pies a malutkie dziecko

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

morisek
Posty:27
Rejestracja:29 grudnia 2009, 18:27

16 grudnia 2010, 16:13

Witam
Dawno do Was nie pisałam.Mam problem może ktoś ma podobny i wie co robić.Mam od roku psa ze schroniska.Po roku bycia w domu jest duża zmiana.Pies słucha,jest spokojny.Cały dzień przebywa ze mną (mąż w pracy)dzieci już dorosłe.No i jest problem.Mam wnuczkę (3m-ce) i kiedy syn i synowa przychodza do nas jest walka o psią uwagę.Skacze na wszystkich,pcha się na kolana,liże po rękach biga od jednego do drugiego.A kiedy biorę małą na ręce skacze na mnie.Dziecko go zupełnie nie interesuje.Zamykam go w klatce ale to nie bardzo mi odpowiada może jakoś inaczej można go uspokoić?Będę wdzięczna za rady.
Awatar użytkownika
Stevie Rae
Posty:29
Rejestracja:02 listopada 2010, 14:43

21 grudnia 2010, 15:10

Ja bym spróbowała tak:
Kiedy przyjdą znajomi z dzieckiem, zapnij psa na smycz. Niech usiądą. Cały czas trzymaj psiaka na smyczy. Kiedy tylko zacznie wykonywac niepożądane zachowanie, wyprowadź Go. Ćwiczcie, a uda sie :D
ernii
Posty:15
Rejestracja:27 stycznia 2011, 00:30

27 stycznia 2011, 00:38

Witam!!! Znalazłem bardzo ciekawą i pouczającą stronkę. Znajduje się na niej między innymi artykuł o wychowaniu psa i dziecka. Prsze wpisać w google: marti-wszystkoopsach.blogspot.com, na tej stronie w archiwum tego bloga proszę wejść w posty z grudnia, na samym końcu będzie właśnie ten artykuł. Pozdrawiam
angels12
Posty:3
Rejestracja:31 stycznia 2011, 23:31

31 stycznia 2011, 23:42

Zrób mu miejsce do spania lub kup w 1 lepszym sklepie zoologicznym i gdy przyjdą znajomi daj mu jakaś kość na miejsce i niech ja "meczy
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości