zalatwianie sie w domu

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

asia32657112
Posty:1
Rejestracja:22 kwietnia 2017, 16:49

22 kwietnia 2017, 17:00

witam szukam porady nie wiem juz co robic mam suczke 1.5 roczna od jakiegos miesiaca zaczela zalatwiac sie w domu nie wiem co sie stalo wczesniej bylo wszystko w pozadku co robic??? zaczela niszczyc rzeczy pogryzla lozko i poduszki wszystko sie dzieje gdy zostaje sama w domu probowlam ja karac to znaczy mowilam do niej podniesionym tonem zero smakolykow i tym podobne bylam u weta ale powiedzial ze jest zdrowa. czy ktos mial podobny problem moglby pomoc jestem zalamana strach wyjsc z domu bo znowu cos zniszczy i sie zalatwi dodam tylko ze to dosc spory pies miesznaka owczrka niemieckiego i malamuta wiec potrafi narobic. co jeszcze moge zrobic gdzie z nia pojsc zeby pomoc jak tak dalej bedzie to moj maz ja odda to dziadka na dzialke a bardzo szkota mi tego psa poradzicie!!!
MyszaPolna
Posty:1
Rejestracja:29 kwietnia 2017, 10:02

30 kwietnia 2017, 11:25

Może zamiast karać, mówić podniesionym głosem i w ten sposób dodatkowo stresować psa, to pochwalić ją za coś, przytulić, pomiziać, uspokoić. Cierpliwość, spokój i dobroć działają cuda.
ukajali
Posty:46
Rejestracja:21 grudnia 2015, 11:42

09 maja 2017, 10:52

asia32657112 pisze:witam szukam porady nie wiem juz co robic mam suczke 1.5 roczna od jakiegos miesiaca zaczela zalatwiac sie w domu nie wiem co sie stalo wczesniej bylo wszystko w pozadku
Musiało się coś wydarzyć skoro pies tak zmienił swoje zachowanie. Może jakaś trauma, utrata zaufania do właścicieli? Psy tak zachowują się z lęku, czasem też żeby zwrócić na siebie uwagę. Może poświęcacie jej zbyt mało czasu? Taki pies potrzebuje bliskiego kontaktu z człowiekiem, bardzo dużo ruchu, biegania żeby się rozładować.
probowlam ja karac to znaczy mowilam do niej podniesionym tonem zero smakolykow i tym podobne bylam u weta ale powiedzial ze jest zdrowa.
Karanie nie pomoże, tylko nasili jeszcze te zachowania. Pies w ten sposób sygnalizuje wam problem który wymaga rozwiązania.
czy ktos mial podobny problem moglby pomoc jestem zalamana strach wyjsc z domu bo znowu cos zniszczy i sie zalatwi dodam tylko ze to dosc spory pies miesznaka owczrka niemieckiego i malamuta wiec potrafi narobic.
Więcej ruchu. Nie spacerów, a biegania. Aportowanie, bieganie z rowerem, bieganie z psem.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości