poród

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

jowi

07 marca 2006, 09:30

witam
mam pytanko, suczka zaczęła rodzić wczoraj, 1 szczeniaczek urodził się o 24, drugi o 1 w nocy, a trzeci o 5, ale wydaję się że suczka jeszcze będzie miała malutkie. Czy takie długie odległosci czasowe świadczą o czymś że jest coś nie tak? Suczka rano wyszła na dwór wysiusiać się, raczej normalnie się zachowuje. Czy to że brała wcześniej tabletki Luminal na padaczkę może mieć związek z tym że tak wolno rodzi?
Wychodzi jej taka brunatna wydzielina.
Pastylka
Posty:88
Rejestracja:14 stycznia 2005, 23:23
Lokalizacja:Świnoujscie
Kontakt:

07 marca 2006, 10:00

Ja bym na twoim miejscu zadzwonila odrazu po weterynarza zeby sprawdzil czy wszystko w porzadku.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

08 marca 2006, 17:40

standardowo zalecamy naszym pacjentom aby kontaktowali się z nami jeszli odstepy pomiędzy szczeniakami przekraczaja 2 godziny. Są dopuszczalne dłuższe odstepy ale musi nad tym czuwać lekarz, jeśli wody płodowe przyjmują intensywnie ciemno zielony - zgniły zielony kolor musi do porodu wkroczyć lekarz.
afryga
Posty:6
Rejestracja:08 lutego 2006, 09:37

25 marca 2006, 10:15

Choc z drugiej strony, takie przerwy się zdarzają i czasami nie powodują, żadnych komplikacji ani dla suki ani dla szczeniaka. Mój pies był takim "spuźnionym" szczeniakiem. Jego rodzeństwo urodziło się prawie jedno po drugim i kiedy upłynęły 3h to wszyscy myśleli, że to już koniec, a on, jako ostatni, przyszedł na świat po ponad 13 godzinach. Stanowi to rodzinną anegdotkę, bo wszyscy się śmieją, że nasz pies przespał własne narodziny.
Lecz, żeby upewnic się czy z twoją suczką też jest wszystko wporządku lepiej skonsultuj się z weterynarzem.
pianistka
Posty:1120
Rejestracja:30 listopada 2005, 09:17

25 marca 2006, 15:16

A dlaczego suka z padaczka byla rozmnozona ?
Ta choroba potrafi byc dziedziczna, wg. mnie obowiazkowo powinnas poinformowac nabywców o tym, ze suka - matka jest chora i wielce prawdopodbnoe jest , ze potomstwo odziedziczy chorobe -(
Tak by nakazywala uczciwosc .

Wracajac do tematu - najlepiej w razie jakichkolwiek watpliwosci zawsze skontaktowac sie z weterynarzem. Suka po porodzie zawsze "brudzi" - nawet do 4-5 tyg po porodzie.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

25 marca 2006, 23:53

tak ja tam pisałem o standardach oczywiście rózne odstępstwa sie od tego zdarzają ja napisałem bezpieczne normy, które nie zrobią ani suce ani szceniakom krzywdy, nie można przecież napisac czekać 13 godzin. Co do tej padaczki to święta prawda, ale nie można powiedzieć, że szczeniaki na 100 % odziedziczą ją ale jest taka szansa.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości