Dog niemiecki - kupiłem co dalej....

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
kreuk
Posty:10
Rejestracja:28 sierpnia 2010, 10:01
Lokalizacja:Manchester UK

28 sierpnia 2010, 10:34

Witam
Dog niemiecki - kupiłem co dalej....za 2 tygodnie odbieram szczeniaka suczkę /czarna - przepiękna/ z hodowli, tatuś waży 90 kg a mamusia 75 kg widziałem są ogromne i przepiękne mam nadzieję iż moja też wyrośnie na zdrowego fajnego psiaka.
Bardzo bym prosił o pomoc jak się do tego zabrać bo trochę jestem przerażony tzn. jak karmić /co jest najlepsze dla malucha karma sucha, mokra/ i jakie ilości podawać itp. witaminy + preparaty na stawy i ogólnie wszystko co powinienem wiedzieć.
Warunki dla tego typu psa posiadam mieszkam w domku i mam dość duży ogród i na dodatek mam czas, mam nadzieję iż przy Waszej pomocy wychowam psa zdrowego i szczęśliwego.
Awatar użytkownika
jolantat
Posty:132
Rejestracja:03 lipca 2008, 11:31
Lokalizacja:Będzin

28 sierpnia 2010, 15:45

Na poczatek wszystko powinien Ci wyjaśnić hodowca czym był karmiony w hodowli i na poczatek nie powinno się zmieniać karmy, aby maluch nie dostał rozstroju żołądka, napewno dostaniesz wyprawkę dla małej książeczkę zdrowia i metrykę urodzenia na podstawie której później możesz wyrobić rodowód. Sam musisz sie zaopatrzyć w dwie miseczki odpowiedniej wielkości, legowisko i jakieś zabawki, gryzaki natomiast co do szczepień to z musisz z książeczką zdrowia udać się do lecznicy aby lekarz obejrzał małą i wyznaczył termin kolejnych szczepień bo w hodowli szczenie jest raz zaszczepione i kilka razy odrobaczone. Warto też zaopatrzyć się w książkę dotyczącą wychowania szczeniaka i później szkolenie psa, aby ustrzec się błędów. Nie wiem czy wybór psa tej rasy był u Ciebie przypadkowy czy z przemyślanego wyboru, ale poczytaj też sobie na temat Dogów w internecie lub kup sobie książkę na temat tej rasy, abyś był świadomy potrzeb tych konkretnie psów.
Awatar użytkownika
gambo
Posty:32
Rejestracja:27 sierpnia 2010, 21:01

28 sierpnia 2010, 16:31

jolantat napisała już chyba wszystko :)

Dodam tylko (chociaż może już o tym wiesz) że Dogi Niemieckie to największa rasa psów - choć toczą się dyskusje, czy Dog Niemiecki czy Wilczarz Irlandzki - i jak każda rasa olbrzymia żyje krótko, na ogół 8 - 10 lat :( . Dogi mają skłonność do skrętu żołądka. Musisz też odpowiednio zadbać o kości, szczególnie w pierwszych miesiącach życia. No i, Dogi dojrzewają powoli, często dopiero w trzecim roku życia :wink:

Powodzenia! :D
Awatar użytkownika
kreuk
Posty:10
Rejestracja:28 sierpnia 2010, 10:01
Lokalizacja:Manchester UK

29 sierpnia 2010, 09:50

jolantat pisze: Nie wiem czy wybór psa tej rasy był u Ciebie przypadkowy czy z przemyślanego wyboru
Bardzo dziękuję za odpowiedzi :-) Miałem już kiedyś doga i wiem iż są wspaniałe wybór był tylko jeden jeżeli pies w domu to tylko dog.
Malucha do tej pory jest karmiona karmą Eukanuba Puppy & Junior Large Breed (Duże Rasy) wiem iż jest dość droga ale chyba warto z tego co przeczytałem w necie zawiera wszystkie składniki dla prawidłowego rozwoju szczeniaka ile w tym prawdy nie mam poprostu doświadczenia, czy mimo wszystko dodawać D3 i preparaty na dysplazję ?
Awatar użytkownika
kreuk
Posty:10
Rejestracja:28 sierpnia 2010, 10:01
Lokalizacja:Manchester UK

29 sierpnia 2010, 10:21

Jeszcze jedno pytanie czy szczeniaka karmić tylko "suchą karmą" jeżeli tak to jak długo i kiedy można mu wprowadzić mokrą puszkową /dobrej firmy/ karmę. Zaznaczę iż nie umiem gotować i nie lubię tego robić, będę bazować na kupnych karmach.
Awatar użytkownika
jolantat
Posty:132
Rejestracja:03 lipca 2008, 11:31
Lokalizacja:Będzin

29 sierpnia 2010, 10:39

Przeważnie dobre karmy zawieraja wszystkie witaminy i mikroelementy potrzebne do wzrostu szczeniąt, oczywiście możesz podawac puszki dobrej firmy z tym że są przeznaczone dla szczeniąt i czynimy to stopniowo po trochu. Pies może być na suchej karmie całe życie, ale odpowiedniej do swojego wieku. Jest wiele dobrych karm na rynku to znaczy dobrze zbilansowanych i trzeba sobie dobrać odpowiednią. Ja akurat nigdy nic nie kupuję z firmy Eukanuba choć może to i dobra karma, ale ze względu na bestialskie doswiadczenia jakie wykonują na psach czuje do nich wstręt. Ja karmię mojego każdego psa karma suchą i jeden posiłek gotowany - ryż z jarzynami + mięso lub ryba ( filet ) :D
Awatar użytkownika
gambo
Posty:32
Rejestracja:27 sierpnia 2010, 21:01

30 sierpnia 2010, 10:30

kreuk pisze: Malucha do tej pory jest karmiona karmą Eukanuba Puppy & Junior Large Breed (Duże Rasy) wiem iż jest dość droga ale chyba warto z tego co przeczytałem w necie zawiera wszystkie składniki dla prawidłowego rozwoju szczeniaka ile w tym prawdy nie mam poprostu doświadczenia, czy mimo wszystko dodawać D3 i preparaty na dysplazję ?
Ja swoje psy, kiedy były jeszcze w wieku szczenięcym, karmiłam karmą Royal Canin - myślę, że Eukanuba i Royal są na podobnym poziomie "prestiżu", to znaczy obie są tak samo dobre 8) . Jednak mimo tego podawałam im witaminy. Warto dopłacić kilkadziesiąt złotych na witaminy i mieć zdrowego, szczęśliwego psa :D niż żeby potem chorował. Tym bardziej, że koszty leczeniu są kilka(naście) razy większe niż koszty witamin :wink:
pianistka
Posty:1120
Rejestracja:30 listopada 2005, 09:17

30 sierpnia 2010, 21:18

Trzeba przy podawaniu "dodatków" pamiętać, że przedobrzenie jest często o wiele bardziej niebezpieczne niż niewielki niedobór. Szczególnie dotyczy to vit D3 - przedawkowanie spowoduje za szybkie wapnienie ...
Awatar użytkownika
kreuk
Posty:10
Rejestracja:28 sierpnia 2010, 10:01
Lokalizacja:Manchester UK

11 września 2010, 12:45

Dzięki za odpowiedzi :-)))
Mleko tu się zastanawiam krowie ziadomo niezdrowe a jak byłoby z mlekiem ryżowym ????? jest delikatnie słodkie wydaje mi się iż by psu smakowało i byłoby następnym płynem po wodzie.
Awatar użytkownika
jolantat
Posty:132
Rejestracja:03 lipca 2008, 11:31
Lokalizacja:Będzin

11 września 2010, 17:42

Mleko nie jest wcale potrzebne i często powoduje luźne stolce, ale waro do diety maluszka wprowadzić serek homogenizowany naturalny, można tez dac troszkę jogurtu naturalnego przy czym należy pamiętać, że wszystko z umiarem :D
pianistka
Posty:1120
Rejestracja:30 listopada 2005, 09:17

11 września 2010, 18:29

Takiemu maluszkowi sera białego normalnego półtłustego w ilości 25 dkg na posiłek a nie twarożek homogenizowany :)
Co do mleka nie potrzeba dawać, lepiej skup się na dodatkach takich jak ser biały (byle nie chude i odtłuszczone) , chrząstkach a będzie bdb.
Awatar użytkownika
kreuk
Posty:10
Rejestracja:28 sierpnia 2010, 10:01
Lokalizacja:Manchester UK

14 września 2010, 10:46

Je mi pięknie 4 posiłki dziennie 11 miała urodziny 2 m-ce :-) mam pytanie jak sobie radziliście przy szczeniaku apropo siusiu - kupka bo ja mam "sajgon" w domu :-((( nie ma żadnej świętości dla niej nawet jej własne posłanie :-(
Awatar użytkownika
jolantat
Posty:132
Rejestracja:03 lipca 2008, 11:31
Lokalizacja:Będzin

14 września 2010, 13:49

Nie ma sensu powtarzać tematu który już jest więc odsyłam do http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=11144
Awatar użytkownika
gambo
Posty:32
Rejestracja:27 sierpnia 2010, 21:01

14 września 2010, 20:36

Dokładnie :D . P.S.: Dawno nie byłam na forum :( . Apropos tematu: nie wiem, czy już tego nie mówiłam, najwyżej się powtórzę :P : dog niemiecki to świetna rasa. Jakie podoba Wam się najbardziej umaszczenie u tych psiaków? Mi oczywiście arlekin :wink:
Awatar użytkownika
kreuk
Posty:10
Rejestracja:28 sierpnia 2010, 10:01
Lokalizacja:Manchester UK

15 września 2010, 11:04

Mój maluszek dziś waży 12.5 kg Obrazek
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości