Kilka ważnych pytań nowicjusza - proszę o odpowiedzi.

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

kampus2047
Posty:1
Rejestracja:03 lipca 2012, 21:12

03 lipca 2012, 21:40

(Nie wiedziałem w jakim dziale umieścić temat, postanowiłem go umieścić w dziale najstosowniejszym częściowo do moich pytań, proszę nie usuwać, z góry przepraszam...)

Witam.

Niedawno ( 02.06.2012 r. wczoraj) urodziły mi się dwa słodkie kotki ( samiec i samica ).Od razu postanowiliśmy zatrzymać kotki :) ( Ja mam pod swoją opiekę wziąść kotka a moja siostra kotkę.Teraz mam do was - doświadczonych hodowców kotów ( dziwnie brzmi xD ) kilka pytań związanych z hodowlą kotków.

1.Kiedy mogę wysterelizować i wykastrować kotki ? słyszałem coś o rójce, ale nie wiem o co chodzi.


2.Jakie karmy ( suche i mokre )będą najstosowniejsze do ich wieku młody - starszy - dorosły.Czytałem o tym wiele i myślę,że najlepsza sucha będzie Purina i whiskas ( podobno słaba, ale gorsze opinie ma mokra forma tej karmy - paszteciki itd.) a co do mokrej karmy to nie wiem musicie mi poradzić w tych dwóch sugestiach.


3.Od jakiego wieku kociaka będę mógł dawać karmę, wodę itd. ?


4.Czy po wysterelizowaniu/wykastrowaniu kotków będę musiał regularnie jeździć na wizyty do weteryniarza ?.


5.Prosiłbym o podanie dobrych weteryniaży specjalizujących się w kotach w miastach Krasnystaw/Zamość.


6.Kiedy bedę musiał odrobaczać moje kotki i co ile ?.



Dziękuję bardzo za odpowiedzi. :)





Pozdrawiam.



5.
gina11
Posty:329
Rejestracja:24 marca 2012, 17:02

07 lipca 2012, 15:24

mam jedną kotkę seniorkę i dwa lata przepracowane w sklepie zoologicznym gdzie słuchałam wielu opinii właścicieli i hodowców. mogę osobiście powiedzieć ci tak:
1. o to najlepiej zapytać weta, zaznacz tylko że kotki będą mieszkać razem więc zabieg trzeba wykonać przed rójką kotki-coś ala cieczka u psa
2. do roku karmę typu kitten dla kociąt, po zabiegu-karmy dla kotów wysterylizowanych. weeskas to syf, w tej cenie mogę polecić purinę tańszą, brit, naprawdę bardzo cię proszę o to byś rozważyła miesięczne wydatki na koty. na wszystkim można oszczędzać-zabawki i drapak zrobić samemu, tańszy zwirek itd. ale oszczędzanie na karmie to zły pomysł. oblicz ile możecie wydać na karmę i znajdź coś najlepszego w tej cenie. ale dobrze radzę odpuść sobie karmy z marketów a co do mokrych nie radzę przesadzać, są nie zdrowe a za to smaczne. kot jak się przyzwyczai będzie problem. najlepiej dać saszetkę raz, dwa razy w tygodniu
3. 3tygodnie-woda.ale nie na siłę, niech miska stoi obok. karmę w wieku 4tygodni ale tak samo jak z wodą. karmę można zamoczyć ciepłą wodą aby była wilgotna ale musi zostać zjedzona w ciągu 30min, po tym czasie traci smak i witaminy
4. o ile kot nie ma problemów to nie. jeżeli masz obawy to raz w roku na wizytę kontrolną.
5.mieszkam w gorzowie wlkp...
6.początek punktu 1. nie musisz biec od razu do weta, wystarczy komórka i można zadać im te pytania przez telefon
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości