Problem z mlodym i starszym psem .!

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

kundle_są_najlepsze
Posty:2
Rejestracja:20 marca 2009, 21:18

20 marca 2009, 21:33

Hej. moj pierwszy temat wiec nie za bardzo wiem jak tu co i jak wiec prosze na mnie nie krzyczec xd
sprawa jest, i ktora mnie dosc niepokoi .. a mianowicie:
mam dwa psy. jeden ma 9lat a drugi 10mies . sa to kundle tylko ze mlodszy jest malym psem a duzy jest mieszancem owczarka .. problem tkwi w tym ze mlodszy [pff jakby to tak zgrabnie ujac] ciagle lize staremu okolice odbytu .. jego nos siedzi tylko w tym miejscu .. rodzina brzydzi sie juz go dotykac .. nie wiecie co moze byc tego przyczyna .? prosze o szybka odpowiedz .. wazne .. z gory dziekuje . ;)
mg
Posty:519
Rejestracja:20 października 2008, 18:11
Lokalizacja:Katowice

20 marca 2009, 23:39

Nie ma się co brzydzić, trzeba małego oduczyć takiego zachowania.
A więc - wiecie, kiedy się do tego zamierza zabrać - przerywacie to - wołając psa do siebie, albo wchodząc między psy, kiedy przestanie - pochwała i zajmujecie go zabawą albo czymś fajnym. To jeszcze niemal szczeniak - nauczcie go CO ma robić ZAMIAST tego, co teraz robi i co wam nie odpowiada.
Nudzi mu się - to sobie znalazł zajęcie.
Psy często nawzajem się wylizują w okolicach intymnych, a lizanie jest dla psa samonagradzające, być może starszy atrakcyjnie pachnie, może młodemu brakuje czegoś w diecie - trudno to stwierdzić po tak skąpym opisie.
kundle_są_najlepsze
Posty:2
Rejestracja:20 marca 2009, 21:18

21 marca 2009, 12:03

tak,tak maly jest oduczany ale szczerze to nic nie daje ..
a opis skapy bo sama nie wiedzialam jak to opisac ..
trzeba zwrócic uwage na fakt iz mlodszy robi to od kilku tygodni wiec mozliwe ze ma jakies braki w diecie ..
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości