Kot wypina się na większość mokrych karm :(

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

kotagus
Posty:10
Rejestracja:19 lutego 2012, 19:31

21 marca 2012, 16:31

Kot jest u nas ponad miesiąc, ale już dał się poznać jako kot wybredny.
U Pani hodowcy jadł wszystko - tak mówiła. U nas - niewiele.
Zamówiłam całą gamę wszelakich mokrych karm (w pakietach próbnych), dodatkowo ma cały czas dostępną karmę suchą, którą w miarę je. Aczkolwiek mam wrażenie, że karma sucha jest jako "przekąska", bo mimo iż ma ją cały czas wieczorem miauczy ewidentnie o inne żarełko...

I tak: podpadły mu Gourmet gold i perle, nie ruszone miseczki. Shinycat Gimpetu smakuje mu bardzo, ale np. z barakudą nie tknął. Grau - nawet nie polizał. Jedzenie leży kilka godzin nawet nie dotknięte zębem, potem wywalam, bo co zrobić?
Felixy, whiskasy itp, które miałam w pakiecie "startowym" kota obchodzi szerokim łukiem ;) Wszelkie gładkie pasztety "zakopuje"...

Jestem ciut podłamana, bo chciałam dobrze, zakupiłam wiele róznych karm na próbę. I co teraz? Takie Grau - super skład, dobre opinie... Wczoraj nałożyłam 1/3 pierwszej puszki, wywaliłam, nawet nie ma po co otwierać pozostalych pięciu :(

Próbowałam z surowym mięsem. Wołowinkę olał całkowicie!!! Kurczaka zjadł, chwilę potem go zwymiotował.
Próbowałam dać serek naturalny, nic. Jogurt, mleko kocie - bz. Ile kasy już poszło do wyrzucenia...

Mam zapasik w kociej szafce na trzy miesiące. Z tego na pewno lubi Cosmę i Gimpety i ...Winstona z Rossmanna;). Reszta chyba poczeka na drugiego kota, może tamten nie będzie tak wybredny ;)

Czy taka wybredność kocia to norma? A może jakoś źle karmię swojego Bryśka?
MonikaMroz
Posty:737
Rejestracja:27 lipca 2011, 12:47
Lokalizacja:Kutno

21 marca 2012, 19:01

Może daj mu jeszcze trochę czasu na oswojenie się.
kotagus pisze:Mam zapasik w kociej szafce na trzy miesiące. Z tego na pewno lubi Cosmę i Gimpety i ...Winstona z Rossmanna;). Reszta chyba poczeka na drugiego kota, może tamten nie będzie tak wybredny ;)
Skoro lubi te karmy to dawaj mu te. Nie musisz ciągle zmieniać i wymyślać. Dawaj po prostu te co mu smakują.
I może zmień suchą karmę. Co teraz mu dajesz z suchego???
Ja polecam Sanabelle bo ma ładny zapach i koty chętnie jedzą i RC Exinent (różowy) jest dla kotów wybrednych. Też przyciąga zapachem. Moja pierwsza kotka tylko była na tej karmie bo nic innego nie chciała.
kotagus pisze:Próbowałam z surowym mięsem. Wołowinkę olał całkowicie!!! Kurczaka zjadł, chwilę potem go zwymiotował.
Próbowałam dać serek naturalny, nic. Jogurt, mleko kocie - bz. Ile kasy już poszło do wyrzucenia...

Spróbuj dać gotowanego kurczaka, a nie surowego i w małych ilościach.
kotagus
Posty:10
Rejestracja:19 lutego 2012, 19:31

21 marca 2012, 20:02

Suchą mam nakupioną z RC. Całą listę mam - tez od pani hodowcy. A że kupowałam w duzych opakowaniach mam chyba na pół roku ;) Mieszam te cztery rodzaje w jednej puszce i mu sypię co rano po trochu mieszanki.
A co do mokrych - zostanę przy Gimpecie i Cosmie, drogie co prawda, ale zjada. Lepiej tak niz tańsze a wyrzucać ;)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości