jakiego pieska domowego kupic

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

eliza71
Posty:1
Rejestracja:11 lipca 2011, 17:16

29 stycznia 2012, 21:04

ja mam od prawie pięciu lat yorka, ale teraz wzięłabym psa ze schroniska :)
belliza
Posty:1
Rejestracja:30 stycznia 2012, 20:26

30 stycznia 2012, 20:33

wziąć ze schroniska :) Każdy psiak, czy to schroniskowy, czy kupiony - kocha tak samo, bezwarunkowo. Ale najwspanialsze jest zmienienie całego świata dla jakiegoś schroniskowego psiaczka.
Sarah1989
Posty:18
Rejestracja:21 października 2011, 14:46

31 stycznia 2013, 23:13

Witajcie ponownie kochani:) Pochwalę się wam tutaj iż 1 września była u nas w Tarnowie akcja gdzie schronisko przywoziło psy i można było wziąć psa ze schroniska,a także wpłacić pieniążki na fundację naszą Tarnowską i na schronisko bądź oddać karmy,my wraz z mężem(,tak wyszłam za mąż w między czasie:D ) byliśmy jako wolonatriusze z fundacji(nie wiem czy mogę wymieniać nazwę dlatego jej nie piszę) i wzieliśmy suczkę,czarną z białą krawatką,nazwaliśmy ją Liza,Liza ma rok,ktoś ją wyrzucił na ulicę jak była w ciąży,niestety młode nie przeżyły...:( urodziła ich 5,wszystkie zdechły...jest to coś okropnego jak ludzie potrafią potraktować istotę ludzką,przecież zwierzaki to nasi młodsi bracia...Liza ponadto była bita bardzo bita,każdy szmer dorowadzał ją do szału,gdy ręka była w górze kuliła się i piszczała,załatwiała się na balkonie tak była nauczona...Ludzie którzy ją mieli nie zasługują na nic...Dlatego jeszcze raz się wypowiem w temacie,nie bierze sie psa ze względu na rase,i nie podpowiem nikomu jakiego sa ma wybrać,najlepiej jest iść do schroniska i wziąć psa uratować mu życie,i dać mu miłosć i dom na jaki zasługuje.
Damigella26
Posty:1
Rejestracja:20 maja 2013, 15:54

20 maja 2013, 16:09

Po co kupować?? Adoptuj ! Jest tyle psiaków w schroniskach.. każde chce być kochane.. a ludzie patrzą tylko na rasowe.. Taki pies będzie Ci wdzięczny na całe życie, które mu uratujesz a na psy z nielegalnych hodowli, bo umówmy się pekińczyki miniaturki nie istnieją :P są tylko królewskie czyli te puchate, a prawdziwy pekińczyk nie może mieć krótkiej sierści, chyba, że pomyliłeś(aś) go z mopsem :P - zawsze znajdzie się chętny. Każdemu schronisko kojarzy się tylko z brudem, cierpieniem i niepewnością w stosunku do tych psów, a nie biorą pod uwagę tego, że nie wszystkie psy w schroniskach są po takich przejściach. A tak poza tym jeśli to pies na wieś, to po co ma być rasowy? ;P weź pod uwagę, że w schroniskach też jest dużo rasowców. Wiem to, bo sama tam pracuję i przez ten rok było bardzo dużo takich psiaków, które oczywiście poszły szybko. Zrobisz jak uważasz, no ale poważnie rozważ też taką możliwość .:)
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

21 maja 2013, 12:04

Po 1 branie jakiegokolwiek psa musi być przemyślane, wsparte wiedzą na temat żywienia, komunikacji z psami i między psami, metodami nauki psów. Sama miłość nie wystarcza bo pies jest szczęśliwy jak zaspokajane są jego potrzeby.
Po 2 pies rasowy jest idealny dla osób, które wiedzą czego od psa oczekują, pożądają konkretnych cech u psa.
Po 3, biorąc kundla Twoja wiedza musi być więcej niż na poziomie podstawowym, bo nie wiesz co taki kundelek ma w genach, bo może być po przejściach itp. Ktoś kto nie ma bladego pojęcia o psach a oferuje psu tylko miłość, a i ta miłośc może się wypalić przy niewiedzy i problemach, szybko pieska odda z adopcji.
Kundle nie są bezproblemowe, same się nie wychowają, mogą mieć nadmiar energii, który bez ujścia będzie problemem, może być agresywny w stosunku do innych pobratymców, może kontrolować zasoby itp, bo to PIES.
Jeśli masz wystarczającą wiedzę o psach, a nie zależy Ci na konkretnych cechach, umiesz w razie co poradzić sobie z "naprawą" psa, tak idź do schroniska.
hubert2212

21 maja 2013, 12:33

Kundelek, czy rasowy - kwestia indywidualna. Denerwują mnie ci, którzy krzywo patrzą na osoby chcące psa konkretnej rasy. Niektórzy wiedzą czego oczekują od czworonoga, co mogą mu zapewnić. W takim przypadku rasowiec jest dobrym wyborem, wiemy czego wymaga i czego możemy spodziewać się po jego charakterze, zdrowiu itp.

Biorąc kundelka nigdy do końca nie wiadomo z czym będziemy mieć do czynienia. Trzeba brać pod uwagę różne opcje, by się później nie rozczarować. Nie każdy pies ze schroniska będzie oddanym i kochającym pupilem. Z takimi psami często trzeba długo pracować, by odzyskały zaufanie do ludzi.
Niestety niewielu zdaje sobie z tego sprawę. Uważają, że pieska ze schronu i z dnia na dzień będzie on radosnym futrzakiem. Dadzą mu Chappi, resztki z obiadu, rzucą piłkę - wow, piesek ma takie cudowne życie, a ja jestem prawie jak święty, bo uratowałem go zza krat! Niestety w wielu polskich schroniskach psy mają lepiej niż u niektórych ludzi w domach i na podwórkach.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości