Psia pamięć

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

funfela92
Posty:4
Rejestracja:27 sierpnia 2010, 20:36

27 sierpnia 2010, 20:44

Witam:)

Dostałam 7mio miesięcznego pieska. Przez ostatnie 3noce piesek skamle i wyje. Ciągle go przytulam i noszę, ale w nocy, gdy tylko zasnę maluch piszczy. Rozumiem, ze jest starszy i że tęskni za swoimi poprzednimi właścicielami i strasznie jest mi z tego powodu przykro. Jak długo piesek będzie pamiętał swój poprzedni dom? Poprzednia właścicielka chciałaby się z nim spotkać, ale tylko wtedy kiedy on już zapomni kim ona jest, żeby psiak na nowo nie zaczął tęsknić-w jakim czasie to nastąpi?
Martwię się, że psiak czuje się odtrącony :(
Awatar użytkownika
gambo
Posty:32
Rejestracja:27 sierpnia 2010, 21:01

28 sierpnia 2010, 16:12

Większość psiaków tak ma. :wink: Pies nie wie co się dzieje i dlaczego musiał zmienić dotychczasowe stado, ludzi i pobratymców, z którymi był związany i przy których czuł się bezpiecznie. To minie z czasem, Twój nowy przyjaciel zrozumie, że teraz to Ty jesteś jego stadem i z Tobą również może być fajnie :P . Okazuj psu miłość, a ani się obejrzysz jak zostaniecie kumplami :D

Co do tego, kiedy to nastąpi - myślę, że sam wyczujesz odpowiedni moment :)
funfela92
Posty:4
Rejestracja:27 sierpnia 2010, 20:36

28 sierpnia 2010, 16:17

No tak, a co powinnam odpowiedzieć poprzedniemu właścicielowi ? Ja nie widzę problemu, mogę chodzić z byłą właścicielką na spacery, ale nie chcę, żeby psiak znów zaczął za nią tęsknić, a słyszałam, że one po pewnym czasie zapominają u kogo były wcześniej...?
Awatar użytkownika
gambo
Posty:32
Rejestracja:27 sierpnia 2010, 21:01

28 sierpnia 2010, 16:40

Po prostu powiedz jej, że nie chcesz, aby psiak zaczął za nią tęsknic. Jeśli jest to szanujący siebie i psy hodowca/właściciel, to zrozumie. Powiedz jej, że jak Ty i Twój pies będziecie gotowi to się z nią skontaktujesz :wink: . Rozumiem, że zależy Ci na szczęściu psinki

Tak, psy po jakimś czasie zapominają o poprzednich właścicielach i rodzeństwie. Nie wiem, czy po kilku latach psy z jednego miotu rozpoznały by się. Szczerze w to wątpię :?

P.S.: Jakiej rasy jest Twój czworołapy? Pytam czysto z ciekawości :wink:
funfela92
Posty:4
Rejestracja:27 sierpnia 2010, 20:36

28 sierpnia 2010, 18:29

latach ? To straasznie długo ! Tzn, ja nie mam problemu z tym, że tamta Pani chce widywać psinkę, zgodzę się na te spotkania, ale tylko wtedy, kiedy psiak nie będzie jej kojarzyć ze swoim starym domem i właścicielem...

Mam cudownego shih-tzu, bez rodowodu i ma na imię Funfel :) Tamta pani musiała go oddać, ponieważ właściciele bloku w którym mieszka nie zgodzili się na psa. Szkoda, że nie pomyślała o tym wcześniej;/
Awatar użytkownika
gambo
Posty:32
Rejestracja:27 sierpnia 2010, 21:01

28 sierpnia 2010, 18:40

No nie, może bez przesady, czasami wystarczy kilka tygodni. :P Moja Gama np. miauczała tylko podczas pierwszej nocy u nas. Dodam jeszcze, że była wtedy sama w piwnicy, i kilka razy obudziła cały dom :D . Psia pamięć jest dobra, długa, ale jeśli pies zdąży się do Ciebie przywiązać (u szczeniaków następuje to szybko :wink: ), odwiedziny poprzedniej właścicielki nie będą problemem.

A poza tym, jeżeli ona ma zamiar regularnie widywać psinkę - tak wywnioskowałam z postu - to w sumie bez różnicy jest, czy zacznie to robić teraz, czy kilka miesięcy później, według mnie teraz byłoby nawet lepiej :)

Swoją drogą, to faktycznie mogła wcześniej pomyśleć... :| Ale psinka ma szczęście, że trafiła do Ciebie :*
Awatar użytkownika
jolantat
Posty:132
Rejestracja:03 lipca 2008, 11:31
Lokalizacja:Będzin

28 sierpnia 2010, 19:48

funfela92 pisze:Witam:)

Dostałam 7mio miesięcznego pieska. Przez ostatnie 3noce piesek skamle i wyje. Ciągle go przytulam i noszę, ale w nocy, gdy tylko zasnę maluch piszczy. Rozumiem, ze jest starszy i że tęskni za swoimi poprzednimi właścicielami i strasznie jest mi z tego powodu przykro. Jak długo piesek będzie pamiętał swój poprzedni dom? Poprzednia właścicielka chciałaby się z nim spotkać, ale tylko wtedy kiedy on już zapomni kim ona jest, żeby psiak na nowo nie zaczął tęsknić-w jakim czasie to nastąpi?
Martwię się, że psiak czuje się odtrącony :(
Jeśli piesek skomli i wyje a Ty w tym momencie bierzesz go na rece tulisz i nosisz to nieświadomie robisz mu krzywdę bo wzmacniasz i utrwalasz u niego taką reakcję. Psiak przestanie tęsknić za poprzednią włascicielka jak z Toba nawiąże silną więź, a to może potrwać kilka tygodni i w tym czasie nie radziłabym mieszać pieskowi w głowie odwiedzinami poprzedniej właścicielki. W nocy weź pieska koło siebie aby czuł się bezpiecznie i nie będzie problemu, ale błędem jest tulenie pieska gdy sie boi bo w psim języku to oznacza - dobrze piesku i tym go nagradzamy, więc go tak nie oduczysz tylko wzmocnisz takie zachowanie. Nieporządane zachowania albo ignorujemy albo im zapobiegamy.
funfela92
Posty:4
Rejestracja:27 sierpnia 2010, 20:36

29 sierpnia 2010, 10:00

Dziękuję Wam za odpowiedzi, pozdrawiamy :))
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości