ZMARZLUCH NIE CHCE CHODZIĆ W UBRANKU!

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

magda15

13 grudnia 2007, 13:59

Niedawno postanowiłam kupić porządny, ciepły, nieprzemakalny kombinezonik dla mojego zmarzlucha. Jest idealny rozmiarowo, ładnie leży na moim psiaku, nie gniecie go, nie uwiera.
Maluch od zawsze chodził w ubrankach podczas mrozów, gdyż marznie przeogromnie, lecz były to zwykłe, cienkie sweterki, niezbyt wygodne.
Wówczas nie było żadnego kłopotu z wyjściem na spacer.

No i pojawił się problem... On nie chce chodzić w nowym kubraczku. Stoi jak słóp soli na dworze i nie rusza się.
Jak mam go przyzwyczaić do tego ciuszka?

P.S. Ubranko nie jest z powodu ''upiększenia psa''. To tylko dla jego zdrowia (łatwo popada przeziębieniu) i jedynie na mróz! ;)
tesia
Posty:103
Rejestracja:12 marca 2007, 20:12
Lokalizacja:kraków
Kontakt:

13 grudnia 2007, 21:43

twój psiak jest przyzwyczajony do "normalnego" ubranka a to które kupiłaś jest na pewno uszyte z jakiegoś szeleszczącego materiału.Być może że "dźwięk" jaki pojawia się przy poruszaniu (właśnie szeleszczenie) powoduje u niego niepokój i dlatego niechce się ruszać żeby tego szeleszczenia niesłyszeć.
magda15

13 grudnia 2007, 21:58

Ubranko jest mięciutkie, nie szeleści ani nie krepuje ruchów psa (dokładnie sprawdziłam, czy ma możliwość poruszania wszystkimi łapkami - jest idealnie.
Nie wiem w czym problem... :(
doncia1994
Posty:8
Rejestracja:20 września 2008, 18:02

21 września 2008, 16:15

Mialam tak samo z moim psem kiedy kupilam mu ubranko tez stal i nie ruszal sie ale po pewnym czasie sie przyzwyczil moze i twoj psiak musi przyzwyczaic ze tym razem to nie sweterek tylko cos grubszego :wink:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości