelizacjami (jeżeli wiesz co to znaczy) i to akurat z innymi datami niż podajesz,ale to jest pikuś żaden problem!
W sumie miejsca gdzie byłoby wyraźnie zakazane zostawianie otwartego samochodu z kilkoma opakowaniami od jubilera tudzież torebki z portfelem na przednim siedzeniu w miejscu publicznym np parking pod centrum handlowym , nie ma....a jednak nikt tego nie robi...ciekawe dlaczego? :twisted: Czyżby przedmioty materialne nadal przez wielu były traktowane lepiej niż żywe, czujące zwierzę?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości