Przyjazna

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Nickol
Posty:45
Rejestracja:06 lipca 2010, 15:08
Lokalizacja:Inowrocław

06 lipca 2010, 15:23

Mam od niedawna ok. roczną sunię. Szybko się uczy, jest uległa i przyjazna. I tu pojawia się mały problem: już z daleka wszystkich wita, jest przyjazna do ludzi, których widzi pierwszy raz. Niby dobra cecha, ale martwi mnie, że jest taka ufna. W ogóle nie szczeka i do wszystkich się łasi. Wiem, że musi przyzwyczaić się do nowego domu. Bardzo cieszy się, że do nas trafiła, świetnie się z nią d "dogadujemy". Jak nauczyć ją, aby nie ufała tak ludziom. Słyszałam, że należy ją trzymać z dala do obcych, nie pozwalać jej lizać wszystkich ludzi. Nika reaguje na komendę "nie wolno". Czy tak mogę ją zniechęcić do tego nazbyt przyjaznego zachowania. Nie chcę aby zaraz rzucała sie na ludzi.
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

06 lipca 2010, 20:34

Jezeli reaguje na "nie wolno" to starczy ze bedziesz z psem przechodzic kolo obcego czlowieka (pies na smyczy) i mowic nie wolno. Popros tez obcego o nieglaskanie i nie ciumkanie do psa.
pianistka
Posty:1120
Rejestracja:30 listopada 2005, 09:17

12 lipca 2010, 14:12

Sunia jest młoda i spontaniczna, spokojnym postępowaniem musisz ją nauczyć, że po ludziach się nie skacze - najlepiej zająć jej uwagę czymś co lubi egzekwując posłuszeństwo np. siad, chodź, leżeć i nagrodzić za wykonanie polecenia.
Natomiast zasłyszane "trzymanie jej z daleka od obcych" to dobra metoda ale na to, żeby pies stał się nieufny i w konsekwencji może dojść do agresji spowodowanej strachem.
Joanna LM
Posty:5
Rejestracja:14 lipca 2010, 19:14
Kontakt:

14 lipca 2010, 19:27

Jeśli przeszkadza ci, że sunia jest tak przyjaźnie nastawiona do innych ludzi to poproś gości, aby wchodząc do ciebie ignorowali ją. Jeśli będzie np. skakać to niech nie zwracaja na nią uwagi. Dzięki takiej ignoracji oduczysz psa skakania na innych. aby jednak piesek nie zraził się do ludzi możesz pozwolić jej przywitać się z gościem, ale na twoich warunkch :), tzn. dopiero gdy sunia się uspokoi i wyciszy to zawołaj ją do siebie i pozwól przywitać się z daną osobą. Na spacerach często trudno jest uniknąc np. głaskania pieska przez przechodniów, tym bardziej jesli psiak jest słodki. Jednak jeśli cię to bardzo denerwuje to poproś aby ludzie nie głaskali jej. A jesli to nie poskutkuje (co często się zdarza, niestety, bo ludzie nie rozumieją dlaczego nie chcemy aby wszyscy gaskali naszego psa) to po prostu powiedz, żeby uważali głaskając ją bo ma np. jakąś chorobę skóry (wtedy nie będa głaskać w obawie, przed zarażeniem się) :).
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości