Kastracja

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

kaja

23 listopada 2004, 12:11

Mam młodego kocura. W jakim wieku i dlaczego w tym powinien on być kastrowany? Słyszałam różne opinie na ten temat (a kastrowany bedzie na pewno).
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

24 listopada 2004, 10:07

polecamy kastracje w wieku 6 miesięcy lub od momentu jak kocur zacznie znaczyć co zaczyna być uciążliwe dla otoczenie ( nie u każdego kota).
Sin
Posty:2
Rejestracja:26 listopada 2004, 11:45
Lokalizacja:Gdańsk
Kontakt:

05 grudnia 2004, 15:49

Mój kocurek ma przypuszczalnie 9 m-cy (kicia przygarnięta) i ok 4 kg (figura typu sznurowadło:). Mam wątpliwości czy kastarcja w jego przypadku nie byłaby zbyt wczesna - wiem, jest to dobry wiek na ten zabieg ale kocur nie ugania się za kotkami, nie znaczy terenu - nawet nie próbuje. Nie zmienił się także zapach jego moczu - widać później dojrzewa. Powinnam jeszcze poczekać? Chcę uniknąć komplikacji związanych z układem moczowym - stąd moje wahanie.
Gość

05 grudnia 2004, 22:43

No właśnie... mój kocurek jest również przygarnięty, zdaniem znajomych kociarzy ma ok. 4-4,5 miesiąca, waga - 2200. Własnie zaczął wymieniać zęby.
Niektórzy namawiają mnie na wczesniejszą kastrację, aby uniknąć brzydkiego zapachu moczu i nawyku znaczenia. Ale słyszałam też opinię, żeby czekać - bo wczesna kastracja prowadzi do zaburzeń z układem moczowym. Prawda z pewnością leży pośrodku - ale prosiłabym o szczere podanie wszystkich "za" i "przeciw", abym mogła podjąć świadomą decyzję.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

06 grudnia 2004, 09:06

można wykonać wcześniejszą kastracje w wieku ok.5 miesięcy bez jakiegoś wiekszego ryzyka i prawdopodobnie uda się uniknąć brzydkiego zapachu moczu
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości