Zmiana koloru sierści psa.

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

josisz
Posty:19
Rejestracja:30 grudnia 2008, 15:37
Lokalizacja:Świebodzice

30 grudnia 2008, 16:35

Witam wszystkich!
Mam pytanie dotyczące zmiany koloru sierści u psa. Moj pupil jest mieszanką labradora (matka o biszkoptowym kolorze) z owczarkiem niemieckim (ojciec nieznanej maści). Obecnie ma on 9 i poł miesiąca i jest cały czarny. Strasznie mocno gubi całą sierśc. Praktycznie co dwie godziny trzeba odkurzać mieszkanie, gdyż na podłodze zostaje dosłownie "dywan" sierści. Tak jest od kilku miesięcy. Ostatnio na grzbiecie zaczęło pojawiać się coraz więcej jasnej sierści i pies obecnie wygląda z tyłu jak siwiutki staruszek :lol: Czy to możliwe aby zmieniał kolor swojego umaszczenia?
pianistka
Posty:1120
Rejestracja:30 listopada 2005, 09:17

31 grudnia 2008, 08:24

Jak sam napisałeś ojciec jest NN - nie wiadomo co siedzi w jego genach, dużo ras rodzi sie czarnymi a potem wysrebrza (np. kerry blue terier, yorkshire terier, pudel srebrny)
bevka
Posty:6
Rejestracja:30 grudnia 2008, 18:22

31 grudnia 2008, 09:16

:lol: oj, to on musi ciekawie wyglądać :lol:
Awatar użytkownika
afrykaa
Posty:69
Rejestracja:26 listopada 2008, 15:08
Lokalizacja:Rzeszów

01 stycznia 2009, 11:03

to nie jest normalne, że od kilku miesięcy gubi sierść
tym bardziej bym się przejęła, niż kłakami na podłodze, czy zmianą koloru...

nie mam dużego doświadczenie, ale moje corgi, to też owczarki i linieją mocno 2 razy w roku, jednak trwa to kilka tygodni, nie miesięcy;
a pierwsze właściwe linienie następuje w wieku około 1 roku, wcześniej trochę obłazi, ale nie jest tragicznie;

Josisz, być może przesadziłeś trochę w opisie, a może Twój pies ma problem...
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości