Wakacje

Tutaj poruszamy tematy nie objęte w innych działach.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

inskript
Posty:3
Rejestracja:27 maja 2009, 18:11

13 czerwca 2009, 21:21

Mam pytanie- czy w górach sowich można chodzić z psem po szlakach? Pensjonat znalazłem xxxxxxxxxxxxxx, ale po co jechać jeżeli okaże się, że pies musi zostać w pokoju??

Help
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

14 czerwca 2009, 10:10

na pewno nie można poruszać się ze zwierzętami po szlach na terenie parków narodowych. Na pozostałych szlakach chyba nie ma problemu, ale poczekajmy jak ktoś napisze kto się poruszł z psem po górach.
mg
Posty:519
Rejestracja:20 października 2008, 18:11
Lokalizacja:Katowice

14 czerwca 2009, 13:48

Nie wiem jak jest w Górach Sowich, ale byłam w Sudetach - w Górach Stołowych po polskiej i czeskiej stronie ( w skalnych miastach).
To są tereny parku narodowego.
Wszędzie psy były mile widziane - oczywiście należy prowadzić je NA SMYCZY i tam, gdzie wstęp jest biletowany np. Szczeliniec, Błędne Skały czy czeskie skalne miasta, płaci się jakieś grosze za wejście z psem, dostając w zamian woreczek do sprzątania, gdyby pies załatwił się w pobliżu szlaku.
Pies NIE musi być w kagańcu.

Uwielbiam te rejony, wszędzie można zabrać psa - do knajp również, dlatego wracam tam co roku.

Myślę, że w Górach Sowich jest podobnie.
szmaja
Posty:97
Rejestracja:03 listopada 2008, 22:19
Lokalizacja:Wrocław

14 czerwca 2009, 21:29

W Parkach Narodowych w Bieszczadach nie wolno, ale w praktyce można się prześlizgnąć - z ryzykiem otrzymania mandatu.
Poza Parkami nie ma problemu :-)
Sprawdź, na jakim terenie będziecie i gdzie chcecie chodzić, a potem zobacz, czy nie jest to jakiś "szczególny" obszar.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości