130 psów i 60 kotów może stracić dach nad głową

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
owoc granatu
Posty:109
Rejestracja:30 czerwca 2007, 21:05

05 października 2007, 21:39

twoja opinia jest subiektywna . musielibysmy rowniez wysluchac tego pana , nie tylko ciebie. ciekawe co on ciekawego opowiedzialby o swoich sasiadach :wink:
Awatar użytkownika
maxymi
Posty:202
Rejestracja:01 listopada 2006, 10:21
Lokalizacja:Kamień k. Chełma Lubelskiego
Kontakt:

06 października 2007, 00:13

Gościu1 rozczaruję Cię bo małym chłopcem nie jestem. Byłem nim dawno temu i przez ten czas poznałem zbyt wielu ludzi Twojego pokroju :( Nie mów mi o poszanowaniu prawa, bo dałem Ci tego namiastkę. U nas w kraju każdy interpretuje przepisy jak chce i dostosowuje je do swoich potrzeb, oby tylko miał na to kasę :( Instytucje samorządowe, które powinny zajmować się nie tylko problemami ludzi, ale też zwierząt znajdujących się na ich terenie, umywają rączki. Dla nich ten problem nie istnieje, a najlepiej rozwiązać go usypianiem zwierząt, a przecież to jest zakazane przez prawo :!: Żałosne jest to, że człowiek coraz częściej widzi tylko czubek swojego nosa, a zwierzęta traktuje przedmiotowo. Zapomina, że to zwierzęta były pierwsze i że to my wchodzimy na ich teren, a nie one na nasz :!: Należy im się taki sam szacunek jak nam ludziom :!: Najlepiej jest powiedzieć, że coś jest nielegalne, proszę sobie stąd iść i zabrać te zwierzęta, tylko czemu nikt nie wskaże gdzie :?: Ty jednak i tak tego nie zrozumiesz :( I jeszcze jedno. Miej trochę odwagi i zacznij się logować, a nie postępujesz jak tchórz, chowając się za anonimowym Gościem.
Awatar użytkownika
owoc granatu
Posty:109
Rejestracja:30 czerwca 2007, 21:05

07 października 2007, 16:39

maxymi - nic dodac nic ujac - masz racje . tak sie dzieje w rzeczywistosci.

wspomne jeszcze tylko , gdy mieszkalam w Polsce jedna z pan na osiedlu dokarmiala piwniczne koty. sasiedzi usmiechali sie ironicznie na jej widok , drwili z niej , mowili o niej "wariatka , dziwaczka" ... itd. dlaczego ludzie , ktorym na sercu lezy dobro bezdomnych zwierzat w ten sposob sa postrzegani ? dlaczego uchodza za dziwakow , za nienormalnych ?

zastanawiam sie czasami czy ci "normalni" pomysleli choc raz , ze to wlasnie ta kobieta ma normalne odruchy a nie oni ? ze to wlasnie oni sa dziwakami, egoistami i bezdusznymi istotami.....?

jak wiec stosunek do innych ludzi maja miec osoby pomagajace zwierzetom , z ktorych sie drwi lub im dokucza ?
Gość1

15 października 2007, 12:49

Haha, ciekawe stwierdzenie jakby zakładając profil trzeba było podawać swoje prawdziwe danie może miało by sens. Nie mam tu profilu bo nie uczestniczę w żadnych więcej tu wątkach, a tu też już nie zamierzam. Zupełnie błędne założenie było że na takim forum są logicznie myślące osoby. Widzisz tu Cię zaskoczę bo akurat u mnie na osiedlu nikt nie śmieje się z tych dokarmiających koty, wiem bo je dokarmiam, budowa budek dla nich też mi się zdarza regularnie przed zimą i mój kot też jest przygarnięty z podwórka. Ale mam poza miłością do zwierząt rozsadek, i wyobraź sobie normalny stosunek do innych ludzi. Może dlatego nie uważam by można było pomagać zwierzakom, łamiąc zasady współistnienia z innymi ludźmi, wszelkie przepisy i zwykła przyzwoitość. Oczywiście jesteście innego zdania, wiem i dlatego nie widzę sensu dalszego zaglądania tu.
Awatar użytkownika
maxymi
Posty:202
Rejestracja:01 listopada 2006, 10:21
Lokalizacja:Kamień k. Chełma Lubelskiego
Kontakt:

17 października 2007, 10:47

I słusznie, bo takich jak Ty GOSCi nie potrzebujemy :) :!:
Kocham_psy
Posty:3
Rejestracja:16 listopada 2007, 14:57
Lokalizacja:Zgierz
Kontakt:

16 listopada 2007, 23:50

Znacie moze meil do tego dewo coś tam?
Kocham_psy
Posty:3
Rejestracja:16 listopada 2007, 14:57
Lokalizacja:Zgierz
Kontakt:

16 listopada 2007, 23:53

Ale w tej sytuacji ludzie powinni tez pomoc! Jak im przeszkadza szczekanie i inne takie,to niech zbiorą jakies pieniadze i niech pomoga bo co teraz te wszystie psy i koty i co jeszcze tam jest ma stracic dach nad glowa bo ludzie tak chca? Niech oni sie wyprowadzA!
Laguna14222

29 grudnia 2007, 21:48

Jak mozna pomuc schronisku i czy jeszcze wogole istnieje?
Moonika

27 maja 2008, 08:31

Szczurek pisze:Chcielibyśmy zainteresować wszystkich głośną ostatnio sprawą Azylu pod Psim Aniołem pod Warszawą, który jest jednocześnie Organizacją Pożytku Publicznego: www.psianiol.org.pl

We wczorajszej stołecznej Gazecie Wyborczej na stronie głównej ukazał się artykuł pt: "Chcą wyrzucić psy z azylu - 130 psów i kotów może stracić dach nad głową. Zwierzęta przeszkadzają deweloperowi, który po sąsiedzku postawił dwa bloki...". Azyl pod Psim Aniołem (właścicielka Pani Agnieszka Brzezińska) jest jednym z najlepszych przytulisk w kraju, zapewnia komfortowe warunki zwierzętom i ma najwyższy wskaźnik adopcji w kraju.

W związku z obowiązującymi przepisami Azyl będzie musiał się przeprowadzić w najbliższych dniach (przytulisko nie może się znajdować bliżej niż 150 m od siedzib ludzkich), a nie ma środków na zakup nowej działki pod Warszawą. Urząd Gminy Wawer oraz sam deweloper (Mostostal Technika) nie zamierzają pomóc Azylowi - zwierzęta mogą znaleźć się w tragicznej sytuacji.

Przedstawiciel dewelopera Marek Bronowski (mbronowski@mtdevelopment.eu) w kompromitujący sposób komentuje sytuację: Niech jeszcze sprowadzą tam trzy słonie i cztery hipopotamy! Gdy pożrą opiekunów, dopiero będzie afera... A firma ta chwali się Kodeksem Dobrych Praktyk...

Zachęcam do wspomożenia Azylu chociaż drobnymi datkami - jest ono w tej chwili chyba najbardziej potrzebujące w kraju.

Jest to Organizacja Pożytku Publicznego - więc wszelkie darowizny można odliczyć sobie od dochodu (6% dochodu) w PICie i zmniejszyć w ten sposób podstawę opodatkowania.

Fundacja Azylu pod Psim Aniołem, Ul. Kosodrzewiny 7/9, 04-979 Warszawa, fundacja@psianiol.org.pl
rachunek bankowy nr 03 1020 1042 0000 8802 0109 6528

Zachęcamy również do głosowania na Azyl w sierpniowym głosowaniu - jest to w tej chwili najbardziej potrzebujące schronisko w kraju...

Pozdrawiamy wszystkich kochających zwierzęta,
Monika Szczurek i Paweł Rusak





Uwazam że jeżeli schronisko musi sie przenieść to niech ten powalony deweloper sam daje pieniądze na nopwy osrodek dla pokrzywdzonych losem zwierzaków
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości