Rozmiar..

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
sylwusiek2907
Posty:93
Rejestracja:26 kwietnia 2010, 20:06
Lokalizacja:Płock
Kontakt:

02 maja 2010, 20:00

Mam pytanie, jaki rozmiar legowiska, a raczej budki dla psa polecacie dla Yorka?? Mam do wyboru 4 rozmiary
(szerokośćxdługośćxwysokość) (w cm)
Rozmiar 1
(34x26x26)
Rozmiar 2
(41x32x32)
Rozmiar 3
(50x38x38)
Rozmiar 4
(57x43x42).
Jak uważacie czy budka jest lepsza dla psa niż legowisko czy może odwrotnie??

A tak dodatkowo z czego są najlepsze miski dla psa?? Bo chcę kupić teraz na Allegro 2 sztuki najlepiej od 1 zestawu i nie jestem pewna jaki materiał będzie najlepszy. Co uważacie o używanych miskach np z metalu sprzedawanych na Allegro?? Będę baaardzo wdzięczna za odpowiedzi na moje pytania. :)
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

02 maja 2010, 20:22

co do rozmiaru legowiska nie mam pojecia, moj pies spi na materacu 120x90cm....

z mojego doswiadczenia miski metalowe sa fe. moze i sa higieniczne (zreszta reszta misek tez taka jest) ale niestety woda dosc szybko zaczyna psu smierdziec metalem, jedzenie tez szybko przechodzi. dlatego psu zmienilam na miski ceramiczne (u nas dochodzila kwestia wagi - na podkladce gumowej ceramiczna miske trudno ruszyc z miejsca, z metalowymi na podkladkach czy bez, pies jezdzil po calej kuchni).spokojnie mozesz ja myc w zmywarce,wyparzac i robic z nia co chcesz, byle nia nie rzucac.

acha, dodam ze z doswiadczen mojej kolezanki ktora ma yorka i chracika wloskiego - psiaki te wola budki, lubia sie wtulic w norke, szczegolnie jesienia i zima.
Edyta Duszenko
Posty:274
Rejestracja:17 września 2008, 20:54

02 maja 2010, 22:20

a my używamy do wody metalowej, nie zauważyłam aby psu śmierdziała woda, zresztą woda jest wymieniana wciągu dnia bo nie lubię jak za długo stoi, do jedzenia też była metalowa (ma gumki pod spodem więc się nie przesówa), ale skusiłam się na wystawie na miskę bamboo z wymiennymi wkładami, śliczna jak diabli i fajnie wygląda na podłodze :D
pianistka
Posty:1120
Rejestracja:30 listopada 2005, 09:17

03 maja 2010, 11:13

Miska metalowa do celów spożywczych nie śmierdzi metalem, ale niestety mogę się zgodzić że w sklepach zoo są takie miski metalowe które są do niczego bo nie mają atestu spożywczego -(
Awatar użytkownika
sylwusiek2907
Posty:93
Rejestracja:26 kwietnia 2010, 20:06
Lokalizacja:Płock
Kontakt:

03 maja 2010, 11:25

Dzięki, a co z tym rozmiarem tej budki?? Bo już sama nie wiem. Waham się między 1 a 2 i nie wiem który wybrać. Żeby się nie okazało, że po jakimś czasie, że jest za małe ani by okazało się że piesek jest tam niczym okruszek. :) Potrzebuję takiego legowiska by było dobre na optymalnej wielkości psiaka.:)
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

03 maja 2010, 17:07

eeee, mnie te miski nie smierdzialy, ale pies nie chcial pic wody juz po godzinie. jak jestem w domu to moge mu zmieniac wode ale pracuje jak kazdy wiec pies zostawal na dlugo sam w domu z piciem ktorego nie chcial pic....

co do poslania, mysle ze rozmiar w tej chwili nie ma wiekszego znaczenia, bo maly szczenior i tak legowisko z duzym prawdopodobienstwem przerobi na wiory.... i docelowe legowisko bedziesz musiala kupic jak podrosnie
Louhans
Posty:349
Rejestracja:31 grudnia 2010, 19:22

27 czerwca 2012, 17:43

sorki, nie zauważyłam że temat stary...
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości