Jak skutecznie znaleźć dom dla małych piesków?

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
anucha
Posty:68
Rejestracja:10 marca 2006, 15:51

29 września 2014, 12:44

Witam!Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na "rozdanie" szczeniaków?Czy ogólnie ktoś z Was miał doświadczenie w tym temacie i był w podobnej sytuacji?Czy sprawdza się metoda ogłoszeń na serwisach społecznościowych ew. inych serwisach ogłoszeniowych?Będę sie do tego '"przymierzać" i chciałabym obrać najlepszą strategię aby maluchy szybko znalazły nowy bezpieczny dom.Oświadczam że pieski nie są owocem mojej nieodpowiedzialności-urodziła je bezdomna suczka,wygnana przez pseudowłaściciela kiedy okazało sie że jest w ciąży.Niestety zbyt zaawansowanej aby poddać sterylizacji aborcyjnej.Jako że sama skryła sie na naszej działce,postanowiłam dać jej schronienie, ciepłą budę i karmę. Suczka odwdzięcza się za to każdego dnia:-).Już wiem że pewnie zostanie u nas, sterylka oczywiście obowiązkowa jak u każdego naszego zwierzaka.Ale na razie na pierwszy plan wysunęło sie znalezienie nowych domów.Podzielcie sie swoimi doświadczeniami w poszukiwaniu takowych;-)
Ostatnio zmieniony 29 września 2014, 14:39 przez anucha, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

29 września 2014, 13:35

próbowałaś na forum Dogomanii ?
Awatar użytkownika
anucha
Posty:68
Rejestracja:10 marca 2006, 15:51

29 września 2014, 13:54

Nie, na razie robię rozeznanie,małe będą dopiero do oddania na poczatku listopada.Dziękuję za informację-popatrzę sobie tam jak wygląda ta procedura. A tak przy okazji : ktoś podpowiedział mi żebym udała sie z nimi (jesli ogłoszenia nie pomogą) na jakiś większy "jarmark".Owszem, wiem że "na żywo" szczeniaczki mogą łatwo zmiękczyć serca ale nie idzie to w parze z rozsądkiem. Ja bym sie obawiała pochopnych decyzji pod wpływem chwili.I czy tak w ogóle sobie można stanąć z koszykiem pełnym psiaków i je rozdawać????Owszem spotkałam sie z przypadkiem pewnego chłopaka który sprzedawał małe kocięta na rynku pewnego miasta.Musiały nieźle rozczulić przechodniów, bo znikła cała gromadka co do jednego za 150zł/szt.;-)))Zwykłe dachowce;-) Czekam więc na ciekawe propozycje skutecznych adopcji;-)
Alonek
Posty:1
Rejestracja:29 września 2014, 16:13

29 września 2014, 16:18

Myślę że skuteczne będzie zamieszczenie ogłoszenia i zdjęć na tak zwanym facebookowym spotted i nazwa Twojego miasta/okolicy. Tam wiele ludzi codziennie zagląda i na pewno ktoś zauważy, przekaże, udostępni. Ja właśnie w taki sposób zaadaptowałam mojego Mikusia :P.
Awatar użytkownika
anucha
Posty:68
Rejestracja:10 marca 2006, 15:51

30 września 2014, 07:21

Mam nadzieję że sie uda!
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

30 września 2014, 19:36

anucha pisze:A tak przy okazji : ktoś podpowiedział mi żebym udała sie z nimi (jesli ogłoszenia nie pomogą) na jakiś większy "jarmark".
Art. 10a. 31) 1. Zabrania się:

1) wprowadzania do obrotu zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach;

2) prowadzenia targowisk, targów i giełd ze sprzedażą zwierząt domowych;

3) wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli.

Masz masę portali z ogłoszeniami, pełno jest for z działami adopcja i innych portali społecznościowych. Pamiętaj, żeby nie oddzielać małych od matki przed 8 tygodniem, to ważny okres dla psów i nie powinny być oddawane wcześniej dla własnego dobra i odpowiedniego rozwoju. Dobrze by było jakby do nowych domów trafiły zaszczepione i odrobaczone.
Awatar użytkownika
anucha
Posty:68
Rejestracja:10 marca 2006, 15:51

01 października 2014, 07:17

Dziekuję-poczytałam wcześniej o tym i już wiedziałam że to zły pomysł, że to nielegalne...Zresztą to też nie był mój pomysł.A co do reszty to wiem, dlatego też napisałam ze małe będą do oddania na początku listopada :)
Gość!

01 października 2014, 09:58

anucha, zanim oddasz pieski upewnij się czy trafią do dobrych domów, wydajesz się być bardzo rozsądną i mądrą osobą, wybieraj nowych właścicieli z rozwagą. :)
Awatar użytkownika
anucha
Posty:68
Rejestracja:10 marca 2006, 15:51

01 października 2014, 10:58

Tak, to oczywiście przede wszystkim!Nie oddam maluchów byle komu, postaram sie o odpowiedni wywiad (skąd decyzja o wzięciu szczeniaka, jakie warunki będzie miał itp.);-)
AGATA.G.
Posty:1
Rejestracja:20 października 2014, 14:04

20 października 2014, 14:15

Najlepsze są ogłoszenia, duuużo ogłoszeń na portalach ogłoszeniowych. Zdjęcia ładne, przyciągające wzrok, na kontrastowym tle, np. kolorowym kocyku, cała sylwetka psa. :)
leczek
Posty:3
Rejestracja:31 grudnia 2014, 12:04

09 stycznia 2015, 11:58

Alonek pisze:Myślę że skuteczne będzie zamieszczenie ogłoszenia i zdjęć na tak zwanym facebookowym spotted i nazwa Twojego miasta/okolicy. Tam wiele ludzi codziennie zagląda i na pewno ktoś zauważy, przekaże, udostępni. Ja właśnie w taki sposób zaadaptowałam mojego Mikusia :P.
popieram Twój pomysł, warto pozostawić ogłoszenia na portalach poświęconych zwierzętom, zamieść ogłoszenie nt. na myzoo, bardzo dużo osób korzysta z tego portalu, a jest poświęcony tylko zwierzakom, więc większe szanse że szybciej pisaki znajdą nowego właściciela.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 6 gości