Dokuczliwe szczekanie - jak oduczyć dwunastoletniego psa?

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

xMadokopo
Posty:1
Rejestracja:20 marca 2013, 18:50

20 marca 2013, 18:59

Moja znajoma ma suczkę rasy husky, dwunastoletnią. Kiedy zostaje sama w domu, przeraźliwie szczeka, chce wyjść na balkon. Kiedy wpuści się ją na ten balkon i zostawi, zaczyna wyć, bo widzi inne psy i ludzi. W nocy jest spokojna, nie przeszkadza jej ciemność ani samotność, po prostu śpi. Ale w dzień owe szczekanie jest bardzo uciążliwe dla sąsiadów, stąd problem.
Czy można jakoś oduczyć szczekania psa w tym wieku? Znalazłam kilka metod, m.in. kaganiec, chociaż nie wiem, czy czasem sunia by go sama sobie nie zdjęła. Jakieś pomysły? Może macie podobne doświadczenia ze swoimi psami?
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

20 marca 2013, 19:03

nie wolno zostawiać psa samego w kagańcu, zwłaszcza w takim ciasnym! trzeba rozwiązać genezę problemu. ile pies ma ruchu ogólnie, a ile przed wyjściem właścicieli z głodu?
Konbysieusmial

21 marca 2013, 01:26

Kaganiec,zacisniety tak mocno,ze psiak nie szczeka, powoduje tez to ze, nie moze ziewac,kaszlec,oddychac pic wody, natomiast z latwoscia moze zejsc w wielkim cierpiniu,szczegolnie ,gdy ma 12 lat,to sedziwy wiek dla psa duzej rasy.Nie piszesz o przyczynach szczekania, bo chyba nie zachowuje sie tak od 12 lat. Co sie zmienilo, mieszkanie wlasciciel, godziny pracy,Ta rasa potrzebuje duzo ruchu,to psy ras pierwotnych,pamietaj pies wybiegany, najedzony, z dostepem do wody, bywa spokojny. Nieraz wystarczy zostawic puszczone radio, jakies zabawki,czy cos do zucia. Napisz cos wiecej, bo trudno radzic.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości