Mój pies i reszta

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Puficzek
Posty:16
Rejestracja:31 grudnia 2011, 19:17

19 czerwca 2013, 18:31

Tak jak zwykle zaczynam każdy post. Mam skundlonego Jacka. Ma 3 lata. Ma problemy z poznawaniem innych psów. Ma tylko jedną ,,koleżankę" seterkę irlandzką. Z nią umie się bawić itd. Ale z innymi psami tragedia. Małe pieski się go boją i uciekają bo Pufi staje na tylnych łapach i się ,,cieszy". Do dużych psów na ogrodzeniem Pufi udaje Rambo i obszczekuje je, a tamten pies zaczyna na niego równie zaciekle szczekać. Duży pies bez ogrodzenia, to Pufi go wącha tamten po chwili się denerwuje i wtedy mój pies się za mną chowa albo ucieka. Co mam zrobić? Boję się, że w końcu się z jakimś psem pogryzie.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

19 czerwca 2013, 20:53

naucz psa skupiać na sobie uwagę i jeżeli przechodzi inny pies to to wykorzystaj. jak już przejdzie to możecie za nim powoli pójść. za każde niestosowne zachowanie np. stanięcie na dwóch łapach mówisz NIE odwracasz się i odchodzicie dwa kroki w tyłu po czym kontynuujecie spacer za innym psem.
listkowa
Posty:2
Rejestracja:03 października 2013, 20:58

03 października 2013, 21:13

Muszę to przetestować na swoim psie. Ciekawe czy zadziała :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości