Nauka czystości - POMOCY!!

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Annamat

19 lipca 2014, 12:25

Witam, mam suczkę która wabi się Daisy, dopiero co skończyła 4 miesiące i ma straszny problem z nauką czystości w domu. Była uczona załatwiania na matę w domu ze względu na kwarantanne i problemy ze zdrowiem. Od dwóch tygodni staram się uczyć ją załatwiania na dworze i tu jest problem. Sunia trzyma na dworze nawet jak z nią chodzę 2 godziny po ogrodzie(nie jest na smyczy) a wraca do domu i pierwsze co robi to leci załatwić się na mate. Próbowałam już zabierać mate na dwór ale nic to nie dało. Po zabraniu maty Daisy i tak wraca na miejsce gdzie była umiejscowiona w domu. Jedyne kiedy udaję mi się przetrzymać ją na dworze aż załatwi potrzebę to ranek kiedy musi zrobić siusiu po nocy. Nagradzam ją wtedy smakołykiem i chwalę ale ona jakby w ogóle tego nie kodowała że dobrze robi i dwór jest na siku. W momencie kiedy chce się wysiusiać na matkę łapie ją i biegnę na dwór i tak nawet 7 razy w ciągu 2 godzin a ona i tak załatwi się w domu. Jestem już zdesperowana może ktoś miał podobny przypadek? jak sobie z tym poradzić??
Annamat

03 sierpnia 2014, 09:56

Niestety brak efektu 3 dni mata w innym miejscu i dalej nic. Może coś robię źle? Zawsze jak chce sie załątwić biore i daję ją na nowe miejsce maty, a ona nic. Po chwili zaś leci w stare miejsce i zaczyna sikać ja ją wtedy biorę i przekładam na mate i tak w koło macieju ale ani razu się na te nowe miejsce nie załatwiła nie mówiąc już o dworze. Wczoraj kawa u znajomych na dworze, trzymała od 14 do wieczora i się nie załatwiła a pierwsze co zrobiła jak weszliśmy do domu to zlała się w łazience... Już brak mi sił może jakieś inne pomysły? Myślałam już nawet o kojcu na dworze żeby tam siedziała w dzień ale nie mam sumienia jej tam zamknąć...
Lososik
Posty:2
Rejestracja:27 października 2014, 09:24

17 grudnia 2014, 22:21

Mam podobny problem z moim 2 miesięcznym Yorkiem. Czy jakaś metoda okazała się skuteczna?
Hiromania
Posty:1
Rejestracja:25 stycznia 2015, 21:07

25 stycznia 2015, 21:15

2 miesięczny piesek ... a nawet 4 miesięczny może jeszcze mieć kłopot z czystością ... potrzeba dużo cierpliwości i konsekwencji ... nasz Hiro ostatni raz zsiusiał się w domu w wieku 6 miesięcy ;)
KamilM
Posty:9
Rejestracja:27 stycznia 2015, 15:52

27 stycznia 2015, 22:15

jak mój pies miał 2-3 miesiące to ktoś mi polecał mate... ale od razu pomyślałem co zrobię jak się przyzwyczaić będzie jeszcze gorzej go oduczyć. Spróbuj może schować mate albo nie wpuszczać go w miejsce gdzie jest ta mata
eleros
Posty:1
Rejestracja:28 stycznia 2015, 11:39

28 stycznia 2015, 11:42

Idź z nim na dwór i chodź tak długo aż zrobi to co musi;p
malami22
Posty:2
Rejestracja:08 lutego 2015, 14:19

10 lutego 2015, 09:34

Dokładnie ja tak samo bym poszedł na dwór na spacer i chodziłbym tak długo, aż sie pies załatwi.
Leia
Posty:1
Rejestracja:20 marca 2015, 10:26

20 marca 2015, 10:39

probuj ze smaczkami i jak zrobi na dworze to dawaj i mów zawsze to samo, np grzeczny pies, powinna skojarzyć ze smaczkiem i załatwianiem się. po jakims czasie pod koniec spaceru mów grzeczny pies, powinno zadziałać, u mnie zadziałalo, powodzenia
etienee
Posty:3
Rejestracja:20 maja 2015, 22:44

03 grudnia 2015, 12:05

Mam podobny problem sunia z azylu wzieta w wieku 4 m-cy.Ma nadal wpadki w domu.
Co ciekawe gdy nas nie ma nawet 4h wytrzymuje bez załatwiania.Wstaje,nie da sie nawet ubrac,dobrze,ze jest balkon.
Czasem jakby popuszczała,nie kontrolowała.Nerki sa w porządku usg,badanie moczu nic nie wykazało
szames
Posty:238
Rejestracja:10 września 2008, 13:15
Kontakt:

03 grudnia 2015, 21:49

W azylu na pewno nikt psa nie nauczył czystości, a czteromiesięczny pies to przecież niemowle, Nie ma innego wyjścia, jak wychodzić z psem średnio co dwie godziny w nocy, a za dnia wychodzić zaraz po przebudzeniu i po każdym posiłku. Sam to niedawno przeżywałem :) . Ponadto obserwuj psa. Jeśli nagle zaczyna krążyć po mieszkaniu i węszyć, to na pewno chce wyjść. Sukcesów życzę.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości