szczekanie...:(

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
ponpon
Posty:12
Rejestracja:25 listopada 2005, 22:18
Kontakt:

26 listopada 2005, 16:07

Mój pies zostając sam w domu strasznie szczeka - nie wyje, nie rozpacza, tylko po prostu biega po mieszkaniu i szczeka. Jak mam go tego oduczyć. Jest to poważny problem, ponieważ mieszkamy w bloku i nie wiem jak długo wytrzymają to sąsiedzi :). Nie pomaga karcenie, zostawianie zabawek, kostki... Własciwie nic.. Co robić?????
Hegemonia
Posty:1
Rejestracja:29 listopada 2005, 22:49

29 listopada 2005, 23:10

nie wynika z postu, w jakim wieku jest psiak. jeśli dorosły, to już praktycznie nic się nie zrobi. jeśli młody- trzeba go przyzwyczajać do coraz dłuższego zostawania samemu w mieszkaniu. być może ma jakieś złe wspomnienia zwiazane z samotnością? albo jest cały czas z ludzmi i nie wie co zrobić, gdy ich zabraknie.

jeśli nie da się niczego zrobić z problemem, można przecież brać psa ze sobą. niekoniecznie musi zostawać sam w mieszkaniu. obecnie np. wakacje z psem to żaden kłopot. tylko trzeba psa przyzwyczaić do takiego trybu życia.
Awatar użytkownika
ponpon
Posty:12
Rejestracja:25 listopada 2005, 22:18
Kontakt:

30 listopada 2005, 19:11

Pies ma teraz dwa lata - (na zdjęciu), ale taka historia jest właściwie od szczeniaka, próbowałam róznych dziwnych sposobów... ale.. nic nie działa!!! I nie chodzi tu wcale o wakacje, tylko normalne, codzienne życie... Praca, szkoła itd. No cóz, nie oczekuje cudów ani niesamowitych sposobów.... taka rasa chyba :) (pon) Po prostu lubi szczekać !! Może powinnam mu sprawić towarzystwo? Jesli chodzi o wakacje to jeżdzimy w różne dziwne miejsca razem, to nie w tym problem!
Marta
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości