Prośba o wersje elektroniczne książek o psiej tematyce

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
EVE81
Posty:143
Rejestracja:14 grudnia 2006, 17:16
Lokalizacja:Wrocław
Kontakt:

26 lutego 2007, 12:36

Chyba nikt ich nie ma :( Szkoda :(
shamrock
Posty:80
Rejestracja:22 maja 2006, 09:19
Lokalizacja:Katowice/Kraków

26 lutego 2007, 23:06

Ja mam, ale....
Te książeczki kosztuja niewiele, od 7 do 12zł, cena przystepna chyba dla każdego :roll: A jak dla mnie pani Zofia jest ogromnym autorytetem, świetną behawiorystką i choć książeczki wyglądają niepozornie, to treść w nich zawarta jest naprawdę spora i warta wydania tych kilku złotych.

Za to chętnie służę linkiem (o ile go jeszcze nie znacie) do bloga pani Zofii, w którym dzień po dniu opisywała wychowywanie szczeniaka, cały pierwszy rok życia swojej obecnej suczki Raszki :)
Awatar użytkownika
EVE81
Posty:143
Rejestracja:14 grudnia 2006, 17:16
Lokalizacja:Wrocław
Kontakt:

27 lutego 2007, 10:35

Nie wiedziałam, że one są takie tanie. W takim razie pomyślę o kupnie, ale mimo to linka bardzo bym poprosiła :)
shamrock
Posty:80
Rejestracja:22 maja 2006, 09:19
Lokalizacja:Katowice/Kraków

27 lutego 2007, 11:48

Są tanie, cieniutkie (ok 60-80stron) i wyglądaja baaaardzo niepozornie :wink:
Jednak są świetne zwłaszcza dla początkujących psiarzy (moim zdaniem o wiele lepsze niz fisher i fennel razem wzięci ;-) ).
Ja polecam zwłaszcza "Jak rozmawiać z psem", chociaż i "Psim zdaniem" i "Po obu końcach smyczy" tez są fajne.
Wiem, że jakiś czas temu została wydana tez książka "Z kluczem do psa" z dołączoną plytką CD. Zawiera podobno zbliżoną treść do zamieszczonej na blogu, a na plytce z kolei są filmiki szkoleniowe Raszki w różnym wieku.

PS Eve link poszedł na PW

A wracając jeszcze do książek pani Sjosten, kupilam obie (i "Obedience" i "Posłuszeństwo na co dzień") i przyznam szczerze, że dawno sie tak nie rozczarowałam. W sumie nie wiem czego sie po nich spodziewałam, ale na pewno nie tak ogólnikowej treści, zwlaszcze jesli chodzi o "Posluszenstwo na co dzien". Generalnie jesli ktos samodzielnie wypracował sobie z psem podstawy PT to pewnie poczuje się mocno rozczarowany, bo nie przeczyta tam ani jednego zdania, którego by nie wiedzial.
Streszczając tresc ksiązki: wszystko opiera się na regularnej pracy z psem, zrozumieniu i wykorzystaniu jego instynktownych popędów, budowaniu silnej więzi z psem, odpowiednim doborze systemu nagradzania idywidualnie do każdego psa(pochwała, smakolyk, przeciąganie gryzakami, gonienie piłeczki), uświadomieniu że to nie pies jest winnym naszych błędów, oraz trening w różnych warunkach, aby pies był posłuszny zawsze i wszędzie. Oczywiście w skrocie, ksiązka sama w sobie +/- 150stron.
Jeżeli więc ktos nie ma doświadczenia to ksiązka jest jak najbardziej ok a filmik (do ksiązki jest dołączona plyta dvd) wręcz świetny.

"Obedience" jest trochę lepsza, tym bardziej, ze to chyba jedyna pozycja na rynku dotycząca tego sportu, wiec nie bardzo jest w czym wybierać.
Ostatnio zmieniony 27 lutego 2007, 13:26 przez shamrock, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
EVE81
Posty:143
Rejestracja:14 grudnia 2006, 17:16
Lokalizacja:Wrocław
Kontakt:

27 lutego 2007, 11:58

Dzięki serdeczne :)
onutka
Posty:32
Rejestracja:06 lutego 2007, 12:58
Lokalizacja:Włocławek

09 marca 2007, 18:28

Mogłabym prosić również na pw adres stronki p.Mrzewińskiej, bo naszukałam się i nie mogę dotrzeć jakoś do tego bloga :( , coś nie radzę sobie z zawiłościami sieci :oops:
Dzięki
A jeszcze, ciekawa jestem waszego zdania na temat książki "Pies dobrze wychowany"? muszę przyznać, że bardzo przypadła mi do gustu, a już od poniedziałku będę sprawdzać na własnej skórze, a właściwie na skórze naszej suni dobre rady :D
shamrock
Posty:80
Rejestracja:22 maja 2006, 09:19
Lokalizacja:Katowice/Kraków

09 marca 2007, 20:08

Link poszedl na pw.

Ksiązki o ktorej piszesz nie czytalam więc nie bede sie wypowiadać :wink:
onutka
Posty:32
Rejestracja:06 lutego 2007, 12:58
Lokalizacja:Włocławek

11 marca 2007, 23:39

Dzięki, chętnie przejrzę :)
Awatar użytkownika
aglo
Posty:288
Rejestracja:15 kwietnia 2006, 12:10
Lokalizacja:Wieś

12 marca 2007, 22:36

Ja pod wpływem shamrock zakupiłam "Pies, który kochał zbyt mocno", "Posłuszeństwo na co dzień" oraz "Jak rozmawiać z psem".
Jeśli chodzi o pierwszą pozycję to własnie jestem w trakcie jej czytania, muszę przyznać że bardzo wciąga, szczególnie, że bardzo dogłębnie opisana jest w niej psychika psa.
Co do drugiej pozycji to nie jestem zachwycona, właściwie niczego nowego się z niej nie dowiedziałam. Płytkę dvd można obejrzeć, ale równiez pozostawia duży niedosyt.
Trzeciej pozycji jeszcze nie zaczęłam czytać, ale jak tylko to zrobie wyrażę swoją opinie.
Awatar użytkownika
beabo
Posty:27
Rejestracja:12 czerwca 2007, 07:55

12 czerwca 2007, 12:00

EVE81 pisze:Czy ktoś ma jakieś publikacje P. Zofii Mrzewińskiej i Inke Sjosten "Obedience" ?? Byłabym wdzięczna za wersje elektroniczne :)
Pani Zofia hmmm... tępi rozpowszechnianie jej książek. (na dogomanii)
Książki p. Mrzewińskiej można kupić już za 8 zł. Naprawdę.

Uważałabym na Waszym miejscu, bo łamiecie prawa autorskie
Awatar użytkownika
Zozolka10
Posty:96
Rejestracja:30 marca 2007, 14:37

12 czerwca 2007, 13:14

Ja poprosze jakies e-booki o owczarkach niemieckich, o szczeniakach i agility.
Gosicaaa

13 czerwca 2007, 10:49

ja takze bym poprosila :)
]
moj mail pawlaczka6@o2.pl
wszystko co moglo by mi sie przydac do dobrego wychowania itd mojego szczeniaka [wyżła].
ewa11
Posty:4
Rejestracja:12 maja 2007, 10:29

15 czerwca 2007, 00:33

i ja również, bardzo ładnie proszę :)
Awatar użytkownika
Zozolka10
Posty:96
Rejestracja:30 marca 2007, 14:37

15 czerwca 2007, 12:49

Ja poprosze na e-maila martusia_10@wp.pl
Awatar użytkownika
beabo
Posty:27
Rejestracja:12 czerwca 2007, 07:55

16 czerwca 2007, 10:13

Nie dociera do Was, że to kradzież?
Jeśli chodzi o owczarki , to zajrzyjcie tu
xxxxxxxxxxxxxxxxx
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości