Jak zostać weterynarzem ?

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

przyszły weterynarz

16 lipca 2006, 10:05

Panie doktorze mam pytania do Pana:
Jak zostać weterynarzem ?
Gdzie należy iść po gimnazjum, jaki kierunek studiów itp. ??
W jakim mieście są takie studia ( najbliżej Tychów )
Chodzi mi o weterynarie typu
zajmowanie sie tylko zwierzętami takimi jak : PSY, koty, króliki, itp, (takimi które można trzymać w domu.)
Czy mozna być weterynarzem i nie wykonywać operacji i trudniejszych zabiegów ?
Czy do takich czynności są osobni chirurdzy zwierzęcy ?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

16 lipca 2006, 22:35

Jak zostać lekarzem weterynarii (Bo tak na prawde brzmi nasz tytuł naukowy i nazwa naszego zawodu). Skończyć szkołe średnią z maturą i studia na wydziale medycyny weterynaryjnej 5,5 roku. Uczelnie są 4 : Lublin,Wrocław,Warszawa, Olsztyn. Weterynarie kończy się ogólnie tzn. obejmuje ona wszystkie gatunki zwerząt w ramach studiów następuje powolna specjalizacja a szczytem jej jest podjęcie pracy i ukończenie 3 letnich studiów specjalizacyjnych. W naszej lecznicy mamy jeszcze węższe specjalizacje są; chirurdzy, okulista, kardiolog, ortopeda, położnik, dermatolog. Człowiek nie może pojąć tak szerokich dziedzin sam. Zawężenie daje możliwość zdobycia bardzo wysokiej jakości wiedzy i głębokiej wiedzy.
Jedno co można powiedzieć trzeba to kochać i lubić naukę. Sama miłość do zwierząt nie wystarczy. Ja sam uczyłem się 10,5 roku bo skończyłem technikum weterynaryjne i teraz już będąc 11 rok po studiach nadal się uczę , zdaję egzaminy. Czyli to prawie 22 lata nauki i ciągle się uczę za pól roku kolejny egzamin. To kawał ciężkiego chleba , ale jeśli ktoś to kocha - to pomaga z tym żyć i cieszyć się tym, ale czasami brakuje sił.
Gość

18 lipca 2006, 16:09

aha dziękuję za odpowieź nadal myslę, że zostanę lekarzem weterynarii :)
bylembordo

11 września 2012, 23:42

Wszystkie odpowiedzi na zadane pytanie możesz znaleźć tutaj (naprawdę ciekawie opisane zarobki, plusy i minusy tego zawodu i studia) - xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

11 września 2012, 23:56

Panie Jarku...dobry lekarz czy to ludzki czy zwierzęcy uczy się całe życie. tak więc myślę że te 22 lata to dopiero początek Pana drogi. Uszy do góry i niech się Pan rozwija bo zwierzaki Pana i Panu podobnych potrzebują!
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

13 września 2012, 00:30

Proszę spojrzeć na datę postu. Mimo upływu lat nauka trwa dalej.
kaska2332m
Posty:2
Rejestracja:20 września 2012, 19:03

20 września 2012, 19:12

isabelle30 pisze:Panie Jarku...dobry lekarz czy to ludzki czy zwierzęcy uczy się całe życie. tak więc myślę że te 22 lata to dopiero początek Pana drogi. Uszy do góry i niech się Pan rozwija bo zwierzaki Pana i Panu podobnych potrzebują!

Dokładnie, każdy z nas uczy się całe życie ( dosłownie i potocznie ).
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości