Przytulisko w gminie Kłaj - interwencja !

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Kaisaran2
Posty:4
Rejestracja:21 listopada 2011, 14:11

04 czerwca 2012, 17:06

Uwaga ! Wszystkie osoby, które są w stanie przyjąć na DT chociaż jednego psa ze schroniska w Kłaju, proszone są o kontakt z Krakowskim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami. Schronisko jest w tragicznym stanie, i absolutnie nie nadaje się do przetrzymywania w nim zwierząt. PIW twierdzi, że zaniedbania nie są rażące i da się je zlikwidować, więc nie ma problemu. Te "nie rażące zaniedbania" to wszechobecny smród, zwierzęta przebywające w ciemnej hali po kilka sztuk w jednej klatce, otwarta lodówka z gnijącym mięsem. Gminy, z których psy są wywożone do tego schroniska nie chcą współpracować, tylko Wieliczka poszła na współpracę - reszta bawi się w oficjalne pisma i papierki, lub twierdzi, że nie ma potrzeby interweniować. W takiej sytuacji KTOZ nie bardzo jest w stanie działać, a na pewno nie sam !
Proszę o pomoc każdego, kto jest w stanie cokolwiek zrobić, nawet jeśli miałoby to być wyciągnięcie jednego zwierzaka z tego syfu !

Link do reportażu TVP http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci/sp ... at/7395632
Galeria zdjęć https://www.facebook.com/media/set/?set ... 789&type=1
Link do wydarzenia https://www.facebook.com/events/383992261638120/
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

04 czerwca 2012, 17:19

Zabrakło mi słów... 28 zdjęcie mnie przeraziło, ten pies żyje? przecież od razu widać że te psy są w okropnym stanie... nawet nie chappi tylko puffi...
Kaisaran2
Posty:4
Rejestracja:21 listopada 2011, 14:11

04 czerwca 2012, 17:38

Chyba raczej żyje, ale jak widać nikt nie przejął się za bardzo faktem, że zaklinował się podczas próby wydostania się z klatki dla świnki morskiej, lub dla królika miniaturki (bo na pewno nie dla psa).

Link do strony internetowej fundacji, która prowadzi schronisko: http://fundacjaludziezwierzetomwpotrzebie.pl.tl/

Żeby była jasność - nie mam zamiaru szykanować ludzi, którzy chcą pomagać zwierzętom. To co się tam dzieje jest zapewne efektem przyjęcia zbyt dużej liczby zwierząt, które inaczej błąkałyby się po ulicach. Zwracam po prostu uwagę na to, że tam absolutnie jest potrzebna pomoc !!

Proszę, rozsyłajcie tę informację dalej, niech trafi ona do każdego, kto tylko może przyjąć do siebie zwierzę, choćby na jakiś czas !
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

04 czerwca 2012, 18:37

Seiti, lepiej puffy niż nic. Czy są tam jakieś koty?
Kaisaran2
Posty:4
Rejestracja:21 listopada 2011, 14:11

04 czerwca 2012, 19:25

Tego niestety nie wiem, nie mam dostępu do tamtego miejsca, więc wiem tylko tyle, ile uda się dowiedzieć od KTOZ. Nie ma informacji, że to schronisko tylko dla psów, więc koty też być powinny. Zapytam i napiszę jak tylko uzyskam odpowiedź.
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

04 czerwca 2012, 19:36

Tam na jednym ze zdjęć widać psa przypominającego goldena!
Co za koszmarna mordownia!
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

05 czerwca 2012, 09:48

SleepingSun pisze:Seiti, lepiej puffy niż nic. Czy są tam jakieś koty?
Tyle że brzuszki pracowały :(
Dostrzegłam shenopodobnego... Gdyby to tylko ode mnie zależało to bym wzięła na tymczas, mimo że z Łodzi jestem :(
Kaisaran2
Posty:4
Rejestracja:21 listopada 2011, 14:11

05 czerwca 2012, 12:19

A nie zależy tylko od ciebie ? Każdy kto tylko chce, może wziąć, tylko trzeba zgłosić chęć do KTOZu, oni wtedy się resztą zajmą.
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

05 czerwca 2012, 12:55

Niestety muszę mieć zgodę wszystkich domowników. Z moim partnerem nie jest łatwo... być może głównie mu chodzi o finanse. Gdyby wakacje się nie zbliżały to może moja koleżanka by wzięła, wiem że będą szukać psa po wakacjach. Popytam się jeszcze ale nikt raczej na drugiego nie chce się pisać :(
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości