Tylko mięso

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

przyjaciel kota

27 lipca 2011, 10:41

Czy (wychodzącego) kota można karmić samym mięsem?
K@rOLcI@
Posty:884
Rejestracja:08 lipca 2011, 14:08

27 lipca 2011, 11:35

koty to są głownie mięsożerne ale jak mu dołożysz ryżu i marchewki od czasu do czasu to też nie zaszkodzi - ogólnie mnie odradzano dawać surowego mięsa bo kot się przyzwyczaja i nie chce nic innego jeść. Ja z doświadczenia jestem przeciwnikiem karmienia psów i kotów surowym mięsem bo byłam świadkiem jak mały kochany terrierek karmiony surowizną rzucił się do gardła psu sarence i skończyło sie na walce o pieska życie, 7iu szwach, kupie krwi i w ogóle horror. Powiedziałam właścicielce psa - karm go dalej surowym, potem przestań to jak się skaleczysz to się do ciebie dorwie. A kot tez ma instynkt łowcy więc jak bywa w domu z dziećmi to odradzam surowe mięso i polecam jednak urozmaicić mu pokarm
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

28 lipca 2011, 13:21

z całym szacunkiem, ale nie ma ŻADNEGO związku z żywieniem zwierząt surowym mięsem i jakąkolwiek agresją. COraz więcej właścicieli psów i kotów składnia się do karmienia psów dietą BARF, która opiera się na surowym mięsie. Zwierzęta na tej diecie nie chorują, nie są nadpobudliwe, właściwie same plusy.

Co do autorki tematu, można ale powinno się do tego podawać odpowiednie dodatki. Na przykład tłuszcz, odrobina warzyw. CHyba, że kotek poluje to tych balastowych składników dostarcza sobie z żołądka ofiary. Do tej pory nie interesowałam się BARFem, ale mój kot zachorował na nerki (swoją drogą nawet nie wiecie jak źle gotowe jedzenia kocie wpływają na zdrowie, chociażby na nerki) i znalazłam masę informacji o tym czy powinno żywić się koty.
K@rOLcI@
Posty:884
Rejestracja:08 lipca 2011, 14:08

28 lipca 2011, 18:25

ja nie mówię, ze wszystkie ale są wyjątki. Przecież, nie piszę, że każdy ma unikać surowizny. Kot na dworze raczej nie upoluje sobie myszy z grilla czy w panierce. Ale wydaje mnie się, że nie zaszkodzi urozmaicać. Co do tamtego przypadku psów, to weterynarz u którego byliśmy z psami po zajściu zapytał co pies je i jak usłyszał, że głownie surowe krwiste powiedział, że mogło to trochę "poharatać" jego psychikę. Widocznie w szkole na biologi mnie oszukali ale mniejsza o to!
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

28 lipca 2011, 19:44

widocznie tak, a właściwie to w której szkole się mówi na biologi o psychice psa? I co dokładnie mówili? Że pies który je surowe, krwiste mięso zasmakuje w końcu w człowieku? Weterynarza bym zmieniła:D
K@rOLcI@
Posty:884
Rejestracja:08 lipca 2011, 14:08

28 lipca 2011, 20:21

Weź się nie czepiaj bo nie mam ochoty się z tobą kłócić.
To nie był mój weterynarz tylko jakiś tam na wczasach. a co do biologii to o co innego mi chodziło ale nie pisze co bo mi się nie chce z Tobą tematu drążyć. I tak już widać, że wszystkie rozumy zjadłaś. Szkoda tylko, że swój jako pierwszy - KONIEC. Ja się już tutaj nie udzielam, a ty pisz jak chcesz ale nie pod mój adres tylko właściciela wątku.
wlodek666
Posty:2
Rejestracja:20 lutego 2012, 10:00

20 lutego 2012, 10:33

ja mojej kici nie daję żadnej"mokrej" karmy-jak przeczytałem skład to mnie zatrzęsło-daje sparzone surowe mięso indyka,przemrożoną wołowine(ligawe) od czasu do czasu ugotuje rybke-czasami troche warzyw,biały ser półtłusty-kotka ma 3 lata i ani razu nie chorowała-tfu ,żeby nie zapeszyć:)
MonikaMroz
Posty:737
Rejestracja:27 lipca 2011, 12:47
Lokalizacja:Kutno

20 lutego 2012, 13:23

Ja karmię swoją kotke podobnie ja Ty. Dostaje też sucha karmę dla kastratow. Je jej tyle ile potrzebuje.
Kiedys też czytałam o BARFie. I w sumie to by byl dla kota najlepsze.
wlodek666
Posty:2
Rejestracja:20 lutego 2012, 10:00

20 lutego 2012, 13:50

zapomniałem dodać,że miska "suchego" royala jest pełna cały czas i moja księzniczka chrupie kiedy chce:)
yeti
Posty:106
Rejestracja:30 stycznia 2012, 15:45

20 lutego 2012, 18:44

Mięsem oczywiście kota możesz karmić jak najbardziej, możesz podawać jeszcze żółtka jaj kurzych oraz od czasu do czasu jakieś ryby słodkowodne.
Zwierzę karmione mięsem NIGDY nie stanie się od tego agresywne. Co nie oznacza że agresywne zwierze, ktore zacznie sie karmić mięsem, zlagodnieje :D Ale od mięsa nie można stać się agresywnym. Tym którzy tak mówią, życzę aby zapoznali się z żywieniem zwierząt, bo pisz totalne głupoty.

Pytanie, do osób które się tu wypowiadały:
-Po co podawać kotu ryż ? Przecież to jest zwyczajny zapychacz. Nie polecam ryżu, makaronu i chleba.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

21 lutego 2012, 11:22

Faktycznie teraz w obecnych czasach jest trochę inaczej,ale na przykładzie Rotweilerów mozna przytoczyć opinie,że psy tej rasy(nazywano je psami rzeżników ,bo w większości włąścielami byli rzeżnicy z miasta Rotweil-Niemcy) były żywione świeżym krwistym mięsem ,miało to na celu zwiększyć ich agresywność.Tak podaje historia,ja natomiast podchodzę do tematu sceptycznie.
yeti
Posty:106
Rejestracja:30 stycznia 2012, 15:45

25 lutego 2012, 13:29

Mięso nie powoduje agresji, powoduje ją natomiast złe wychowanie.
Awatar użytkownika
Dardamell
Posty:1137
Rejestracja:20 września 2011, 19:04

25 lutego 2012, 16:17

.
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2013, 17:50 przez Dardamell, łącznie zmieniany 1 raz.
yeti
Posty:106
Rejestracja:30 stycznia 2012, 15:45

26 lutego 2012, 13:10

Oj, zaskoczyłabym Cię, ile osób pisze często że nie podaje psom/kotom mięsa tylko dla tego że obawia się agresji. Takich ludzi po prostu trzeba uświadamiać. Jest wiele spraw dotyczących żywienia, które opierają się na mitach, począwszy od podawania kotom mleka zamiast wody, a skończywszy na agresji od mięsa.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

26 lutego 2012, 17:52

Świadomość w narodzie jest niewielka,ale pocieszające jest to,ze się zwiększa :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości