Nadpobudliwość

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

ZosiaM
Posty:4
Rejestracja:21 sierpnia 2007, 17:47

19 października 2007, 12:06

Witam,

Bardzo proszę doświadczonych hodowców i opiekunów o pomoc i konsultacje w sprawie nadpobudliwości u mojej 8 - miesięcznej suczki ( mieszaniec).
Suczka trafiła w nasze ręce przypadkiem i jest to już jej trzeci dom ( niestey niewiele wiem o warunkach w jakich przebywała wcześniej). Mamy z nią spore kłopoty, gdyż zachowuje się w taki sposób że można podejrzewać ADHD.
Np. goni własny ogon, tak jakby nie wiedziala co zrobić z energią, niszczy wszystko w domu ( wszystko co oczywiście jest w jej zasięgu), wszystkie swoej zabawki rozrywa na strzępy, pomimo duzej codziennej dawki ruchu w domu ciągle wszdzie jej "pełno", mamy kteż kota który jest dosłaownie przez nią zadręczany i ciągle goniony lub podgryzany.
Po prostu opadaja na ręce. Nie radzimy sobie, bylismy z nią na szkoleniu w psim przedszkolu ( gdzie zachowuje się dość normalnie), pracuje z nią codziennie ucząc wykonywania poleceń. Niestety nic nie pomaga, jej zachowania przypomina stan ciągłego napięcia i zdenerwowania. Mała podrasta i boję się że za chwilę zaczną się problemy z agresją w stosunku do innych psów, kotów i ludzi.
Karmimy ją NUTRA NUGGETS.
Może któs ma podobne doświadczenia i mógłby mi pomóc ?
Będę wdzęczna.
tygrysek-lux
Posty:25
Rejestracja:17 października 2007, 15:43
Lokalizacja:Warszawka :)

19 października 2007, 17:47

Zosiu, a jakich ras moze byc to mieszaniec? Czy niszczy rzeczy pod Wasza nieobecnosc, jak jest sama w domu? Jak czesto i na jak dlugo wychodzicie z nia na spacery?
Dlaczego pytam. Po pierwsze niektore rasy sa zywe, takie male ADHD. :wink: Akurat interesuje sie terirerami typu bull - posiadam tez takiego - i wiem, ze wiekszosc z nich to torpedy. Po drugie jesli niszczy gdy zostaje sama w domu, to moze byc spowodowane lekiem przed samotnoscia. Nie znasz jej przeszlosci, wiec niewiadomo co sie z nia dzialo i jak ja ludzie traktowali. Zreszta, sama napisalas, ze jest to 3 dom tej suczki.
Mysle, ze trzeba ja dobrze wybiegac na spacerach. Do tego moze dieta niskobialkowa by sie przydala - ale nie jestem w tym specjalista.
Gość

19 października 2007, 18:44

Jeszcze dopisze, ze ewentualna zmiane diety na niskobialkowa musisz skonsultowac z weterynarzem.
Ponadto, bardzo dobrze, ze sama ja uczysz. Komendy siad, waruj, do mnie czy noga sa bardzo przydatne. Najlepsze sa treningi krotkie, ale czeste, np. codziennie po ok. 15 minut., zeby pies sie nie znudzil. Bardzo dobrze cwiczy sie z psem na ulubiona zabawke - taka, ktora ma tylko do cwiczen. Zawsze zakoncz trening pozytywnie, to znaczy wtedy kiedy pies wykona komende poprawnie. :)
Awatar użytkownika
GIZIU
Posty:350
Rejestracja:21 sierpnia 2007, 12:17

19 października 2007, 20:30

tygrysek-lux pisze:Zosiu, a jakich ras moze byc to mieszaniec? Czy niszczy rzeczy pod Wasza nieobecnosc, jak jest sama w domu? Jak czesto i na jak dlugo wychodzicie z nia na spacery?
Dlaczego pytam. Po pierwsze niektore rasy sa zywe, takie male ADHD. :wink:
Pies może mieć silnie rozwinięty instynkt stadny i rozwala chałupę kiedy jest sam w domu. To jest normalne zachowanie takich psów. Takie są np. szpice. Nienawidzą samotności. Nie jest to żadne ADHD. Też chciałbym wiedzieć co to za mieszaniec. Dla mnie pies o takim charakterze to skarb. Niestety ze względu na charakter może się okazać ciężkim psem do mieszkania w domu. Jedyna rada na takiego psa - trzeba go po prostu porządnie zmęczyć, szczególnie przed pozostawieniem samemu w domu. Widziałem kiedyś zdjęcia przedstawiające co haszczak potrafi zrobić z domem jak jest sam. I nie ma na to rady. Dlatego te psy tak cierpią przez głupią modę, która na szczęście już mija. Ale to inny temat.
pozdrawiam
Gość

19 października 2007, 23:43

To mieszaniec boxera i amstaffa, przynajmnie tak powiedział Vet.
ZosiaM
Posty:4
Rejestracja:21 sierpnia 2007, 17:47

19 października 2007, 23:46

Suczka, ma dużo ruchu, może za mało czasu jej poświęcamy bo wiekszość dnia spedza z kotem w domu, ale niestety oboje pracujemy a decyzja o psie nie byla przemyslana, zostalismy nią niejako zaskoczeni i zaakceptowalismy to.Nie sadzilam ze bedziemy miec z nia takie klopoty.Jestem z Wawy - moze znacie kogos, trenera ktory ma doswiadczenie z takimi psami ?
tygrysek-lux
Posty:25
Rejestracja:17 października 2007, 15:43
Lokalizacja:Warszawka :)

19 października 2007, 23:56

Zosiu, mieszaniec tych ras powinien miec duzo ruchu. W czasie spacerow powinien sie wybiegac. Nie chodzi tylko oto, aby sobie sam pobiegal. Nalezy mu np. porzucac zabawke czy kijek (w zaleznosci co lubi). Mowi sie, ze szczesliwy amstaff, to zmeczony amstaff ;)
Jesli pracujecie, to po powrocie pies powinien wyjsc na naprawde solidny spacer a nie 15 minut na susiu...
W sprawie trenera napisze Ci na priv.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości