Kontakt wzrokowy.

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

anonimek95
Posty:12
Rejestracja:04 marca 2009, 18:33

15 lipca 2009, 19:01

Mam szczeniaka który ma 9 tygodni i nigdy nie patrzy mi ani innym ludziom w oczy. Nie wiem czy to jest normalne, czy on może jest za mały? Mam wrażenie jakbym trzymała na rękach zwierzę typu świnka morska, królik. Mam go od 2 tygodni. Proszę o pomoc.
mg
Posty:519
Rejestracja:20 października 2008, 18:11
Lokalizacja:Katowice

15 lipca 2009, 19:14

Może masz po prostu nieśmiałka?
To jeszcze maluszek, pozwól mu się do ciebie przyzwyczaić, daj mu czas na oswojenie się z tobą i zaufanie.
Możesz zacząć z nim pracę nad kontaktem, używając do tego klikera. Najpierw wyłapujesz każde spojrzenie w twoją stronę - obojętnie czy na nogi, rękę, gdziekolwiek na ciebie - dokładnie w tym momencie klikasz i dajesz malutki kawałeczek jedzenia, może być kulka jego karmy.
Potem - czekasz na spojrzenie w oczy - klik/smakołyk.
Można też pomóc psu - po prostu podnosisz smakołyk an wysokość swojej twarzy, a kiedy spojrzy - klik/smakołyk. :wink:
anonimek95
Posty:12
Rejestracja:04 marca 2009, 18:33

15 lipca 2009, 19:19

Nieśmiałka nie mam bo podchodzi do każdego, chcąc się bawić.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

25 lipca 2009, 12:21

nie jest to nic złego. Większość psów spuszcza wzrok przy kontakcie z naszym . Nie dotyczy to osobników dominujących , agresywnych i sytuacji napięć przy zabawie ( aport, nagradzanie ).
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości