Takie tam różniaste sprawy

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

asiryś
Posty:2309
Rejestracja:06 stycznia 2011, 17:37

16 czerwca 2014, 11:36

89ola pisze:mam jak nic powody do bycia wkurzoną.
musze spłacać długi po mamie ale jakoś już się z tym pogodziłam. za to to co dziej się obecnie to smiech na sali.
mam babcie z małą emeryturą w domu opieki. na 8 dzieci babci tylko moja mama została podana aby płacić alimenty na babcie. jako bezrobotna bez grosza nie jest w stanie płacić. więc co? przyczepili się do mnie. choć 4 wujków i 3 ciotki mają swoje dzieci. ba nawet do mojej siostry się nie czepiają. im dali spokój bo babcia ich nie wskazała a opieka nie ma dokładnych adresów i nikt nie kwapi się żeby coś z tym zrobić. masakra aż mi się krzyczeć chce
A ta pozostała rodzina ( 4 wujków, 3 ciotki i ich potomstwo) nie poczuwają się do obowiązku łożenia na babcie? Tak po prostu, uczciwie?
Co to za ludzie?
89ola pisze:tylko moja mama została podana aby płacić alimenty na babcie.
Nie rozumiem, kto podał Twoja mamę ? Babcia?

W każdym razie nie możesz tego tak zostawić.
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

16 czerwca 2014, 11:40

Z tego co mi wiadomo - z osoby bezrobotnej nie można ściągac alimentów...
Podejrzewam, że pozostała częśc rodziny doskonale o tym wie
Snedronningen
Posty:1279
Rejestracja:26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja:Stavanger

16 czerwca 2014, 12:48

Olu, piszesz zgodnie z prawdą, że jesteś osobą bezrobotną i nie masz dochodu. Dodatkowo wskazujesz pozostałych członków rodziny. Możesz pominąć swoje rodzeństwo.
Mogą skierować sprawę do sądu, ale raczej rzadko się to robi.Dodatkowo mów (zgodnie z prawdą...), że z babcią jesteś skłócona i nie utrzymujecie kontaktów.
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

16 czerwca 2014, 12:56

Parę lat temu - około 10 chyba, moja kolezanka miała problem z teściowa... otóż baba postanowiła sciągnąć alimenty z syna. Im sie akurat nie przelewało - Beata siedziała na macierzyńskim a Bogus zarabiał grosze i dorabiał jak mógł. Tesciowa - przeciwna ożenkowi syna - wiecznie upierdliwiała zycie synowej az ta stwierdziła - koniec zabawy i zakazała wizyt i kontaktów. Konflikt doszedł do tego stopnia, że babcia chyba do dziś dnia nie widziała swojej wnuczki. babsko wymysliło alimenty bo ma za mało pieniędzy. Beata stwierdziła - takiego wała - i poszła do adwokata. Ten ja uspokoił - bo wysokość alimentów jest uzalezniona od dochodów rodziny - są małe - nie przeskoczysz. Do tego Boguś wziął w robocie kredyt nisko oprocentowany - jak to zazwyczaj w dużych firmach (2% w skali całego kredytu) aby jeszcze bardziej obniżyc dochody (bo przeciez spłaca) i na sali sądowej okazało się, ze alimenty może co najwyżej płacić siostra Bogusia...
Tak więc uszy do góry - marsz do prawnika i do dzieła!
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

16 czerwca 2014, 13:13

Ja dodam, że moja babcia zasięgnęła bezpłatnej porady radcy prawnego w Lidze Kobiet. Może u Ciebie w mieście też gdzieś można dostać bezpłatne porady. Zawsze jest jakieś wyjście.
89ola
Posty:745
Rejestracja:28 stycznia 2013, 14:27

16 czerwca 2014, 17:36

babcia to zły człowiek, choć potrafi wzruszyć to jednak przy dłuższym poznaniu... co tu gadać już pobiła dwie współlokatorki, codziennie sprawdzają jej szafe bo kradnie a opiekunki mają jej po dziurki w nosie- na pierwszy rzut oka można pomyśleć że jest najgorzej traktowana wśród podopiecznych. nikt nie chce jej znać a każda próba nawiazania więzi kończy się plotkami i nieprzyjemnościami. wujek z którym mieszkała bił ją i wręcz rzucał nią po ścianach a i tak mu nie odpuszczała. ostatecznie wyjechał z kraju ze strachu że któregoś dnia nie wytrzyma i w końcu zrobi jej krzywdę.
dlatego nie dziwię się że wujostwo nie chce jej znać. ja mam zamiar powiedzieć że za 600zł pilnuje dziecka. dodatkowo podam koszty utrzymania (zwierzęta, karta tel, bilety, raty). na życie zostało by mi 200zł.
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

16 czerwca 2014, 18:02

Twoja babcia nie lepsza od mojej babci nieboszczki.
Tylko, że babcia mnie pobić chciała jak w ciąży z Marcinem byłam. Napsuła mi wtedy krwi. Choroba chorobą, ale kiedyś chora nie była, a zniszczyła wiele osób. Staruszki z piekła rodem. Trochę to przykre, no ale zło jest wśród nas.
89ola
Posty:745
Rejestracja:28 stycznia 2013, 14:27

16 czerwca 2014, 18:19

ja ze słyszenia znam tylko jedną taką kobietę-matka koleżanki z klasy. jak słyszałam co dziewczyna o niej mówi widziałam babcie przed oczami. dodam że synek dziewczyny na widok baby (przepraszam-swojej babci) wpadał w ataki paniki.
a mówią że to teraz takie pokolenie złe się tworzy.....
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

16 czerwca 2014, 18:22

Moja babka bardzo się starała, żebym się nie urodziła... potem rozwaliła małżeństwo moich rodziców, bo mój ojciec nalegał na wyprowadzkę. Z wujkiem potrafiła uprzykrzać nam życie, jej opieka nade mną polegała na moim siedzeniu w pokoju i czasem sprawdzeniu czy żyję. Potem gdy byłam starsza cały czas mi uświadamiała, że nic nie potrafię, że jestem gorsza od innych itp. Cudowny człowiek...
apame
Posty:1
Rejestracja:16 czerwca 2014, 20:55

16 czerwca 2014, 20:58

:)
monikasieradzka1
Posty:1
Rejestracja:16 czerwca 2014, 20:50

16 czerwca 2014, 21:01

skądś to znam...
asiryś
Posty:2309
Rejestracja:06 stycznia 2011, 17:37

16 czerwca 2014, 21:09

Takie babki potrafią byc naprawdę wredne i okrutne. Byłam naprawdę małą dziewczynką , a jednak pamiętam ( widac to była dla mnie jakas trauma), jak do mojej Babci przychodziła sąsiadka i wykradała malutkie kocięta, by je....Miała na imię ...Wacka ( masakrycznie brzydkie imię, prawda?)
Ja miałam szczęście. Moje śp juz Babcie były wspaniałymi, ciepłymi, wesołymi, pracowitymi kobietami.
dariam92
Posty:1
Rejestracja:16 czerwca 2014, 21:59

16 czerwca 2014, 22:02

XD
asiryś
Posty:2309
Rejestracja:06 stycznia 2011, 17:37

16 czerwca 2014, 22:53

apame pisze::)
monikasieradzka1 pisze:skądś to znam...
dariam92 pisze:XD
No tak, zaczyna się głosowanie na schronisko... :evil: Trolle w akcji :roll:
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

17 czerwca 2014, 09:53

Niektórych ślepota jest przytłaczająca, bo przy rejestracji mają podany temat do powitań, gdzie mogą oddać tego jednego, wymaganego posta, ale niee trzeba się komuś w dyskusję wpier.... i zaśmiecać buźkami forum albo nic nie znaczącymi postami.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości