jakiego pieska domowego kupic

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

12 listopada 2011, 19:27

Nie kupiłeś sobie Labradora ale szczeniaka z pseudohodowli być może podobnego do rasy Labrador retriever....
Roweer
Posty:1
Rejestracja:23 grudnia 2011, 15:13

23 grudnia 2011, 15:30

mi tam zawsze z wsią kojarzyły się owczarki australijskie i border collie, ale skoro ma być mały to może parson jack russel terrier?
kasia.w011
Posty:1
Rejestracja:21 grudnia 2011, 11:54

25 grudnia 2011, 18:01

witam
uważam, że najlepiej wziąć pieska ze schroniska, tyle tam czekających na ciepło i miłość czworonogów...
superkotek

29 grudnia 2011, 09:41

Witam,

Rowniez myslimy z chlopakiem o kupnie psa.
Myslimy o jakims w typie beagla - tzn sredniej wielkosci albo maly i krotkowlosy.
Oboje pracujemy (czasem w innych godzinach) wiec raczej wiekszosc czasu ktos powinien byc z psem w domu ale moze sie tez zdazyc ze bedzie musial pare godzin przesiedzec sam.
Ja sie obawiam ze beagl moze byc troche za bardzo szalony a poza tym ja wolalabym mniejszego piesk zebym mogla go utrzymac na spacerze.
I dodatkowo piessek musi tez byc przyjazny dzieciom.
Jaka rase byscie polecili?

dziekuje i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dardamell
Posty:1137
Rejestracja:20 września 2011, 19:04

29 grudnia 2011, 10:27

...
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2013, 13:38 przez Dardamell, łącznie zmieniany 1 raz.
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

29 grudnia 2011, 11:07

Czemu akurat beagle? Bo modne, śliczne? Ile czasu poświęcicie na spacery, szkolenie? Ile możecie przeznaczyć na karmę?Możecie odłożyć kasę na niespodziewanego weta jak np pies by coś sobie zrobił albo zachorował?
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

29 grudnia 2011, 12:21

Co to znaczy typ beagla? O ile wiem beagle jest jeden i już....ale może się mylę

Utrzymasz bez problemu i psa 80kg o ile będzie on czegoś nauczony i wychowany. Z nieułożonym psem nawet 5kg będziesz mieć kłopot ze spacerowaniem....

Beagle to specyficzna rasa, .....mająca swoje wymagania
asiaq88

29 grudnia 2011, 23:05

ja jestem za labradorem:) zawsze wolałam koty, ale jak spędziłam miesiąc z labradorem to kocham tez te pieski
asia88
Posty:1
Rejestracja:29 grudnia 2011, 22:59

29 grudnia 2011, 23:08

i inne rzecz jasna tez:)
pianistka
Posty:1120
Rejestracja:30 listopada 2005, 09:17

30 grudnia 2011, 13:00

superkotek pisze:Witam,

Rowniez myslimy z chlopakiem o kupnie psa.
Myslimy o jakims w typie beagla - tzn sredniej wielkosci albo maly i krotkowlosy.
Oboje pracujemy (czasem w innych godzinach) wiec raczej wiekszosc czasu ktos powinien byc z psem w domu ale moze sie tez zdazyc ze bedzie musial pare godzin przesiedzec sam.
Ja sie obawiam ze beagl moze byc troche za bardzo szalony a poza tym ja wolalabym mniejszego piesk zebym mogla go utrzymac na spacerze.
I dodatkowo piessek musi tez byc przyjazny dzieciom.
Jaka rase byscie polecili?

dziekuje i pozdrawiam
Beagle = beagle, to rasa dokładnie sprecyzowana , wystarczy przeczytać wzorzec. Piesek beagle ma mieć metrykę i znakowanie wg, regulaminu ZK - wtedy jest psem rasowym to zn. jego rodzice spełniają w pełni wzorzec rasy.
W typie to piesek który z wyglądu coś tam przypomina jakiegoś psa rasowego, nie ma dokumentu potwierdzającego że pies jest rasowy - takich piesków jest b.dużo w schroniskach za darmo (lub jest opłata symboliczna) lub na forach adopcyjnych. Takie pieski bierze się za darmo a nie kupuje się - uważajcie bo na naiwności żerują notoryczni oszuści wciskając "tanio 500 zł rasowy bez" - czyli zwykłe mieszańce albo potomstwo psów zdyskwalifikowanych z powodu wad, chorób - oni wiedzą co powiedzieć żeby omamić klienta. A w tym samym czasie jest kilka takich samych piesków za darmo do adopcji.

Natomiast musicie wiedzieć, że beagle jako psy gończe ( a więc też inne gończe, posokowce) , teriery, wyżły europejskie i kontynentalne, spaniele, retrievery , jamniki, psy obronne, psy pasterskie zostały wyselekcjonowane jako psy pracujące i tak mają zakodowane. Oczywiście w każdej grupie ras są psy bardziej lub mniej wymagające, beagle należy do wymagających o czym ludzie ze względu na ładny wygląd zapominają - stąd potem tyle psów w typie beagle do adopcji ....

Bez pracy takie zwierzęta stają się wg. relacjj ludzkich "złosliwe", "głupie", "agresywne" - ponieważ nie mają upustu energii.
Żaden pies, nawet mała chihuahua, nie będzie grzeczny, posłuszny jeżeli nie będzie się z nim pracować, i nie raz widać, jak niewychowane są małe psy - bo dorosły właściciel nie panuje nad mikrusem, a obok stoi posłuszny 80 kg olbrzym trzymany przez filigranową dziewczynkę.

Psy krótkowłose wbrew opiniom zostawiają sierść po domu i tez wymagają pielęgnacji.

Do dzieci nie nadają się psy za małe, istnieje niebezpieczeństwo uszkodzenia psa przez dziecko, no i nie napisałaś ile lat mają dzieci.
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

30 grudnia 2011, 13:55

Moda na jakąś rasę jest katastrofą dla niej... A naiwni ludzie ulegają modzie, nie przemyślą sprawy, nie dowiedzą się często niczego o rasie, ba nawet nie wiedzą że r=r, więc wezmą psa z jakiegoś szemranego źródła czy nawet wezmą rasowego a nie sprawdzą hodowli(przypadek kumpelki mojej kuzynki, gdzie zakupiła sobie setera angielskiego). Często ludzie nie maja podstawowej wiedzy na temat psów (żywienie, szkolenie, zabawy)
Sarah1989
Posty:18
Rejestracja:21 października 2011, 14:46

03 stycznia 2012, 11:43

Pieska bierze się nie ze względu na rase,to jest jakaś choroba społeczeństwa...Każdy pies zasługuje na dom więc najlepiej pójść do schroniska...
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

03 stycznia 2012, 12:13

Chorobą naszego społeczeństwa jest nieprzemyślane branie psa, często z powodu kaprysu, bez jakiejkolwiek wiedzy co pies potrzebuje. Później oddają psa bo niszczy, ciągnie na smyczy, wyje czy z jakiś innych durnych powodów, wcale nie dopatrując się winy w sobie.
Wybór psa trzeba bardzo dobrze przemyśleć.
Awatar użytkownika
Dardamell
Posty:1137
Rejestracja:20 września 2011, 19:04

03 stycznia 2012, 17:20

...
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2013, 13:39 przez Dardamell, łącznie zmieniany 1 raz.
pianistka
Posty:1120
Rejestracja:30 listopada 2005, 09:17

03 stycznia 2012, 18:53

Chorobą jest kupowanie "rasowego ale na co nam te papiery" ... pies dorasta i tak odbiega od "rasy" jaką miał być że .... no i co wtedy robią takie bezmózgowce ?
Ano wywalają psa do schroniska i lezą kupić takiego samego "rasowego" drugiego od faceta handlującego na targowisku ....
I tak się kółka kręcą -(

Posiadanie psa powinno być przywilejem.

Jeżeli ktoś szuka psa o pewnych sprecyzowanych cechach charakteru, wielkości, rodzaju szaty to wyjściem jest jak najbardziej tylko pies rasowy (r=r), jeżeli ktos po prostu chce mieć psa to najlepiej dopytać w schronisku o psa spełniajacego oczekiwania.

Nigdy nie wolno brać z chwilowej pobudki - bo chcę, bo jest taki słodki - to nakręca spiralę psiego nieszczęścia.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości