kiedy po cieczce można sterylizować

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

olaf

01 sierpnia 2006, 10:39

Sunia ma 3 cieczkę dostała 23 lipca, teraz 1 sierpnia zaczęła sie faza kiedy pieski dostają szalu na jej zapach. Ile trzeba odczekać żeby sukę wysterylizować? Czy można byłoby to zrobić w ostatnim tygodniu sierpnia?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

03 sierpnia 2006, 23:24

my zalecamy miesiąc od skończenia cieczki
Awatar użytkownika
majoka
Posty:6
Rejestracja:23 lipca 2006, 14:16
Lokalizacja:Karkonosze
Kontakt:

11 sierpnia 2006, 23:47

Panie Jarku!!!!

Może tak nie do końca na temat, ale mam pytanie o cenę sterylizacji. Dowiadywałam się w miejscowości, w której mieszkam, ale zdecydowałam, że ze względu na złe warunki sanitarne panujące w lecznicy, skieruję swoje kroki gdzieś indziej. Interesuje mnie jednak cena, lekarz którego pytałam, mówił że jest to uzależnione od wagi psa (ilość zużytych środków usypiających podczas zabiegu). Jak mniej więcej kształtują się ceny????Na co szczególnie zwrócić uwagę przed wyborem leczniczy - kiedyś coś doczytałam się o problemach bokserów z wybudzeniem się z narkozy i o ile dobrze pamiętam wskazanej narkozie wziewnej. Niestety niezbyt dobrze orientuję sie w tym dla mnie ważnym temacie, dlatego proszę o radę. Mariola
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

13 sierpnia 2006, 23:29

nie napiszę ile dokładnie una s to kosztuje gdyż stanie się to rekalama na pewno musiśz się liczyć na kwote 200 - 400 zł w zależności od narkozy, uzytych materiałów i renowy lekarzy jak i lecznicy.
Awatar użytkownika
staszko_i_aras
Posty:121
Rejestracja:11 czerwca 2006, 18:41
Lokalizacja:Tarnobrzeg
Kontakt:

30 stycznia 2007, 08:53

W różnych miastach, regionach są różne ceny. U mnie (miasto 55-tys.) za sterylizację mojej bokserki wycenili na 120-150 zł (wet też mi powiedział, że zależy od wielkości psa i użytych środków oper.); tyle, że jako optymalny termin podali mi po ok. 3 m-cach po cieczce.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości