Nietypowa agresja przy jedzeniu.

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

sylwa312
Posty:1
Rejestracja:12 lutego 2024, 19:46

12 lutego 2024, 19:58

Witam. Pies w typie owczarka belgijskiego. W momencie gdy mu podaje jedzenie w misce, sucha karma z mięsem i pies zaczyna jeść to problemu nie ma mogę go pogłaskać nie warczy. Mogę swobodnie koło niego chodzić, jest ok. Problem się zaczyna gdy nie zje mięsa. W tedy mięso leży w kojcu i on to mięso pilnuje i jak podchodzę pod kojec to zaczyna warczeć jak otworze kojec to nie chce wyjść z niego tylko warczy. Boje się wejść do końca i sprawdzić czy tylko warczy czy istnieje ryzyko ugryzienia. W jaki sposób można go oduczyć takiego zachowania? Pozdrawiam.
Maurycy11
Posty:6
Rejestracja:14 lutego 2024, 09:27

14 lutego 2024, 10:07

masz kilka możliwości - to trening "odłożonego jedzenia", praca nad zaufaniem, trening komendy "zostaw" a jak nie przyniesie to żadnego skutku to po prostu zostaje konsultacja z behawiorystą... :wink:
MartaW95
Posty:4
Rejestracja:14 lutego 2024, 16:26

14 lutego 2024, 16:36

ja korzystałam z behawiorystki p.Agnieszki w Fundacja Marchewkowy pies, robią tez konsultacje online/przez telefon. byłam zadowolona, pies u nas podgryzał ludzi, było cięzko.
https://marchewkowypies.org/
chyba u Ciebie może pogryźć wiec sprawa jest trudna, lepiej isc do specjalisty
Vet4u
Posty:789
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

22 lutego 2024, 16:51

Dzień dobry!
W sytuacjach zachowań agresywnych zawsze warto szukać pomocy u specjalisty. Zalecamy konsultację u behawiorysty zwierzęcego, który zaleci odpowiedni trening.
Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości