Pies po kastracji

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

grubaa8
Posty:4
Rejestracja:25 października 2009, 14:53

26 października 2009, 17:00

Witam serdecznie-jestem właścicielką psa mieszańca z owczarkiem niemieckim.Mój pies ma 1rok i 5 miesięcyi jest tydzień po kastracji.Psa wziełam z fundacji gdy miał 8 tygodni.Bardo bym chciała dostać parę rad jak postępować z takim psem po kastracji.On ogólnie jest bardzo przyjaznym psem kocha wszystkie psy i wszystkich ludzi i dlatego chodzi na smyczy.Bardzo chce się ze wszystkimi bawić a nie wszyscy chcą sie z nim bawić.Czy tresurę chodzenia przy nodze bez smyczy zaczynać już teraz czy odczekać jeszcze jakiś czas po kastracji aż hormony przestaną w nim pracować.Pozdrawiam wszystkich i czekam na jakieś wskazówki.
mg
Posty:519
Rejestracja:20 października 2008, 18:11
Lokalizacja:Katowice

26 października 2009, 18:24

Dobrze rozumiem, że masz go od 8 tygodnia życia i dopiero teraz chcesz zacząć z nim pracować nad posłuszeństwem?

Jak się pies czuje - ma jakieś dolegliwości związane z zabiegiem?

Jeżeli nie - to nie ma na co czekać, bo to już dorosły pies, a im później zaczniesz go uczyć, tym gorzej ( zapewne ma już mnóstwo nawyków, które trudniej będzie naprawić, niż gdybyś zaczynała go szkolić w wieku szczenięcym).
Oczywiście na razie szkolenie bez zbytnich szaleństw, ale czekanie aż się hormony uspokoją nie ma większego sensu, bo stracisz kolejnych kilka miesięcy.
grubaa8
Posty:4
Rejestracja:25 października 2009, 14:53

27 października 2009, 17:07

Witam serdecznie i bardzo dziękuję za odpowiedż.Pies nie ma żadnych dolegliwości po zabiegu i czuje się dobrze.Ja co prawda paru rzeczy go nauczyłam a naj bardziej zależy mi na tym żeby bardziej sie słuchał na spacerze,żeby można było chodzić z nim nie zawsze na smyczy.Chodzimy do parku na spacery i tam go puszczam ze smyczy,żeby mógł sobie pobiegać ale ucieka mi do innych psów i to jest nasz największy problem i nie bardzo wiem jak mam go sam rozwiązać i dlatego proszę o radę.Pozdrawiam i dziękuję . :lol:
mg
Posty:519
Rejestracja:20 października 2008, 18:11
Lokalizacja:Katowice

27 października 2009, 21:55

Odpisałam Ci na prv z paroma przydatnymi linkami.
Nie wiem, czy zaspokoiłam Twoją ciekawośc, jakby co - pytaj dalej.
grubaa8
Posty:4
Rejestracja:25 października 2009, 14:53

28 października 2009, 18:48

Dziękuję bardzo za informacje napewno z nich skorzystam-pozdrawiam :D
kott
Posty:8
Rejestracja:30 października 2009, 19:40

30 października 2009, 19:45

ja tez dziękuje za informacje
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości