Identyfikacja psa

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

dharma

23 sierpnia 2006, 15:42

Mam problem, chciałabym się jakoś zabezbieczyć w razie gdyby mój psiak się zgubił. Tylko nie wiem w jaki sposób, identyfikatorom przy obroży nie ufam, może się urwać, różnie bywa. Poważnie zastanawiam się nad tatuowaniem lub chipem, ale dowiedziałam się, że w Warszawie (tam mieszkam) tylko 1 (!!!!!!!!!!) schronisko posiada urządzenia odczytujące informacje zawarte w chipie, więc wydaje się to bezsensownym by psa narażać na niepotrzebne cierpienie. Więc może tatuaż?? Proszę o radę. Czy te zabiegi są bolesne?? i czy chip będzie wyczuwalny w jakiś sposób pod skórą?? Od jakiego wieku można psa poddać tym zabiegom (moja suczka ma 7 miesięcy). Czy konieczne jest uśpienie psa do tatuowania??
Awatar użytkownika
aglo
Posty:288
Rejestracja:15 kwietnia 2006, 12:10
Lokalizacja:Wieś

23 sierpnia 2006, 22:33

Czytniki do chipa posiada również straż miejska. Chipowanie odbywa się poprzez wstrzyknięcie chipa pod skóre psa, więc jest dużo mniej bolesne niż tatuowanie. Można stosować również identyfikatory przy obroży nawet jeśli pies jest zachipowany. Jest to o tyle wygodne, że jak zostanie znaleziony przez jakiegoś człowieka to jest dużo bardziej prawdopodobne, że do ciebie zadzwoni powiedzieć, że znalazł twojego psa, jeśli pies będzie miał przyczepiony identyfikator z telefonem lub też adresem. Są firmy, które zajmuja się robieniem identyfikatorów np z wygrawerowanym numerem telefonu, które służą wiele lat.
Awatar użytkownika
Ann-Kathi
Posty:7
Rejestracja:27 października 2006, 12:54
Lokalizacja:Braunschweig/DE

30 października 2006, 15:40

Zgadzam sie z Aglo sama mialam psa, ktory na obrozy zrobionej u rymarza "na miare" mial przynitowana mala mosiezna tabliczke z wygrawerowanym (przez grawera) adresem i nr.tel. O oderwaniu tabliczki nie bylo mowy,chyba ze zgubilaby cala obroze.Wtedy nikt nie slyszal o chipowaniu psow a i tatulaze byly malo popularne.Dzis moj piesio ma wszczepiony transponder (chip),bo takie sa wymogi Uni (od 2005r) a przy szelkach nosi tez identyfikator tak na wszelki :lol:
Mozesz wiec na obrozy pupila dac przynitowac malutka tabliczke z danymi,wyglada nawet bardzo fajnie a jak rymarz ma fantazje to doda pare gadzetow i masz design jak sie patrzy :P :P
Pozdrawiam Anka & Co
marakesz

02 stycznia 2007, 11:21

Chipowanie psow w celu ewentualnego odnalezienia gdy sie zgubi jest w Polsce bezsensu bo lek.wet. nie prowadzą wspolnego rejestru psow chipowanych, nie ma takiego obowiazku.Wlasciciel sam może złgosić chipowane zwierze za opłatą 30 zl w identyfikacla.pl.
Awatar użytkownika
EVE81
Posty:143
Rejestracja:14 grudnia 2006, 17:16
Lokalizacja:Wrocław
Kontakt:

02 stycznia 2007, 17:46

We Wrocławiu o ile się dobrze orientuję (a swego czasu przerabiałam ten temat) chipowanie psiaków jest obowiązkiem.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fabiennka
Posty:16
Rejestracja:28 sierpnia 2006, 19:10
Lokalizacja:Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

03 stycznia 2007, 12:45

W Kędzierzynie - Koźlu czytniki do odczytania chipów posiada Schronisko, Straż Miejska, Policja i każda lecznica vet. Bardzo się sprawdza ta metoda zaczipowanego zwierzęcia, jeśli trafi ono do schroniska, gdyż po odczytaniu czytnikiem, sprawdza się w bazie danych i potem zawiadamia się właściciela.
marakesz

03 stycznia 2007, 17:45

:?: Jesli tak to poproszę o adres tej bazy danych. Bardzo mnie to ciekawić Odczytać można ,tylko gdzie ogonopolski rejest? . Bo nie do końca to tak ładnie wyląda jak sie wydaje. No,może ktoś zna :?: Bardzo proszę :?:
Awatar użytkownika
Fabiennka
Posty:16
Rejestracja:28 sierpnia 2006, 19:10
Lokalizacja:Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

03 stycznia 2007, 17:53

Proszę bardzo.Nasze miasto postarało się o to by czipowanie zwierząt do końca października 2005 roku było całkowicie darmowe i tak też było.
marakesz

04 stycznia 2007, 15:59

To, jw. ja doskonale wiem i tez zarejestrowalem zwierzaka , [ z wlasnej inicjatywy ] ale generalnie lecznice chipuja , wydają paszporty, bo to potrzebne na granicy i na tym koniec . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Amika
Posty:1628
Rejestracja:26 listopada 2006, 20:24
Lokalizacja:Chełm

05 stycznia 2007, 14:24

Nie mam psa ale przez przypadek trafiłam, więc podaję stronkę Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce.
Prowadzą ogólnopolski rejestr (mikroczipy, tatuaże) i poszukiwanie zaginionych zwierząt.
Myślę, że ten adres nie zostanie usunięty przez moderatorów
EGON

05 stycznia 2007, 18:29

No tak ala jak pies jest zachipowany ale nie zgloszony w rejestrze to można go sobie szukać . .szukać . Z tego co czytam to tych rejestrów jest pewnie tyle ile firm sprzedających chipy ! I taki jest cały nasz kraj POLSKA.
Awatar użytkownika
Amika
Posty:1628
Rejestracja:26 listopada 2006, 20:24
Lokalizacja:Chełm

05 stycznia 2007, 19:38

EGON pisze:No tak ala jak pies jest zachipowany ale nie zgloszony w rejestrze to można go sobie szukać . .szukać . Z tego co czytam to tych rejestrów jest pewnie tyle ile firm sprzedających chipy ! I taki jest cały nasz kraj POLSKA.
a więc jeszcze raz:
Amika pisze:Prowadzą ogólnopolski rejestr (mikroczipy, tatuaże) i poszukiwanie zaginionych zwierząt.
Teraz chyba informacja jest już czytelna. A najlepiej wejść na stronkę i poczytać.
I jeszcze jedno, nie jest to firma sprzedająca mikroczipy tylko Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami w Polsce.
motocomplex
Posty:9
Rejestracja:21 lutego 2007, 20:29
Lokalizacja:Jaktorów

22 lutego 2007, 11:48

witam. chipowanie psa ma wiele dobrych stron. po persze jak juz zostalo powiedziane , jezeli znajdzie go straz miejska moze odczytac dane wlasciciela i psa zwrócic. po drugie mozna zapisywac w ogólnopolskiej komputerowej bazie danych , jezeli byla by takowa informacje na temat szczepien itp, co ulatwi kontrole graniczne. po trzecie i dla mnie osobiscie najwazniejsze , jezeli takowego psa jak wczoraj w telewizji pokazywali albo przedwczoraj , ktos przywiazal psa do drzewa i zwiazal nogi tasma, wiedza komu urawac ja.. ,informacje o nowym wlascicielu tez powinny byc zapisywane w bazie. ale tu ustawodawca powinien wprowadzic nakaz chipowania zwierzat. nie bylo by znajd , okrucienstw. nasz rzad zajmuje sie wieloma dziwnymi sprawami , przede wszystkim kto ma gdzie na jakim stołku siedziec a nie zajmuja sie konkretami. ( choc moze boja sie chipowania kaczorów:), bez obarzy jezeli ktos na nich glosowal)
onutka
Posty:32
Rejestracja:06 lutego 2007, 12:58
Lokalizacja:Włocławek

22 lutego 2007, 12:08

Myślę że chipowanie umożliwiłoby ściganie tych wszystkich nieodpowiedzialnych :evil: (delikatnie mówiąc) właścicieli psów którzy się nudzą zwierzakiem albo mają "pilniejsze sprawy". Tyle że chipowanie musiałoby być obowiązkowe dla wszystkich. Wtedy koszmar wiązanych psów do drzew może by nie miał miejsca.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości