Dlaczego nie podaje psu kupnej karmy,nawet tak zwannej naj..

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

18 lipca 2014, 23:40

Jakoś żebym nie wiem jak liczyła - zawsze wychodzi mi taniej niż średnią suchą karmą... a bogato nie jestem urodzona.
Snedronningen
Posty:1279
Rejestracja:26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja:Stavanger

19 lipca 2014, 08:30

Weźcie pod uwagę, ze Retriver dopiero zaczyna. Nasze początki też do tanich i prostych nie należały. Dodatkowo ma mętlik w głowie i już sama pewnie nie wie co, jak i w ogóle dlaczego.
Z czasem dojdzie do tego, że będzie taniej, znacznie taniej, ale to niestety przychodzi z czasem.
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

19 lipca 2014, 10:12

Ale ile razy zostało jej to już powiedziane?
Dotychczas z jej wypowiedzi wynika z całą stanowczością że na dobre wyżywienie psa tej wielkości leci ponad tysiak miesięcznie... a to jakaś bzdura jest.
zauważ też ile dostała już podpowiedzi... na temat "zdobywania" taniego i dobrego mięsa. Ja rozumiem, ze każdy musi sobie wychodzić swój własny szlak zakupowy... a to trwa. Wiedzą o tym chyba wszyscy. Natomiast po 2 tygodniach nikt nie wypowiada się w tym temacie aż tak autorytatywnie - wprowadzając ogół w błąd
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

19 lipca 2014, 11:16

isabelle30 pisze:Jakoś żebym nie wiem jak liczyła - zawsze wychodzi mi taniej niż średnią suchą karmą... a bogato nie jestem urodzona.
Mnie odwrotnie. Na barfie musiałabym zejść poniżej 80 zł na miesiąc, żeby było to opłacalne i bym miała jakiś argument w ręku.
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

21 lipca 2014, 08:30

isabelle30 pisze:Ale ile razy zostało jej to już powiedziane?
Dotychczas z jej wypowiedzi wynika z całą stanowczością że na dobre wyżywienie psa tej wielkości leci ponad tysiak miesięcznie... a to jakaś bzdura jest.
Zauważ też ile dostała już podpowiedzi... na temat "zdobywania" taniego i dobrego mięsa. Ja rozumiem, ze każdy musi sobie wychodzić swój własny szlak zakupowy... a to trwa. Wiedzą o tym chyba wszyscy. Natomiast po 2 tygodniach nikt nie wypowiada się w tym temacie aż tak autorytatywnie - wprowadzając ogół w błąd
Po pierwsze nie wprowadzam ludzi w błąd, po drugie nie każdy ma dostęp do tzw. tańszego mięsa, nigdy nie powiedziałam, że wyżywienie kosztuje ponad 1000 zł. Żywienie surowizną przy założeniu, że się kupuje w sklepach faktycznie to nie mały koszt. Podpowiedzi na temat zakupów mięs cóż teoretycznie w praktyce się nie sprawdziło, gdzie nie dzwoniłam okazało się, że nie sprzedają detalicznie lub cena jest nie do przyjęcia. Dokopałam się tylko do jednej wołowiny gdzie mogę kupić w dobrej cenie IV, jednak nie samą wołowiną pies żyć będzie. Każdy ma prawo do wypowiedzi a mi się wydaje, że tu o co innego chodzi ktoś ma inne zdanie niż ty i nie boi się o tym pisać. I nie jest wszystko takie proste jak się wydaje. Pies od wczoraj na nifuroksazydzie, nie wszystkie psy do jednego worka żywieniowego można wrzucić. A każdy kto ma inne zdanie dostaje super zjazd. Ja wiem jeszcze zdecydowanie mało, to nie jest mój pierwszy pies, jeden żył 18 lat drugi 6 lat a trzeci mam nadzieję że dłużej i nieważne czy na karmie takiej czy takiej nie klasyfikuj ludzi według karmienia, nikt nie jest idealny i wszechwiedzący. Wiedzę masz olbrzymią tylko ten przekaz pozostawia wiele do życzenia.
Gość

20 października 2014, 11:20

Wbrew pozorom ciężko jest znaleźć dobre mięsko, a przynajmniej takie, które uchodzi za ekologiczne, za takie które w swoim życiu widziało słońce...

Może stwórzmy wątek, w którym będziemy podawać miejsca gdzie można zakupić takie mięsa? Nie raz mieszka się o rzut beretem od dobrego sklepu, a nawet o tym nie wiemy....

Na pewno taki wątek byłby pomocny dla tych, którzy zastanawiają się nad zmianą diety z suchego na mięsne...
SKate

31 października 2015, 22:05

[quote="szarada"]
glikol propylenowy (używane również do produkcji preparatów samochodowych przeciw zamarzaniu),
[/quote]
Muszę do sprostować: do produkcji preparatów samochodowych używa się GLIKOLU ETYLENOWEGO, który jest jak najbardziej toksyczny. Propylenowy na listość boską stosuje się w kosmetyce i farmacji na szeroką skalę - jakoś jeszcze żyjemy wszyscy...
Agatka-łapka
Posty:1
Rejestracja:19 stycznia 2016, 19:04

19 stycznia 2016, 19:14

Witam wszystkich serdecznie:)

Trochę się wystraszyłam treści postu nt. kupnej karmy, martwię się bo mój kochany psiak uwielbia takową, i tzw. smaczki... w postaci paluszków itp. ale oprócz takiej dostaje tez gotowane jedzenie.

Pozdrawiam!!:)
kikaxyz
Posty:1
Rejestracja:23 lutego 2016, 00:40

27 lutego 2016, 12:57

Bardzo interesujący artykuł.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości