jak karmić psa???

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

aleksa25

11 marca 2015, 15:01

Witam Wszystkich!!!
Mam do Was ogromną prośbę o poradę.
Jestem właściecielem 13 miesięcznego psiaka (spaniel), kótry świetnie się rozwija, jest super.
Karmiony 2 x dziennie (o godzinie 7-mała porcja i 17-duża porcja ). Wyprowadzany 3 x dziennie o g.5.30, 13 i 20.
Mam wielki problem ,ponieważ bardzo często psiak na wieczornym spacerze nie robi kupki, na rannym też nie i niestety załatwia się około południa, kiedy nas nie ma w domu :(
Wytrzymyje oczywiście calutką noc, kiedy jesteśmy w domu nigdy się to nie zdarza.
Jak powinniśmy go karmić, o jakich porach lub w jakich proporcjach by takie sytuacje się nie przytrafiały ?????
Błagam o pomoc bo już nie mamy pomysłów :(
dziękuję za pomoc
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

18 marca 2015, 13:37

Pory karmienia są dobre, jedyna uwaga to czas i intensywność spaceru nic na ten temat nie piszesz, jeżeli poranny spacer trwa bardzo krótko to piesek zrobi tylko siusiu nie rozrusza jelit i nie wypróżni się. Niestety tylko długi spacer pomoże w osiągnięciu celu, wieczorny spacer również mile widziany jako długi około godzinny najlepiej jakby pies miał szanse pobiegać ,może nie na smyczy ewentualnie na treningówce, ruch powinien pomóc. Pomału się przestawi i będzie załatwiał w porach wyjścia na dwór, czego życzę.
Z miejsc w których dotychczas zostawiał niespodzianki w postaci "qponów" wyrzuć dywaniki i umyj je dokładnie, zdezynfekuj np. domestosem aby nie pozostał poprzedni zapach i pies nie kojarzył tego miejsca z załatwianiem się. :wink:
aleksandrax93
Posty:1
Rejestracja:18 marca 2015, 14:03

18 marca 2015, 14:23

o stałych porach 1-2 razy dziennie najlepiej jedzeniem nieprzetworzonym (surowe kości, mięso, podroby)
MarcinM1992
Posty:4
Rejestracja:31 marca 2015, 09:32

09 kwietnia 2015, 20:21

Wiem, że to zależy od tego ile kto ma czasu, ale u nas psy są wychodzić 4 razy dziennie 7, 13, 18 na około godzinę i koło 23, co do jedzenia - 8 i 19
ef12

26 stycznia 2016, 19:55

My mamy stale pory godzina 7 rano, 13 w południe i 18 na wieczór i tak po za tym to tylko woda :) wiadomo ze im piesek wiekszy i nie potrzebuje dodatkowego karmienia mozna karmic rano i wieczorem :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości