dziki w lesie a spacer z psem

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Gość

06 sierpnia 2014, 11:09

witam. mieszkamy na wsi i mamy piękne lasy do spacerowania z psem. tyle że u nas jest bardzo bardzo dużo dzików. wszystko jest przez nie przeorane, wszędzie są ich ślady. pies chodzi sobie luzem na spacerach. boję się że któregoś razu natrafimy na te zwierzęta. samemu można uciec na drzewo, ale co zrobić z psem. to mały psiak. o jakich porach chodzić do lasu. dziękuję i pozdrawiam.
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

06 sierpnia 2014, 13:57

Dziki najczęściej żerują o wczesnym poranku oraz późnym wieczorem przed zachodem słońca. Podczas deszczu i burz, można je spotkać również w dzień. Ryzyko jest spore jeżeli natkniesz się na lochę z młodymi będzie problem, matka może zaatakować. Pies jeżeli nie jest karny i nie przybiegnie na odwołanie, może sprowokować dzika do ataku. Omijam leśne tereny nie tylko ze względu na dziki ale również na założone wnyki, niech Ci się pies zapędzi za zwierzyną leśną, wpadnie w taki wnyk jakie są szanse, że go odnajdziesz. Na dodatek kleszcze, spędzające sen z oczu- ryzyko potrójne, dzik, wnyka, kleszcze - do Ciebie należy decyzja. :?:
Dagmara85
Posty:1
Rejestracja:28 sierpnia 2014, 16:21

28 sierpnia 2014, 16:27

No ja bym się mocno zastanowiła nad takim spacerem. Raczej omijałabym lasy z dzikami.
Ostatnio zmieniony 11 lutego 2015, 19:14 przez Dagmara85, łącznie zmieniany 1 raz.
monana
Posty:3
Rejestracja:16 października 2014, 23:56

17 października 2014, 00:37

Dziki boją się ludzi. Oprócz okresu kiedy mają małe(okolice lutego) nie są niebezpieczne. Jak wyczują człowieka, to uciekają. Boją się również większych psów. Mieszkam koło puszczy. Nieraz miałam zryty przez dziki ogród a nawet podwórko. Od kiedy mam psy, dziki nie podchodzą. Rozsypywanie sierści dużych psów jest skutecznym środkiem na odstraszanie dzików. Sposób sprawdzony przeze mnie. Mam dwa psy z podsierstkiem, więc psich "kudłów" jest u mnie dostatek.
Snedronningen
Posty:1279
Rejestracja:26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja:Stavanger

17 października 2014, 07:57

Usuwam wpis merytoryczny.
Ostatnio zmieniony 17 grudnia 2014, 18:03 przez Snedronningen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

28 października 2014, 11:05

Oj ja też nie raz uciekałam z psem... nasuczyłam sie zauważać dziki , zanim zrobi to mój boksiu i w nogi.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 57 gości