Pies - jaką rasę wybrać?

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

KAMILA@

24 października 2014, 16:16

Kundelki najwspanialsze na świecie a te ze schroniska najbardziej kochają i są oddane ;) ja mam i rasowe pieski i kundelki wszystkie tak samo kocham ;) polecam pójść do schroniska i popytań o usposobienie psa i w taki sposób znajdzie się dobrego pieska dla siebie ;)
jukka
Posty:1
Rejestracja:16 grudnia 2014, 15:07

16 grudnia 2014, 15:15

Ze schroniska najlepiej! Tyle psów cierpi samotność...
patryk85
Posty:2
Rejestracja:17 grudnia 2014, 17:03

17 grudnia 2014, 17:51

Piesek ze schroniska bardzo będzie fajnym przyjacielem.
Prizi2
Posty:1
Rejestracja:26 października 2007, 16:34

22 grudnia 2014, 21:09

Każdy pies jest fajny.
Ja jednak zawsze miałem owczarki niemieckie i chyba zawsze będę je miał :)
rebecaM
Posty:1
Rejestracja:02 stycznia 2015, 13:23

02 stycznia 2015, 13:33

Moja kobieta ma słabość do pekińczyków, ale problem z nimi jest jeden, że często chorują ;/
justys88
Posty:33
Rejestracja:19 grudnia 2014, 11:19

02 stycznia 2015, 23:19

Witam wszystkich! Niedawno rozstałam sie z moim ukochanym psiakiem- jamnikiem (odszedł z powodu niewydolności nerek) i teraz z mężem koniecznie szukamy podobnego psiaka do naszego Tinusia, chcemy jamnika czekoladowego miniturowego i wlasnie znalazlam ogloszenie (http://allegro.pl/jamniki-szczenieta-ja ... 99553.html) ale jestem pełna obaw czy to nie jest tzw pseudohodowla bo nie nalezy do Związku Kynologicznego w Polsce, prawde mowiac to nie zalezy nam na rodowodzie, wystawach itp...naczytalam sie tylko opni ze pieski bez rodowowdu beda bardziej chorowite... poprzedniego pieska (nie miniature tylko standardowego) kupiłam z tata na gieldzie, bez zadnych dokumentow i byl cudowyny... Ten ktory nas interesuje jest z hodowli NAD RZECZKĄ ( z Jasła) moze ktoś cos będzie mógł poradzić??? Z góry dziękuję za wszytskie informacje!!
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

04 stycznia 2015, 16:04

justys88, jamniczek z tej hodowli będzie miał rodowód który jest nie uznawany przez ZKwP, piesek może mieć uprawnienia hodowlane i brać udział w wystawach organizowanych przez swój związek w którym został zarejestrowany. Większość osób twierdzi, że takie psy z innych stowarzyszeń, związków których jest w tej chwili w Polsce bardzo dużo są psami nierasowymi. Trudno powiedzieć jak to będzie z chorowitością pieska, możesz trafić na zdrowiznę związkową a możesz trafić na psa który będzie chorował. Tak samo może się trafic jeżeli chodzi o ZKwP. Jedno jest pewne hodowcy z ZKwP którzy wyrabiają sobie renomę na rynku ich psy biorą udział w licznych konkursach i zdobywają nagrody, dbają o zdrowie psów, wykonują im cyklicznie badania, przeważnie tak jest. Natomiast w innych organizacjach jest już różnie, są również wspaniali hodowcy ale trafiają się tylko tacy którzy nastawiają się na zysk i wypuszczają na rynek psy chore.
Mój pierwszy pies pudel również był bez rodowodu, żył 18 lat i oprócz chorób uszu był zdrowiutki. Szczeniaki ze zdjęcia cudne, jaką podjęłaś decyzję.
justys88
Posty:33
Rejestracja:19 grudnia 2014, 11:19

05 stycznia 2015, 08:32

Dziś z mężem jedziemy po naszego szczeniaka :) Po długich rozmowach z właścicielką odniosłam wrażenie że jest to ciepła i bardzo miła osoba. W związku z tym że dzieli nas spora odległość włąścicielka zrobiła mnóstwo zdjęć naszemu psiakowi, oraz wysłała nam zdjęcia i informacje o rodzicach, którzy z nią mieszkają. Wszystkie szczeniaki (oprócz naszego zarezerwowanego) zostały już sprzedane, dlatego nie ma już odwrotu :) Poza tym dziwny zbieg wydarzeń podpowiada mi że ten psiak to właśnie najlepsza decyzja!
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

05 stycznia 2015, 10:21

Szczęśliwej podróży i powrotu do domu z ukochanym szczeniorem, niech będzie zdrowiutki i ładnie się chowa. Czekam na zdjęcia to ten ciemniejszy czekoladowy :?: , piękny psiak. Wiem, że będzie miał u Ciebie dobrze, walczyłaś o życie poprzedniego, więc zadbasz i o małego. :)
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

05 stycznia 2015, 16:43

Zdjęcia to nie wszystko. To przykre, ale w ten właśnie sposób wspiera się pseudo. Hodowla to nie dopuszczenie do siebie dwóch psów. Potomstwo ma być lepsze niż rodzice. Zresztą Pianistka już się wypowiedziała na temat tego miotu.
Nie potrafię zrozumieć, że skoro nie zależy wam na psie rasowym, że może być pies w typie jamnika, to czemu nie adoptujecie tylko napełniacie sakwę osobom, którzy bezczelnie omijają ustawę.
justys88
Posty:33
Rejestracja:19 grudnia 2014, 11:19

05 stycznia 2015, 17:33

Nie zależy mi na psie wystawowym ale chce jamnika o czekoladowym umaszczeniu- mam do tego prawo i sentyment po poprzednim psiaku. Rozmawiałam o tej sprawie z moją weterynarz i nie widzi nic złego w tego typu hodowli, kazała tylko zwrócić uwagę na kilka spraw i tego sie bede trzymała. Poza tym kilka szczegółów, znaków mówi mi że to dobry wybór... Jedziemy po Niego ponad 300 km i odwrotu nie ma :) za pół godz będziemy na miejscu :) Bardzo dziękujęmy za wszystkie rady i cieple słowa!
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

05 stycznia 2015, 18:44

Są jeszcze psy rasowe niewystawowe, które posiadają jakiś mankament, który uniemożliwia ich wystawiania (np. zgryz niezgodny ze wzorcem). Są tańsze.
Zrobisz jak zechcesz, ale zdaję mi się, że nie rozumiesz pewnego procederu. Maszyna się kręci...
Wet jest od leczenia a i to niektórym nie idzie.

Zadziwiając jest to, że ludzie płacą tyle kasy za kundelki. :shock:
Niech się chowa i wyrośnie na "jamnika". ;)
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

05 stycznia 2015, 20:18

W zupełnie inny sposób podchodzę do jamnika Justys88, domyślam się dlaczego to ten a nie inny piesek. Justys88 wybrała psiaka, który wyglądem jest zbliżony do pieska którego tak niedawno straciła, pewnie szukała we wszystkich możliwych ogłoszeniach i nie istotne tu było z jakiego związku piesek pochodzi i ile kosztuje i czy jest rasowy, tylko to, że on jest małą kopią poprzedniego psiaka. Szukała sercem i ja ją doskonale rozumiem. Wtedy nie liczy się nic tylko zobaczyć choć małą cząstkę tego co się utraciło na zawsze w innym psie.
justys88
Posty:33
Rejestracja:19 grudnia 2014, 11:19

05 stycznia 2015, 22:45

Dziękuję Retriever :* wracamy do domku, w ramionach mam chyba najcudowniejszego psiaka pod słońcem. Dobrej nocy dla wszystkich:) będę sie odzywala :)
akar
Posty:149
Rejestracja:05 stycznia 2015, 18:43

06 stycznia 2015, 12:32

Niech się zdrowo chowa. Muaaaaa dla psiaczka
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości